Wpis z mikrobloga

  • 3
#konstruktor #mibm #inzynieria #emigracja #pracazagranica #praca
#uk #irlandia #holandia #norwegia #dania #niemcy

Siema!
Wiemy wszyscy jaka jest sytuacja w PL, dlatego planujemy z moją przyszłą żoną wyjechać na kilka lat i zarobić na dom/mieszkanie.

Stąd moje pytanie: jaki jest najlepszy kierunek emigracji zarobkowej przy założeniach:
Mgr inż mibm, konstruktor 4 lata exp,
Znajomość języka angielskiego B2,
Wyjazd 01.2021

Chciałbym znaleźć pracę w zawodzie, wiem że w uk jest zatrzęsienie ofert ale ten system wizowy który ma wejść skutecznie mnie zniechęcił do tego kraju. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Podzielcie się doświadczeniami z kolegą w potrzebie
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Spring_is_coming: Tjena grabben!
@Lavson Dania, Norwegia, Szwecja - wszedzie tutaj raczej musisz znac lokalny jezyk nawet jako inzynier, szczegolnie jezeli aplikujesz od zera. Sprawa ma sie inaczej jak pracujesz iles lat w jakimś Carlsbergu, Volvo czy innym SKF i dostajesz opcje przeniesienia na projekt, wtedy wystarcza sam angielski, ale wtedy tez nie jestes zwyklym inzynierkiem xD
Wydawac by sie moglo, ze to jeden c--j bo wszyscy i tak umieja
  • Odpowiedz
@waskizlo: @Lavson Nie znam nikogo bez doswiadczenia kto by od razu uderzal za granice ale moze i jest to do ogarniecia. W kazdym razie nikt z imigrantow ktorych znam nie mowi po szwedzku (w pracy) mimo wielu lat w Szwecji. Rowniez w Hollandi, Szwajcarii i Norwegii pracowali po angielsku. Konstruktorzy w branzach Aerospace i Oil&Gas.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lavson uderzy gdzieś na juniora i sobie poradzi. Jedynym problemem może być takie zgranie się, byście oboje mieli blisko do pracy, ale identyczne zagwozdki będziecie mieli też w Polsce. Jeśli UK, to radzę nie zwlekać. Sytuacja jest niepewna, a im szybciej zdobędziecie doświadczenie za granicą, tym łatwiej o późniejsze zmiany. Jeśli nie trzyma was nic typu studia/sytuacja zdrowotna i macie trochę siana na podróże (rozmowy o pracę), to wysyłałbym cv już
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@narwi @Wujek_Fester @rivui W Polsce muszę być do połowy sierpnia z powodu wesela. Trochę mało czasu mi zostanie do końca roku, chyba że zacznę szukać pracy wcześniej... No cóż zobaczymy, jak nie wyrobimy się do UK przed tymi wizami to chyba zdecyduję się na Danię, ew. tam gdzie będzie dobra praca z j. ang.
  • Odpowiedz