Wpis z mikrobloga

Najcięższa fala siadów za mną :) 4x5 320kg SSB box squats.

Czyli aż 20powtórzeń z ciężarem stanowiącym ~93% 1RM. Przeorało okrutnie, technika też idealna niebyła, ale szybkość jak najbardziej akceptowalna :)

Bo teraz zwiększyłem procenty z 75/80/85% na 83/88/93% 1RM... Z czego dodatkowy ciężar został dodany poprzez naciąg z gum. Czyli piekło... bo nagle wszystkie mieśnie pracują o wiele ciężej aby ustabilizować ten ciężar. Do tego jeżeli na dole nie postaramy się, nie włożymy wszystkiego co mamy w dane powtórzenie to już nie wstaniemy :P

Między innymi przez to jestem w ostatnim czasie niesamowicie zmęczony, boli wszystko i to tak że czasem siedzenie jest problemem, oczywiście mówię tutaj o "dobrym" bólu mięśni zmęczonych wysiłkiem po prostu.
Ale póki co nie odpuszczam tylko dokręcam śrubę jeszcze bardziej, bo nie mam problemów z apetytem, ani ze snem, na treningach też progresuje, czuję się coraz silniejszy... Czyli po prostu trzeba zacisnąć zęby i ciskać dalej ile sił.

Muszę też w końcu zrobić właściwe zaczepy na gumy, gdzie gumy będą do klatki na stałe doczepione... bo znowu krzywo pozakładałem te gumy i krzywo wstawałem.

Dojechała też do mnie "tajna" broń... czyli hantle aż do 80 kilogramowych :) Czyli teraz góra ciała powinna jeszcze bardziej napuchnąć, bo objętość wyciskań ale także przeróżnych wioseł drastycznie się zwiększy.

Siady w przeciwieństwie do ciągów idą świetnie, za kolejne 6-7tygodni kolejny test 1RM w zwykłym siadzie :) 355kg do pobicia :)

Jeśli chodzi o martwy ciąg, przeanalizowałem już sobie wszystko i mam wstępny plan opracowany, ale myślę w innym wpisie opiszę, bo trochę tego jest.

Dziesiejszy trening
SSB box squat 4x5 320kg (205kg + 115kg bands)
Deadlift 10x1
Reverse hypers 4x15
Standing hamstring curls 3x20

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Najcięższa fala siadów za mną :) 4x5 320kg SSB box squats.

Czyli aż ...
  • 20
i czyni cwiczenie OGROMNIE latwiejszym


@DywanTv: Nawet nie wiesz w jak ogromnym jesteś błędzie :) To jest właściwie przełożenie jak jeden do jednego jeśli chodzi zwykły ciężar. Gumy są nawet trudniejsze, bo wymagają ogromnej stabilizacji oraz akceleracji na dole boju, Słuchaj założyłbym Ci takie gumy... to byś został wgnieciony w ziemię :P To naprawdę potwornie działa, i jak nie jesteś zaadaptowany to wręcz niemożliwe do podniesienia by było. Bo to nie
@IntruderXXL: Mialem troche wyciskan z gumami i wlasciwie musze przyznac racje. Z tym, ze to wicaz nie jest 93% maksa. Tak tylko zaznaczam, zeby ktos sobie nie zalozyc 95 kg przy siadzie 100kg i nie denerwowal sie, ze nei daje rady zrobic 5 repow.
Mialem troche wyciskan z gumami i wlasciwie musze przyznac racje. Z tym, ze to wicaz nie jest 93% maksa.


@DywanTv: No to Ci inną historię opowiem... kiedyś wyciskałem na klatę, 170kg x 3... i wiesz że ledwo byłem zdolny zrobić 175kg x 1 ? Przecież procentowo to się nie zgadza!

Mniej patrz na procenty :P... It's more of an art than a science
@IntruderXXL: Tak z ciekawości spytam, te haki do przysiadów (te na których masz gryf), to naprawdę są takie wygodne, czy bardziej bajer. Można im ufać i się nie zacinają.
Zauważyłem, że coraz więcej ludzi inwestuje w te haki, a mnie one po prostu ciekawią, bo nigdy nie miałem okazji ćwiczyć na czymś taki i przysiady zawsze z wysokiego stojaka.
Zauważyłem, że coraz więcej ludzi inwestuje w te haki, a mnie one po prostu ciekawią, bo nigdy nie miałem okazji ćwiczyć na czymś taki i przysiady zawsze z wysokiego stojaka.


@mango2018: Powiem Ci tak że odejście z ciężarem nawet 1RM nie było dla mnie jakimś wielkim kłopotem, i to nie był główny powód dlaczego zamówiłem takie haki (monolift)
Powód był inny, w treningu siadów używam gum i łańcuchów... i często robiłem