Wpis z mikrobloga

@Royal_Email: Nie wina Tuska tylko EPL i przesadnej próby zrobienia z UE drugiego USA. A twoja foliarska wizja dotycząca UK ma jedną podstawową wadę, taką, że te same rzeczy działy się jednocześnie w każdym inny europejskim kraju, nie zawsze na taką skalę ale jednak.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Dobryszpieg: co ten Tusk robił w UK od lat 80' że doprowadził do Brexitu? Jak mu się udawało łączyć szczucie Brytyjczyków do UE i zostać jednocześnie premierem Polski i prawir jej prezydentem? Teleportował się raz tu raz tam?
  • Odpowiedz
@Dobryszpieg: Do wyjścia z UE doprowadził David Cameron który nie musiał robić referendum (sam był za pozostaniem w UE) i sami Brytyjczycy dając wynik 52:48 (co jest stosunkowo małą różnicą)
Inna sprawa, że kampania antyunijna była finansowana przez Rosję (Farage był utrzymankiem biznesmenów związanych z Kremlem) i okraszona populizmem (na Brexicie UK straciła jak na razie więcej niż dała do wspólnego budżetu).
  • Odpowiedz
@desygnat: Dobrze mówi, wybacz mi Donald, że kiedy byłem w liceum to się z ciebie śmiałem, do myśli by mi nie przyszło, że PISowski potop komunizmu sprawi, że będziesz w porównaniu niczym diament.
  • Odpowiedz
Spójrz na to szerzej: rosnące poparcie prawicowej AFD w Niemczech, podobnie we Włoszech ruch 5 gwiazd, we Francji Le Pen, W Polsce PiS, w Austrii wygrywa prawicowe OVP, w Wielkiej Brytanii wiadomo.


@Dobryszpieg: tylko że do wzrostu sil prawicowych w europie tusk nic tak na prawdę nie miał xD a jak spojrzysz troche dalej to w wielu krajach poza eu i w ogóle europą zaczęły być takie same nastroje.
Ot
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Dobryszpieg: Wzrost poparcia dla partii prawicowych był efektem kryzysu migracyjnego i zbyt miękkiej polityki odnośnie imigrantów. Ale to nie była polityka narzycana przez Tuska tylko przez Macrona i Merkelową. Także #!$%@? A nie wina Tuska. Akurat wczoraj leciał na bbc dokument na temat tego kryzysu. Btw. Jak się ten dokument oglądało, najważniejsze głowy państw i Donald tam między nimi jako jedna z głównych postaci. Oczywiście wszystkie wypowiedzi dobrym angielskim. Serio
  • Odpowiedz
konserwatyści doszli w UK do władzy bo UE xD Brexit to efekt rządów Tuska xD weź nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojecia


@Royal_Email: A co ma do tego dojście konserwatystów do władzy? Cameron jeździł masę rasy się dogadać i to również do twojego idola. Ten zapewne myślał że można ich olać bo i tak przecież nie wyjdą. I się zdziwił. Do tego działania UE w czasie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dobryszpieg: przecież to oczywiste, że prędzej czy później taki kryzys musiał nastąpić. UE jest stosunkowo nowym tworem, i to była kwestia czasu, aż ktoś postanowi się odłączyć. Nie rozumiem tylko jaka miałaby tu być wina Tuska?;) on na w UE bardzo mocną pozycję i wszyscy go szanują. To pisowskie miernoty wytworzyły taką herezje, że Tusk zły i wszystko to jego wina ;)
  • Odpowiedz