Wpis z mikrobloga

@musztym: no co w tym szokującego, skoro dalej jego frakcja jest i była największą w Europarlamencie? To tak jakbyś powiedział, że Morawiecki to dobry premier bo dostał dwukrotnie wotum zaufania od sejmu.

Spójrz na to szerzej: rosnące poparcie prawicowej AFD w Niemczech, podobnie we Włoszech ruch 5 gwiazd, we Francji Le Pen, W Polsce PiS, w Austrii wygrywa prawicowe OVP, w Wielkiej Brytanii wiadomo. To są realne skutki rządów Tuska w
@musztym: o niczym nie zapomniałem, po prostu nie myślę polskim kompleksowym podejściem. Logicznym jest, że przewodniczącym zostaje członek największej frakcji lub koalicji kilku frakcji i tak było w tym wypadku. Wybory na przewodniczącego RE to jak wybory na Marszałka Sejmu po za jakimiś drastycznymi przypadkami po prostu wybiera się kandydata większościowej koalicji beż żadnych "ale". To, że Tuska nie zablokował nikt po za PiSem nie oznacza, że 27 innych krajów było
@adibor: Nie tylko polskie konserwy, po 2012 roku w Danii 2 siłą polityczną stały się Konserwy, podobnie we Francji, , w Niemczech i Holandii zbliżają się do 15% poparcia, a we Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Austrii te konserwy nawet doszły do władzy. To jest właśnie coś czego nie ogarniacie co zapoczątkowały rządy EPL ostatnich 8 lat, które swoją twarzą firmował Tusk. Jeden wielki zwrot przeciwko ideom europejskim.
@Dobryszpieg: aha, mają takie zdanie bo to WIDAĆ ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mam więcej pytań.

To są realne skutki rządów Tuska w Europie.

Chyba zbytnio przeceniasz obecnie "władzę" Tuska on jest tylko jednym z licznych symboli


@Dobryszpieg: to ma tę władzę, czy jest tylko symbolem?

Prawda jest taka, że jak ktoś w Europie zapamięta Tuska, to jako tego, który... był. Wiesz bez googlowania kto był
@adibor: Żeby była jasność bo może się źle wyraziłem Tusk absolutnie nie jest uważany za człowieka, który miał jakąkolwiek władzę w UE. Każdy dobrze wie, że prawdziwa władza i idee są kreowane przez liderów krajowych starej Unii głównie Niemiec, Francji czy krajów Beneluksu, a liderzy EPL są jedynie wykonawcami ich pomysłów. Podobnie było z Tuskiem, nikt ani jego przeciwnicy ani zwolennicy nie podejrzewają go o jakąkolwiek samodzielność w działaniu, był jedynie
@Royal_Email: Konserwatyści w UK rządzili już nie raz w ciągu pół wieku członkostwa UK w UE. Choćby Margaret Thatcher. Ale jakimś dziwnym trafem do głosowania w sprawie Brexitu doszło dopiero w 2016 roku po wielkiej fali kryzysu imigranckiego spowodowanego przez Tuska i jego świtę. Więc faktycznie nie wypowiadaj się jeśli nie znasz się.
Ale jakimś dziwnym trafem do głosowania w sprawie Brexitu doszło dopiero w 2016 roku po wielkiej fali kryzysu imigranckiego spowodowanego przez Tuska i jego świtę.


@Dobryszpieg: tak tak, wszystko wina Tuska. W końcu Wielka Brytania jest znana z tego jak mocno angażowała się w projekt pod nazwą "Unia Europejska". I na brexit wcale nie miała wpływu kłamliwa kampania finansowana przez tych którzy obawiali się zaostrzenia przepisów dotyczących unikania opodatkowania i prania