Wpis z mikrobloga

@Fichtner: Byłem w październiku raczej wiele nie wyremontowali przez ten czas. I nawet tutaj nie mówię o tych zdjęciach co wrzuciłem bo nie chciało mi się szukać wszystkiego co widziałem będąc tam.
@Fichtner: @carving85: @Sepzpietryny: @michalec: @Bazyleuss: @konradk:
Pozwolę sobie na wypowiedź jako wieloletni mieszkaniec łódzkich Bałut, często przebywający w Krakowie, obecnie mieszkający w Warszawie.

1. Czy w Łodzi są rudery i zasyfiałe kamienice - tak są.
2. Czy w innych miastach są rudery i zasyfiałe kamienice - również są.

Skąd zatem to przekonanie, że cała Łódź jest jedną, wielką ruderą?

Po pierwsze stereotyp - Łódź się rzeczywiście
@Bazyleuss: to co wrzuca bazyleus to dla mnie jedna z urokliwych stron Łodzi. Znacznie gorzej się robi jak np jedziesz sobie zachodnia od zielonej do ogrodowej. Tam po prawej stronie (w orientacji pd-pn) wyburzono lata temu frontowe kamienice żeby zrobić miejsce na poszerzona ulice i prawdziwy koszmar łódź pokazuje właśnie tam. Jedna z istotniejsza ulic Łodzi która przeprowadza ruch między najpopularniejszym łódzkim miejscem (manufaktura) a reszta centrum aż do głównej osi
@ksaler: @Fichtner: @carving85: @Sepzpietryny: @michalec: @Bazyleuss: @konradk:
Tak to po prawej to okna namalowane na bocznej ścianie kamienicy. To BTW kolejna plaga Łodzi czyli niezagospodarowane narożniki. Puste przestrzenie nierzadko przerobione na prywaciarskie wysypane żwirem parkingi w miejscu gdzie wyburzono kamienice. Gdzie w normalnym mieście inwestorzy biliby się o atrakcyjna działkę w centrum w Łodzi stawiają płot z drutu, wysypują żwir, stawiają szlaban i robią parking
Pobierz Quesedilla_dostojewski - @ksaler: @Fichtner: @carving85: @Sepzpietryny: @michalec: @B...
źródło: comment_uPnowSKyFPyuPM5C8pONG60iTUVp0ymg.jpg
@Quesedilla_dostojewski: no Zachodnia to miejscami koszmar. Na szczęście Kościuszki przestała taka być. Jeszcze parę lat i bedzie naprawdę reprezentacyjną ulicą z ciągiem komunikacyjnym. Trochę jak Jerozolimskie tylko bez widoku na wieżowce. A Zachodnią trzeba by niestety na nowo zabudować. W ogóle mi np. nie żal tych ruder które straszyły na rogu Zachodniej Ogrodowej, gdzie teraz stoi ten nowy biurowiec. Niech giną.
@Bazyleuss: mieszkańcy Łodzi to najwięksi mitomani w kraju, żyjący na dodatek w jakiejś czarodziejskiej bańce, w której tylko ich miasto się rozwija i rewitalizuje xD Kiedy nikt nie zaprzecza, że w Łodzi na pewno robi się jakieś remonty, ale robi się też je także absolutnie wszędzie indziej - tyle że Łódź jest zapuszczona dziesięć razy gorzej niż cała reszta