Wpis z mikrobloga

mieli po prostu kupę nakradzionych pieniędzy na takie wynalazki.


@StanislawAniol: tak, mieli kupę kradzionych pieniędzy. Niedługo po druzgocąco przegranej wojnie, w dobie hiperinflacji i upadającej gospodarki, ledwo broniąc się przed bolszewicką rewolucją i chwilowej izolacji na arenie międzynarodowej a potem światowego kryzysu gospodarczego, płacąc przy tym cały czas reparacje dla ententy.
Pobierz barystoteles - > mieli po prostu kupę nakradzionych pieniędzy na takie wynalazki.

...
źródło: comment_WzFOtFphdgGvKpBTE54e37NwPnvjirkN.jpg
@barystoteles: nie jestem pewien czy nakradzionych, pewniej dobrze skitranych po kliku rodach powoli przeksztalcajacych się w nazistów, biedny to byl Helmut w fabrykace odlewajacej stal na czołgi, co było wszystkim na rękę.
nie jestem pewien czy nakradzionych, pewniej dobrze skitranych po kliku rodach powoli przeksztalcajacych się w nazistów, biedny to byl Helmut w fabrykace odlewajacej stal na czołgi, co było wszystkim na rękę.


@T1001: jakich to ludzie nie robią fikołków logicznych żeby tylko wyjaśnić silną pozycję Niemiec. Historia (i to wielokrotnie powtarzająca się) uczy nas, że pruskie a potem niemieckie twory państwowe potrafiły się bardzo szybko dostosowywać do warunków po gwałtownych zmianach w
@barystoteles: zgadza się, ale ich ogromny kryzys i hiperinflacja w 1931 byl fikcją.

Nie robię żadnych fikolkow, zaznaczyłem że ten majątek był najzwyczajniej skumulowany poza społeczeństwem.

Milosniku propagandy niemieckiej.
@T1001: sugerujesz, że największy kryzys gospodarczy nowożytnej ludzkości panował na całym świecie z wyjątkiem zielonej wyspy o nazwie Republika Weimarska? Najpierw była hiperinflacja wczesnej Rep. Weimarskiej a potem kryzys bankowy w III Rzeczy będący reperkusją krachu na giełdach światowych:




Nie wiem skąd takiego negowanie skoro to są wielokrotnie potwierdzane fakty - nie dość, że Niemcy byli na skraju zapaści zaraz po I WŚ to ledwie dekadę później znów notowali ujemny wzrost
@amath: nie, nie było co kraść, nie rozumiecie ja mówię o eugenice, niewolniczej inżynierii społecznej, nazizmie a wy o zlodziejstwie i kryzysach, tak Helmut miał kryzys ale Adolf nie.