Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1879
Z ciekawości obczaiłem jakiś program "Tata w tarapatach" gdzie madki Polki zostawiają mężów na kilka dni samych z dziećmi i domem. Potem siedzą cztery lochy i mają bekę z tego jak faceci sobie radzą (a radzą sobie lepiej lub gorzej, generalnie nie jest źle) To ja proponuję, żeby teraz zatrudnić owe panie w zakładach, gdzie pracują panowie i usadzić kilku gości przy piwku i oglądac jak małżonki sobie radzą. Tej żenady długo nie rozchodzę...co ma na celu taki program? #cringe #c---------------a #kiciochpyta
kurlapejter - Z ciekawości obczaiłem jakiś program "Tata w tarapatach" gdzie madki Po...

źródło: comment_AZQZCbMbZiGrsIYpaQj2unc4zq40bFMP.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@_Tequila_: i znów, wyżej napisałem, że głupi przykład rzuciłem (,) co nie zmienia faktu że: jestem za podziałem obowiązków (no ale bez jaj, to nie jest tak że sztywny podział ty to, żona to) ale jak nie mam co robić to coś wykonam w domu żeby było z głowy (pranie, gary itp.) To jest wszystko umowne i ruchome więc bez spiny. Natomiast heheszki z tego, ze
  • Odpowiedz
@kurlapejter ogólnie to w ostatnich latach polskie stacje telewizyjne się prześcigają kto będzie miał bardziej amebiczny program. Cały dzień lecą w kółko paradokumenty, reality show, telenowele, durne programy, reklamy czasami jakieś wiadomości i pogoda. Z czego tylko to ostanie trzyma jakiś poziom ;)

Wydaje mi się, że inteligentni, dorośli ludzie już telewizji za bardzo nie oglądają bo mają netfilxa i HBO. Oglądają ją za to starsi ludzie (stąd programy takie jak sanatorium miłości czy voice senior) oraz taka jakaś mniej polotna masa która za bardzo nie ma innych zainteresowań lub stałego łącza. A takim ludziom najbardziej się podobają programy które pokazują innych w złym świetle. No niestety taka już natura wielu ludzi, że lubią się pośmiać z kogoś i poczuć, że są mądrzejsi i mają lepiej.

Stąd wiele programów opiera się na pokazywaniu wad i przywar oraz jakichś niestworzonych dramatycznych historii.
  • Odpowiedz
@_Tequila_: Poczepiam się :)

w zdrowym układzie kobieta też pracuje zawodowo

Dlaczego "w zdrowym"? Czy układ, w którym kobieta decyduje się opiekować domem/dziećmi, a mężczyzna skupia na pracy zawodowej to układ "chory"? Trochę to pogardliwe wobec kobiet, który taki model wybrały i ustaliły z małżonkiem :) I wpisuje się trochę w kanon wykopków: "ta leniwa suka leci na twoją kasę miras" ;)

Ktoś mógłby przewrotnie powiedzieć, że zdrowy był układ, nazwijmy go, tradycyjny - w którym żona nie musiała się martwić o zapewnienie bytu rodzinie, mężczyzna o to, czy w ten piątek przypada jego kolej na mycie okien, a b------k tym, czy pani Andżelika w żłobku nie będzie
  • Odpowiedz
@Dutch: skrót myślowy wpisujący się w moje „każdy liczy swoją miarą” ;) być może faktycznie jest w jakiś wypadkach sens by jedno zostało w domu... ja sobie po prostu dla siebie nie wyobrażam by być mamą na pełen etat, nie mieć odskoczni w której się samorealizuję i uzależnić się od męża. Ta dyskusja w sumie powinna rozważyć wszelkie przypadki i możliwości i...nie wiem czy nadaje sie na wykop :D
  • Odpowiedz