Wpis z mikrobloga

#pracbaza #emigracja #programista15k #programista50k

właśnie się odezwała firma prowadząca jedną z najpopularniejszych stron dla dorosłych (top 50 alexa).
Trafili na mnie na LinkedIn i nie mają problemu z pracą zdalną (Australia here, firma z EU).
Niestety nie powiem która, bo dopiero negocjuję warunki no i jeszcze 2 rozmowy przede mną.

Potrzebują wąskiej specjalizacji (patenty, architektura) i akurat im podpasowałem, a że mi się nie chce zmieniać pracy to jak zaczęliśmy negocjować od EUR 90k to teraz jesteśmy na 130k na etacie.

Są otwarci na B2B więc na fakturze pewnie jeszcze wzrośnie bo mają dobre benefity z których nie będę mógł korzystać a dodatkowo koszty po stronie pracodawcy są w ich kraju znaczne, więc dodatkowo B2B powinno o to wzrosnąć.

Wtedy już chyba bym pomyślał o powrocie do PL ...

On-site z Googlem w lutym, jak wejdzie (15-20% szans) to po roku będę mógł się przenieść do US gdzie na takim stanowisku TC wychodzi wg levels.fyi średnio USD 340k (podstawowy level) lub USD 473k (wyższy level jakby interview poszedł bardzo dobrze).
Już nie mówię o kolejnym levelu, który pewnie jest poza zasięgiem - USD 727k rocznie (1 level poniżej dyrektora).

2020 zapowiada się dobrze ... niech tylko Trump i Rouhani zluzują trochę portki ...
  • 16
właśnie się odezwała firma prowadząca jedną z najpopularniejszych stron dla dorosłych (top 50 alexa).

On-site z Googlem w lutym, jak wejdzie


Wtedy już chyba bym pomyślał o powrocie do PL ...

to po roku będę mógł się przenieść do US gdzie na takim stanowisku


@Seraf: Czyli aplikujesz najpierw do jednej firmy a pozniej do Google? To do Polski wracasz czy do US sie przenosis? Wyglada to troche jakbys dwie osobne historie
Z google gadam od listopada. W grudniu mialem pierwsza rozmowe i ja przeszedlem. Na onsite czekam do konca lutego bo chcialem wiecej czasu na przygotowanie.

W grudniu odezwala sie firma z EU szukajaca managera od IP.

Jak z Google nie pojdzie to do nich dolacze (zdalnie). Wtedy tez pomysle skad bede pracowal.

Jak z google wyjdzie to dolacze do Google a po roku na wizie L1 przeniose sie do Google US (Mountain
@Seraf: Parę pytań bo jestem w trochę podobnej sytuacji ;)
1) Jak się czujesz z tym, że po leadowaniu w paru różnych firmach (z tego co wyczytałem w twoich paru innych komentarzach), zostaniesz teraz jakimś laikiem w Google'u? Czytałem, że trzeba się trochę nagimnastykować i liczyć na farta w trakcie pracy by otrzymać awans, ploty czy prawda?; P
2) Czyżby Australia się już znudziła? ; P Czemu? (Sam myślę teraz o
@itSzpecu: zrobiłem z 40 leetcode, planuję więcej (jak dobiję do 100 będę happy).
Zaczynam też "grokking the system design interview" bo będę miał 2 sekcje z systems design na on-site (do mojej decyzji).
Nie będę robił mocków, bo już miałem kilka podejść do Amazonu więc dużo mi to dało.

@peszmerd aktualnie 36 na budziku, ale pędzi to wszystko jak szalone.
Staram się nie siedzieć w miejscu i otwierać się na nowe
@Seraf: powodzenia! Gdybys zmienil zdanie lub gdyby szukali ewentualnie jeszcze kogos to daj znac bo sam tez robie przy patentach w world's top5, uk here :) A tak na marginesie to pogon za Googlem bym sobie odpuscil - poczytaj blogi ludzi, ktorzy z googla odeszli :)
@bacteria: dam znać jak poszła rozmowa z nimi (no i Google) i jaka decyzja.

Mozesz dać linka do blogów ludzi którzy odeszli z Google.
Chętnie poczytam.

Ja specjalnie aplikuję na Engineering Managera bo kodowania na wyścigi mam powoli dosyć i wolę dalej zajmować się architekturą i team managementem.
Dobrze radzę sobie ze stresem w sytuacji jak kieruję ludźmi (dobrze dla siebie i dla nich).
@peszmerd: z programowaniem?
Bardzo późno, przed studiami informatycznymi prawie w ogóle nie programowałem.
Jakieś proste rzeczy.
Później z górki, studia, praca w trakcie studiów, trochę własnych biznesów, emigracja do Australii, ciekawe prace (trzecia aktualnie w AU).

Czuję się dobrze w Javie, Scali i Pythonie, lubie programowanie funkcyjne, staram się używać często jak tylko można.
Teoria pod programowaniem funkcyjnym jest ponad moją głowę i chodzę sobie na Meetupy które trwają około godziny
aplikuję na Engineering Managera


@Seraf: Co trzeba zrobić żeby odpowiedzieli na CV na takie stanowisko? Mieć wcześniej doświadczenie jako manager albo tech lead? Z tego co patrzyłem na innych forach to na staff engineera i Engineering managera dają DUŻO łatwiejsze pytania niż na Juniora (zwłaszcza z algorytmiki). Na Juniora i staż LC hard to norma w FAANG.