Wpis z mikrobloga

Myślicie że teraz kupno mieszkania w Krakowie po 10k za metr około 3km od rynku to dobry pomysł przy następujących założeniach:
-Teraz wziąłbym mieszkanie na kredyt, 20% wkładu
-Obecnie wnajmuję ale trochę mnie #!$%@? to, że spłacam kredyt januszowi biznesu.
-Pół miliona na mieszkanie jestem w stanie odłożyć w ciągu 5 lat
-Obecnie ceny mieszkań to kosmos i jest duża szansa że bańka pęknie w ciągu kolejnych lat

Co robić? Wynajmować przez 5 lat i kupić wtedy za gotówkę czy brać teraz kredyt i mieć swoje mieszkanie od razu?

#krakow ##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kredyt #programista15k #zarobki #nieruchomosci #kupnomieszkania #kredyt
Pobierz S.....b - Myślicie że teraz kupno mieszkania w Krakowie po 10k za metr około 3km od r...
źródło: comment_jvaoJJQERHTkqjuBkYuCEjMCkZsWdsjd.jpg
  • 80
@Aerwin: bo jesli ma leb na karku to inwestujac gotowke zarobi wiecej niz straci na kredycie, a nawet jesli nie inwestuje to 5 lat wynajmu to jakies 80k pln, nawet jakby ceny lekko spadly "bo cos tam" to nie na tyle zeby az tyle stracic
@Scaab: ja #!$%@? ale ludzie są głupi
Jeżeli jesteś w stanie w 5 lat odłożyć pół miliona (wiem że to bait, nie jesteś) to głupota jest branie kredytu, którego będziesz musiał spłacić z 700k albo nawet więcej. No chyba że dla ciebie oszczędności z dwóch lat są niczym to bierz kredyt. Za 5 lat wynajmu nie zapłacisz nawet 30% tej kwoty
@Megasuper: To akurat nie wina pisu, że ludzie pakują kase w mieszkania. Dopiero co była akcja, że padł amber gold, getback, wszelkiej maści skoki. Inflacja #!$%@?. Największe spółki energetyczne toną ciągnąc za sobą giełdę. Mając pare milionów na koncie długo się nie zastanawiasz. Kupujesz mieszkanie w Krakowie, Gdańsku, czy innym Wrocławiu i lecisz z firmą która ogarnie wynajem mieszkania przez aribnb. Jak zrobisz remont i jest spoko lokalizacja to do 5k
@Scaab: Swoją drogą 4 km (w linii prostej) od Rynku Głównego na rynku wtórnym można kupić mieszkanie 40-60 m2 za 7000 - 7500 zł za m2, do których można wejść mieszkać, a stopniowo je remontować.
@Scaab:

xD

W okolicach Bronowic najdroższe jakie znalazłem mieszkanie na sprzedaż z rynku wtórnego w takim metrażu jest po 9 400 zł/m2. A większość mieszkań z wtórnego na OLX jest tam za 7500 - 8500 zł za m2.

Patrząc na inne mieszkania, w innych lokalizacjach to wolałbym kupić już na przykład na Azorach z rynku wtórnego nmieszkanie 50m2 do remontu za 7000 zł / m2 i remontować je stopniowo.

Moim zdaniem