Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wyciskanie z gumami 252,5kg x 1 oraz JM press 170kg x 4, czyli świetny pierwszy trening w tym roku :)

Gapicie mi się na bebech?... To normalne bo jest #!$%@? ogromny...

Cały trening

Reverse band bench press 252,5kg x 1
JM press - 90x5 110x5 130x3 150x3 160x3 170x4
DB bench press 52,5kg - 3x20
Triceps pushdown - 3x12
Strict DB rows - 4x10
Facepull (Chest) - 4x12

Jak już kiedyś pisałem: ten wariant wyciskania (Nazwa to reverse band bench press albo future method bench press), to wygląda tak że gumy na poziomie klatki obniżają ciężar o ~50kg, a przy lockoucie właściwie 0. To wymusza bardzo mocny start z klatki i utrzymanie napięcia w plecach bo inaczej nie będziemy w stanie docisnąć ciężaru.

Technicznie tak sobie ten 1RM wyglądał, już któryś raz to samo. Bo mam taki nawyk że opuszczając chce opuszczać jeszcze szybciej i jeszcze dynamiczniej mocniej wyjść z dołu, co powoduje że tracę napięcie na moment i zaczynam wyciskać krzywo, bo nagle nie mam pozycji a ładuję 100% sił w wyciskanie. No do poprawy to.

JM press, świetnie weszło, łokcie jakby miały wybuchnąć. JM press to jest ruch który najlepiej opisać w taki sposób, że w połowie jest to wyciskanie wąsko a w połowie uginanie na triceps, nie widać może tego pod tym kątem ale chodzi o to żeby opuszczać sztangę w linii prostej, jednocześnie łokcie wywalając do przodu. Robi się niesamowita dźwignia i triceps, łokieć jest pod ogromnym napięciem, czuć to od razu. Dlatego naprawdę przestrzegam przed tym ćwiczeniem, bo jest niesamowicie ciężkie dla łokci, i dla osób które tego nie robiły nei schodziłbym niżej niż ~10p, i to też robiłbym lekko.

Ogólnie fajny trening na początek roku :)

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Dzisiaj wyciskanie z gumami 252,5kg x 1 oraz JM press 170kg x 4, czyli ...
  • 29
@IntruderXXL: w sumie jak robie niby skull crashersy na skosie to właśnie mój ruch przypomina bardziej jm pressa niż francuza do czoła i teraz nie wiem czy robię bardzo źle skull crashersa czy poprawnie jm pressa xD
jest jakaś różnica między gumami od góry a od dołu?


@Kedarr: Ogromna różnica.

Zdecydowanie trudniej wyciska się z gumami z dołu, wymaga to o wiele więcej stabilizacji, i musisz bardzo mocno cisnąć, szczególnie końcówkę ruchu żeby pokonać rosnący opór gum. Kiedy gumy z góry, stabilizują Ci sztangę, pomagają opuścić sztangę i dają Ci ogromne ułatwienie na dole, bo pomagają Ci dynamiczniej wystartować wykorzystać naciąg gum.

W skrócie, gumy z dołu chcą
@IntruderXXL: Czemu wybierasz te reverse band bp zamiast np. pin pressow, zeby skupic sie na gornej fazie? Chodzi o ciaglosc ruchu i utrzymanie napiecia, a w pin presie to napiecie sie wlasciwie traci i buduje? Czy jest inny powod?
Czemu wybierasz te reverse band bp zamiast np. pin pressow, zeby skupic sie na gornej fazie? Chodzi o ciaglosc ruchu i utrzymanie napiecia, a w pin presie to napiecie sie wlasciwie traci i buduje? Czy jest inny powod?


@DywanTv: Mnóstwo jest powodów.

Reverse band - jest to FULL ROM, robisz normalne wyciskanie, trzymasz i wyciskasz cieżar który znacząco wykracza poza twoje obecne możliwości, czyli fajny overload i bodziec dla CUN. Pracujesz
Tak, tak, chodzilo mi o wysokie ulozenie oczywiscie. No dobra, dzieki za odpowiedz.


@DywanTv: I jeszcze dodam że robiąc właśnie te lockouty z pinów/łańcuchów, robię górną 1/2, 1/3, 1/4 ruchu. I z różnych pozycji, raz jako floor press, raz normalnie na ławce, raz na mocnym skosie. Ciągle coś zmieniam.