Wpis z mikrobloga

@In_thrust_we_trust: A Ty uważasz, że lepszy jest np. model amerykański? Czyli jak nie masz kasiastych rodziców, to wchodzisz w dorosłe życie z potężnym długiem studenckim do spłacenia, jak by mało było kredytu na mieszkanie.
  • Odpowiedz
@Strahl:

W sensie, że nie pojmujesz zdań złożonych i później musisz je przekręcać, w taniej próbie dyskredytacji oponenta, bo łatka kurtyzany za marki łatwo się nie zmyje, a pensje w kraju w związku z małą podażą lekarzy, z roku na rok, coraz lepsze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KUPUI: przeczytaj sobie dwa razy zasady przyznawania 14stek.

A pisałem o innych głupotach tam przytoczonych, np.:
'W efekcie przysługuje mu ponad 70 dni wolnego: 14 dni ferii zimowych oraz wolny cały lipiec i sierpień w czasie wakacji letnich.'

Co z tego, że w ferie szkoła działa i rodzic może codziennie zostawić tam dziecko. Podobnie jak przez cały lipiec. Co z tego, że tydzień lipca to dopinanie spraw związanych z promocją uczniów, a ostatnio tydzień sierpnia to
  • Odpowiedz
to czemu się nie zatrudnicie jako kasjer? Idźcie do lekarza prywatnie to zobaczycie jak zarobią


@Marek1991: Bo to takie #!$%@? i żalenie się, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
Pani z Biedronki lepiej zarabia - szkoda tylko, że pani z Biedronki nie może sobie pójść "prywatnie" wykładać towaru za 200zł/h
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: Co z tego ile zarabia kasjer w biedrze/lidlu jak i tak są braki w kadrach i nikt pracować nie chce? U mnie w biedrze laska mówi, że ich 3 na zmianie czasem jest w np. piątek po południu (kierownik, kasjer co siedzi non stop i 1 pracownik) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: no widzisz a w Gdansku stazysta dostaje 1600, teraz to bedzie 1900 netto przez pol roku, pozniej wskakuje na junior engineera i dostaje jakies 2800 netto. Po jakis 2 latach 4 k netto jako engineer. Nabierze doswiadczenia, machnie ze dwa projekty 6sigma to wskoczy na starszego i tutaj juz ma tak 5500 netto. Ale dojście z absolwenta do starszego inzyniera zajmuje ok. 5 lat.
  • Odpowiedz
Na wysranie. Po pierwsze, staż trwa rok. Po drugie, 2-3h i do domu. Tak to wygląda, trollu


@Planeta_odebete2: Gdzie i w jakiej specjalizacji, bo z tego co ja kojarzę(info z pierwszej ręki) to dla przykłądu lekarz rezydent z chirurgii siedział bite 8h, 5 dni w tygodniu, w tym dwa razy nocki czyli 16h ciągiem.

Nie wspominając że jak mu 8h pykło to nie rzucał rękawiczek komuś do brzucha i wychodził
  • Odpowiedz
@KUPUI: nie była, to był tak zwany żart z mojej strony. Nie będę się licytował o to, kto ma w tym kraju najgorzej, bo wiadomo, ze wszyscy. Ale jak ktoś pisze bzdury na dowolny temat, na którym się jakotako znam, to czuje się w obowiązku to sprostować.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ile jest nauczycieli w polsce a ile budowlancow? Jakie przywileje ma budowlaniec? To ze wezmie worek cementu do domu warty 10 zl i ma pewne wynagrodzenie w 70%? Na budowie czlowiek tyra ciezej niz nauczyciel i ma nie pewne wyplaty i nie strajkuja bo nikt nie zwroci na to uwagi. Zyc trzeba itp.
  • Odpowiedz
Pierdo*enie o chopenie nie mające związku z rzeczywistości.a


@ATAT-2: Nie #!$%@? tylko fakty wynikające z przepisów prawa.

Etat nauczyciela to 18 godzin lekcyjnych
2 miesiące wakacji, 2
  • Odpowiedz
@dzugaszwili: Nie znam szczerze powiedziawszy stawek w Gdańsku, ale w porównaniu do innych miast 5500 dla starszego inżyniera nie wygląda jakoś imponująco. Tyle ma przekładacz papierków w banku po takim czasie, wystarczy mu znać angielski - a jak się postara wskoczy na team leadera, potem na kierownika i ma 15 brutto. Nie wspominam w ogóle o IT, gdzie te 5500 to zarobki dla juniora rok/dwa doświadczenia.
  • Odpowiedz
@Strahl: to, że się nic nie umie po studiach to typowy argument Janusza.

Kiedyś przytaczałem od strony rekrutera jak wyglądała rozmowa: kandydat na asystenta projektanta, ja, projektant i prezes.

Ogólnie prezes rzucił tekstem, że po studiach się nic nie umie to 2200 na rękę i dziękuje mamy 10 osób na pana
  • Odpowiedz