Wpis z mikrobloga

A 45 min to jakaś bzdura, musisz wypuścić dzieciaki, wymienić dziennik, wejdziesz do kibla i akurat następna lekcja. Normalnemu pracownikowi przysługuje pół godziny przerwy, nauczyciel jakoś lepiej wcale nie ma.


@GienekZFabrykiOkienek: Faktycznie. Dzieci na dzwiek dzwonka sam forsuja drzwi. Wymienic dziennik to jest dla Ciebie mega zadanie? Idziesz do Pokoju Nauczycielskiego kladziesz stary i bierzesz nowy - max 2 minuty. I wciaz masz
  • Odpowiedz
@Marek1991: Wolałabym i taki mam plan. Nie wiem co ma piernik do wiatraka? Poza tym skąd wziąłeś informację o tym, że specjalizacja w Polsce trwa 15 lat? ( _) Jezu, kolejny typowy przedstawiciel "nie znam się to się wypowiem". Tragedia.
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: gdy ktoś zapyta mnie co to jest zakłamanie pokaże mu ten post. Moj przyjaciel który pracuje w dziale kontroli NFZ śmiał się ostatnio że jego miesięczne wynagrodzenie stanowi równowartość jednego nocnego dyżuru początkującego lekarza w szpitalu, który często spędza na czytaniu książek lub najzwyczajniej przesypia. Oczywiście ludzie łykają wszystko byle było zgodne z ich postrzeganiem rzeczywistości. Byle by każdego dnia w odpowiednim medium znaleźć potwierdzenie nieomylności swoich osadów, żenująca
  • Odpowiedz
Ja tylko zauważam, że lidl i biedra to prywatne firmy konkurujące ze sobą i wieloma innymi podmiotami o pracowników. Najwyraźniej umiejętność czytania, pisania, znajomość polskiego i obsługi kasy fiskalnej wiele warta nie jest. Porównaj to do wymagań żeby zostać nauczycielem czy stażystą lekarzem. Potem płacz, że tylu nauczycieli to miernoty albo że zamykają oddział, bo nie ma kadry (nie tylko lekarze ale też często zapominani ratownicy, pielęgniarki, fizjoterapeuci).
Nauczyciele i lekarze stażyści
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: wogóle są problemy z zarobkami poza IT i budowlanką,
mam mnóstwo znajomych w różnych laboratoriach lub inspekcjach (handlowa, sanepidy, ochrona środowiska) i dostają 2400-2600 na rękę a praca bardzo odpowiedzialna, generalnie jak znam znajomych to wszyscy poza IT cienko przędą, w IT duża kasa, poza IT to okolice 3000 netto lub mniej a znam głównie ludzi z wyższym wykształceniem w tym z doktoratami

kraj się zapada bo nie opłaca
  • Odpowiedz
@etimeel: Fajnie, że podlinkowałeś swój błąd. Wklej tylko poprawne dane czyli wynagrodzenie zasadnicze, a nie średnie, którego nikt na oczy nie widział.
Bo tak samo mogę napisać, że niby w Polsce bieda a średnia pensja pod koniec 2019 to 5100. Więc nie moga narzekać.
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: Na szczęście wyleczyłem się z patriotyzmu i po zdaniu studiów, egzaminu językowego z niemieckiego s--------m i będę się śmiać. Najbardziej będę się śmiać z tych p-----w januszexów co chcą wykwalifikowanych pracowników za miskę ryżu. Nasz wspaniały rząd zadba o to by pakole i bengalowie pracowali tabunami zamiast zatrzymać Polaków.
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: Fajnie fajnie, tylko że z drugiej strony pracownik lidla i biedry w dłuższym okresie czasu nie ma co liczyć na podwyżki jak już przestanie być kasowym stażystą. Tymczasem lekarz po latach dopiero zaczyna porządnie zarabiać lub przechodzi na prywatę i wtedy żyć nie umierać.
Widocznie trzeba pracownika kasowego dodatkowo zmotywować wypłatą bo tak to nikogo nie nabiorą na minimalną w biedrze. Lekarz ma łeb i wie że mimo że
  • Odpowiedz
@Krueger1:
kumple o których pisałem mają wiek 40-55 lat i szukają lepszej pracy ale tej pracy nie ma np. dla doktora fizyki jądrowej który 20-30 lat pracował w jakimś instytucie naukowym

stąd mówiłem o różnych "sanepidach" bo sam w jednym z tego typu instytutów pracuję, np. badałem kilka lat sprzęt do wykrywania trucizn , miałem wtedy (kilka lat temu, centrum Warszawy) 2305 zł przelew, tak, trzynastka jest ale to 80-90%
  • Odpowiedz
w normalnym kraju doświadczony nauczyciel wyciąga ok. 4k$ czyli niedaleko mitycznego programisty 15k


@dingi_dong: g---o prawda. W zdecydowanej większości krajów OECD pensja nauczyciela jest zbliżona do pensji osoby z wyższym wykształceniem, ale mniej niż średnia dla osoby z wyższym wykształceniem. I pensja nauczyciela w Polsce dokładnie tyle wynosi (w odniesieniu do pensji w gospodarce narodowej).
To są oficjalne dane OECD. Kraje, które się wyróżniają, to Francja (powyżej średniej) oraz USA
  • Odpowiedz
3050 - 3200 zł - początkujący kasjer-sprzedawca w Biedronce

3100 - 3850 zł - początkujący kasjer-sprzedawca w Lidlu


@zauwazylem_ze: Ja po 5 latach studiow jako grafik w pierwszej pracy dostaje 2300netto. Chociaz moze to troche moja wina bo sam tyle zaproponowalem, ale to rpzez to ze naczytalem sie na grupie dla grafikow, ze na początku, to i najniższą krajową sie proponuje, bo trzeba dawać mi poprawki itp.
  • Odpowiedz
@KUPUI: 14 stki na oczy siostra nigdy nie widziała. Poza tym w podlinkowanym przez ciebie 'artykule' są takie bujdy i wyssane z palca 'fakty' (chociazby na pierwszym zdjęciu), że odechciewa się czytac.

No i fajnie się dyskutuje z tobą. Coś mi zarzucasz, odpowiadam, a ty zamiast sie odnieść wyskakujesz z kolejnym mitem o nauczycielach. Widać więc, że gó*no wiesz i powtarzasz tylko ploty zasłyszane w necie.

Poza tym skoro tak
  • Odpowiedz