Wpis z mikrobloga

Btw. porównajcie sobie zarobki po 10 latach stażu. Nauczyciel, albo lekarz będzie miał więcej, a taki kasjer - stanie w miejscu albo będzie miał podwyżki co roku na poziomie inflacji.

Sam też zaczynałem od 1800 zł i to płacone pod stołem jako front-end developer, a po 7 latach mam ponad 5 razy tyle...
  • Odpowiedz
@nocnica: nie wiem czemu akurat ludzie ciskają się przy okazji podniesienia pensji minimalnej, tak jakby ich d--a bolała że ktoś zarabia podobnie. Całe szczęście że jestem pieprzonym egoistą i obchodzi mnie ile ja zarabiam a nie cholerni nauczyciele, hydraulicy czy lekarze.
Porównujcie to chociaż z kosztami życia a nie jestem lekarzem stażystą, młodym adwokatem i pan od montażu drzwi wewnętrznych w domu wziął więcej za godzinę niż ja.
  • Odpowiedz
@ATAT-2
Co z tego, że w ferie szkoła działa i rodzic może codziennie zostawić tam dziecko. Podobnie jak przez cały lipiec.

Kolejny kit i bzdura wciskana przez nauczycieli.

Kolego, podczas ferii i wakacji 90% placówek jest zamkniętych. Działają tylko nieliczne wyjątki i to zazwyczaj jest jeden nauczyciel, a nie siedzi cała
  • Odpowiedz
@Strahl:

Chociaż w sumie to ci się nie dziwię. Mogłeś tutaj czynić swe płaku płaku, a piwnicznaki nawet nie weryfikowały czy to prawda, czy próba usprawiedliwienia swego nieudacznictwa. Przychodzi ktoś z info z pierwszej ręki i okazuje się, że nie jesteś w stanie dyskutować z faktami.

A są one takie, że lekarze w Polsce to elita nie tylko intelektualna, ale i zasłużenie, elita finansowa. Wszystko w temacie. Dałeś dupaka niemiaszkom,
  • Odpowiedz
Nie mówię że lekarze stażyści mają dużo zarabiać bo faktycznie głównie się uczą i wdrażają w system i to ile robią zależy od miejsca w którym odbywają staż ale jeśli ktoś w tym kraju uważa że płacenie lekarzowi poniżej minimalnej jest w porządku to naprawdę czas pakować manatki.


@Diamorfina: Pytanie skąd wziąć na te podwyżki. Chyba w Min. Zdrowia nie siedzi jakiś zwyrodnialec-szydercavktóry tylko myśli jakby upokorzyć bardziej tych młodych
  • Odpowiedz
Gdzie i w jakiej specjalizacji, bo z tego co ja kojarzę(info z pierwszej ręki) to dla przykłądu lekarz rezydent z chirurgii siedział bite 8h, 5 dni w tygodniu, w tym dwa razy nocki czyli 16h ciągiem.


Odróżniaj STAŻ od REZYDENTURY. Na drugim już zarabiasz normalne pieniądze, od jakiegoś czasu.
@fen1x:
  • Odpowiedz
@ATAT-2

Co z tego, że w ferie szkoła działa i rodzic może codziennie zostawić tam dziecko. Podobnie jak przez cały lipiec.

Kolejny kit i bzdura wciskana przez nauczycieli.


@mango2018: Mhm to fajnie, że wiesz lepiej. Jesteś nauczycielem? Znasz jakiegoś? Czy wiedzę czerpiesz z internetu?

Za dzieciaka każde ferie przesiedziałem w szkole w ramach akcji 'Zima w mieście'. Siostra - nauczycielka również w ferie pracuje i do szkoły chodzi. I
  • Odpowiedz
Odróżniaj STAŻ od REZYDENTURY. Na drugim już zarabiasz normalne pieniądze, od jakiegoś czasu.


@Planeta_odebete2: Siedział na rezydenturze i miał minimalną czyli jak na chirurga to było jakieś 2600 czy 2700 wtedy więc nie bardzo wiem o czym mówisz. To są te normalne pieniądze? Gość wtedy miał 31lat, sam operuje bez niczyjej pomocy i co niejednokrotnie było potwierdzone w praktyce odpowiada prawnie za czyjeś życie bez znaczenia, że jest rezydentem, dostaje
  • Odpowiedz
Moj przyjaciel który pracuje w dziale kontroli NFZ śmiał się ostatnio że jego miesięczne wynagrodzenie stanowi równowartość jednego nocnego dyżuru początkującego lekarza w szpitalu


@lwc32: No to niech weźmie taki dyżur. W 9/10 przypadków będzie czytał książki. Tylko co kiedy ktoś się zatrzyma? Będzie przynajmniej znał procedury, lekarstwa i zabiegi które trzeba wykonać? Rok 2020 a ludzie dalej myślą, że płaci się za ilość załadowanych w godzinę ogórków do słoika.
  • Odpowiedz