Wpis z mikrobloga

@ATAT-2: Nie #!$%@? tylko fakty wynikające z przepisów prawa.


Etat nauczyciela to 18 godzin lekcyjnych

2 miesiące wakacji, 2 tygodnie ferii

Coś
  • Odpowiedz
Co z tego, że w ferie szkoła działa i rodzic może codziennie zostawić tam dziecko. Podobnie jak przez cały lipiec. Co z tego, że tydzień lipca to dopinanie spraw związanych z promocją uczniów, a ostatnio tydzień sierpnia to rady nauczycielskie.

Pomijam fakt, że 'ponad 70 dni wolnego' jest wyliczone łącznie z weekendami. Więc jeśli tobie w firmie prywatnej przysługuje 20 dni urlopu to śmiało mogę powiedzieć, że tak naprawdę masz ich 32
  • Odpowiedz
Ja się dziwię jakie głupie argumenty tutaj padają, a to jakieś porównywanie do wolnych zawodów (XD), a to w sektorze prywatnym.
W praktyce do negocjowania umów dla stanowisk publicznych są związki zawodowe, tylko nasze prawo nie przewiduje z jakiegoś powodu, co się dzieje, gdy państwo ma w dpie nie tylko zawody publiczne, a związki zawodowe również.
Tu nie działają prawa rynku, lepszy gorszy nauczyciel czy lekarz nie może iść do pracodawcy i
  • Odpowiedz
@Lonate: Prawodpodobnie idąc na studia zdawał sobie sprawę, że na początku nie będzie kolorowo. Skąd ten ból? Później sobie odbije, nie od razu zbudowano Rzym.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: tak, zwłaszcza stażyści sobie mogą dorabiać w swoich prywatnych gabinetach.
@bullsh1t: nikt nie mówi, że kasjer to jest super lekka i fajna praca. Różnica jest taka, że żeby być kasjerem wystarczą dobre chęci i nie manie ciężkiego upośledzenia umysłowego czy kalectwa. Więc przychodzisz i mówisz, że chcesz pracować i dostajesz 3000 brutto. Lekarz na te 3000 studiował 6 lat, i to nie w Wyższej Szkole Lansu i
  • Odpowiedz
@ammon8: Też mnie to #!$%@?ło, nauczyciele powinni w wakacje strajkować xD Albo, że strajkują o podwyżki a nie o dobro bombelków xD Już #!$%@? z tym, że prawo pozwala im strajkować TYLKO o podwyżki, chyba musiałoby mnie posrać, żeby strajkować o to, żeby moim klientom było lepiej a nie mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Ja tam się cieszę, że tak to wygląda :)
Lekarze i pielęgniarki się #!$%@?ą i wyjadą zagranicę. Nie będzie miał kto leczyć, ludzie zaczną zdychać na ulicy i w szpitalnych korytarzach. Wtedy się oczy otworzą, ale po chwili zamkną.
  • Odpowiedz
Ale polski inżynier to #!$%@? większa niż roksanka i tyra za głodowe stawki.


@KrS1: Ale za to patriotyczną roksanką. Majtki we flagę i z orzełkiem, te sprawy. Ja przez wyjazd zostałem szwabską dziwką i volksdeutschem.

Pick your poison. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
  • 0
@zauwazylem_ze No to teraz będą rotacje bo "jak to ci na minimalnej mają płacę tak blisko mojej". Jak zwykle przy takich zmianach najbardziej w dupę są ci z najmniejszymi dochodami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@godoto: hmm a nie widzisz małej różnicy pomiędzy stażystą który podaje kawę i drukuje papiery a stażystą który ma tytuł lekarza i normalnie przyjmuje w szpitalu pacjentów, może zlecać leczenie,wypisywać recepty, asystować przy zabiegach i jest za to w pełni odpowiedzialny?
Nie mówię że lekarze stażyści mają dużo zarabiać bo faktycznie głównie się uczą i wdrażają w system i to ile robią zależy od miejsca w którym odbywają staż ale
  • Odpowiedz