Wpis z mikrobloga

@Marek1991:

Polacy narzekają na lekarzy, bo każda wizyta u nich to min. -100 zł w portfelu, często za 15-30 minut. Mój dentysta pracuje w gabinecie od 9 do 17.


No i co w związku z tym? W Szwajcarii, która ma najlepszą służbę zdrowia w Europie, pierwsze 2000 franków (jakieś 8000zł) kosztów leczenia płacisz z własnej kieszeni. I jakoś nikt nie narzeka. Minimalne zarobki dentysty to 10 000franków miesięcznie (jakieś 40
  • Odpowiedz
@Strahl: Bo po pierwsze, jak kogoś nie stać to nie w--------a 300 zł na fryzjera, bo fryzura nie jest niezbędna do życia. Znasz kogoś kto chodzi do prywatnego lekarza dla rozrywki albo z nudów? Po drugie to mało widziałeś.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: No i widzisz jak sobie ladnie odpowiedziales - w szkole spokojnie by to na lekcji odwalila ale jej sie pewnie po prostu nie chce.


@KUPUI: Możesz to jeszcze raz po polsku napisac bo nie rozumiem co do mnie mówisz.

@ATAT-2: Ale kto Ci obcina pensje? To jest stawka wyjsciowa. Jesli nie pasuje Ci taki pieniadz zawsze mozesz isc na budowe gdzie nie zawsze dostaniesz pieniadze. No ale nauczyciel to juz inna liga -
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Mnie nic nie boli. Po prostu cały czas próbuję wam udowodnić, że to jest niemożliwe żeby lekarz zarabiał tyle co wy piszecie, skoro pracuje min. 8h dziennie, gdzie każda wizyta nie jest dłuższa od 1h, gdzie za taką wizytę bierze 200-300 zł, a kolejki ma zapełnione na przynajmniej kilka dni przodu.

Może dlatego, że Szwajcarzy są kilka razy bogatsi od nas? Albo dlatego, że nie znam wszystkich Szwajcarów?
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: Wynagrodzenie średnie dla:


nauczyciela stażysty – 3 338 zł,

nauczyciela kontraktowego – 3 705 zł,

nauczyciela mianowanego – 4 806 zł,

nauczyciela dyplomowanego – 6
  • Odpowiedz
@Strahl: Zależy co rozumiesz przez zachodnie stawki, w Stanach zarabiają tyle samo tylko w dolarach. Rozsądny admin w USA będzie miał ok 100k $ rocznie, w Polsce wyjdzie mu jakieś 100-120k zł brutto. W porównaniu do zachodu Polskie IT też j---e za miskę ryżu.
Rezydent razem z dyżurami powinien mieć te 3,5-4,5k na rękę, ale dla większości Polaków to już jest fura kasy. Problem z zarobkami lekarzy jest IMO głównie
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Ale tak jest od co najmniej 25 lat. Ja jak zaczynałem pracę w 2003 to zarabiałem 1k msc w jakimś Makro co starczało mi na studia + jakieś tam swoje wydatki. Mieszkałem oczywiście z rodzicami.
Myślę ze wszędzie tak jest że na początku żę zarabia się mało, ale u Nas w PL wszyscy myślą że skończą studią szkołę i minimum 10k no bo z rodzicami mieszkać nie będą, samemu
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze:
Pensje lekarzy skandalicznie niskie, w stosunku do umiejętności.

Nauczyciel ma 18h pensum (lekcyjnych), świetlica liczona podwójnie, do tego mnóstwo wolnego (a więc średnio na tydzień w roku, po odliczeniu świąt, ferii, wakacji, wychodzi 450 minut zajęć tygodniowo)... Nie wiem, czy ta pensja jest taka mała. Nauczyciel też nie jest specjalistą (zwykle słabi studenci idą na sekcję nauczycielską).
  • Odpowiedz
@Marek1991: A czy umiesz czytać ze zrozumieniem?

LEKARZ STAŻYSTA zarabia 2509zł

Ty z uporem maniaka mówisz o specjalistach, którzy są na etapie 15 lat późniejszym niż stażysta. Poza tym, znam wielu lekarzy, żaden nie pracuje prywatnie. To Tobie się wydaje, że każdy lekarz ma swój gabinet, gdzie kasuje 200zł za wizytę. Nie, to jest mniejszość lekarzy. Poza tym, skoro uważasz, że to zdzierstwo, to nie płać. Oni poświęcili dużą część
  • Odpowiedz