Wpis z mikrobloga

@lukasz-synos: Jestem prawie pewien, że mówił o tym, że programista po nauce programowania przez 8 lat zarobi sensowne pieniądze, kiedy lekarz pracuje za półtorej miski ryżu. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Swoją drogą przyznam, że zawsze mnie takie wątki niesamowicie bawią.
@Strahl: już nie mów że lekarz z 8 letnim doświadczeniem akurat zarobi sensownie jak przejdzie do sektora prywatnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A programista z 8 letnim doświadczeniem w sektorze publicznym jak dostanie z 4k to pewnie będzie dobrze
Zapomniałem, przecież można wynająć pokój jak studenciak i jeść wifony.


@Strahl: no nie, jak zarabiasz 2k na rękę, to należy ci się całe mieszkanie xD ale po co się w ogóle ograniczać i żyć jak zwierze w klatce, w bloku? Dom wynająć. I nie wielorodzinny, tylko jedno. Należy się DUMNEMU człowiekowi, który #!$%@? za 2k xD
Po pierwsze - nawet jeśli dawaliby korepetycje PO GODZINACH to oznacza, że mogą zarabiać mniej? Czy jeśli informatyk robię dodatkowy projekt to jest przyzwolenie na ucięcie mi części pensji?


@ATAT-2: Ale kto Ci obcina pensje? To jest stawka wyjsciowa. Jesli nie pasuje Ci taki pieniadz zawsze mozesz isc na budowe gdzie nie zawsze dostaniesz pieniadze. No ale nauczyciel to juz inna liga - tam juz pieniadz sie zgadza.
@varmiok: Nie do końca, można wziąć dyplom, przeprowadzić się 100km na zachód i żyć od początku jak człowiek, a do Polski wrócić co najwyżej po specjalizacji, o ile w ogóle. Mentalność, że trzeba odrobić jakieś frycowe czy pracować jak półniewolnik to pozostałość po PRLu, a cały system rezydencki to majstersztyk pauperyzacji zawodu komuszym zwyczajem.
@Strahl: nigdzie nie mówiłem że dużo zarabiają. Jednak trzeba mieć na uwadze że lekarz po studiach nadal jakoś bardzo wielkiej wiedzy nie ma. Wszystko przychodzi w praktyce. A wyprowadzenie się 100 km na zachód to akurat działa w każdym zawodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moja siostra na nauczaniu początkowym pracuje około 33 godziny tygodniowo + kilka godzin poświęconych w domu na przygotowanie zajęć / uzupełnienie dziennika / przygotowanie klasy / sprawdzenie prac.


@ATAT-2: No i widzisz jak sobie ladnie odpowiedziales - w szkole spokojnie by to na lekcji odwalila ale jej sie pewnie po prostu nie chce. A przypomnij mi ile siostra pracuje w wakacje? Bo na budowie robisz caly rok.
@varmiok: W IT przypadkiem się nie zarabia w miarę zachodnich stawek jak na polskie warunki? Dlatego wolę Niemcy, tutaj mi nikt nie próbuje wmawiać, że mam pracować za miskę ryżu bo jestem niedługo po studiach. Kwestia mentalności, tutaj nawet Helmut 11 paulanerów/doba rozumie, że człowiek który poświęcił młodość na siedzenie w książkach powinien zarabiać normalne pieniądze. Ale Polsce brakuje odrobinę cywilizacyjnie do zrozumienia, że inwestycja w pracownika się zwraca. Im więcej,
tylko liczba chętnych jest sztucznie zaniżana przez izby lekarskie


@rachuneksumienia: Co konkretnie masz na myśli? Te 4 nowe uczelnie medyczne, które się otworzyły czy zwiększenie limitów przyjęć na obecnych uczelniach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie widzisz to blokowanie, bo ja jakoś niedostrzegam. Natomiast pojawia się ono, PO studiach, kiedy trzeba zrobić specjalizację.

Następnym razem sugeruję nie wypowiadać się w tematach, w których nie masz żadnego rozeznania.
@leac: tak, dodatkowo możesz dorabiać 70/100+ za godzinę. Jasne. Zgoda. Ale 5 lat rezydentury to etat 4100 brutto, 4400. Czy Ty jesteś jakiś ograniczony? 5x to już było tłumaczone. Niektórzy nie chcą pracować od 7.00 do 22.00 pogódź się z tym, na zachodzie to normalne że wychodzi się ze szpitala o 15.30 i bierze solidarnie dyżury aby mieć po równo.