Wpis z mikrobloga

@spidero: Ja na stażu wyrabiałem specjaliście 12k brutto na fakturze - praca na akord. Facet robił sobie poś#!$%@?, że może mnie po stażu zatrzymać i zapłaci mi chętnie 2.5x więcej niż ministerstwo. Szkoda, że placówka nie miała uprawnień do prowadzenia specjalizacji, bo bym chętnie na taki układ poszedł. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jedni nic na stażu nie robią, inni siedzą na oddziale po 12 godzin i
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: jaka beka z pisu.

Beka z polaków. To przeszło 50% społeczeństwa tego chciało.

Inżynier programowania automatyki, elektrotechnik po studiach mgr, automatyk, projektant instalacji tele, projektant instalacji el., stawka startowa we Wrocławiu 2000-2200 netto czyli 3000 brutto. Studia cięższe od medycyny i
  • Odpowiedz
2663 zł - #nauczyciel kontraktowy z tytułem magistra bez przygotowania pedagogicznego

2 509 zł – #lekarz stażysta


@zauwazylem_ze: Z tego co wiem to nauczyciel nie pracuje pelnych 40 godzin + korepetycje + prezenty od dzieci.
Lekarz natomiast chyba moze wpisywac sobie fake dyzury za ktore dostanie sianko. No i do tego jeszcze te sypialnie w przychodniach. Wiem co mowie bo pracowalem po szpitalach i wiem jakie
  • Odpowiedz
chyba moze wpisywac sobie fake dyzury za ktore dostanie sianko. No i do tego jeszcze te sypialnie w przychodniach. Wiem co mowie bo pracowalem po szpitalach i wiem jakie lekarze maja zakamarki porobione aby ich nie odnalezc.


@KUPUI: XD

Dla tego głupiego narodu nie ma już ratunku.
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: Coś koło tego co mówisz. Mam znajomego ktory jest po studiach już jakieś 7 lat, a już z dwa lata temu wiedziałem że miesięcznie ciągnie koło 10-12tyś z dyżurów. Jeden dyżur wychodził mu około 1000zł za 12 godzin. Także już tak strasznie nie płaczcie, chyba że te pieniądze z dyżurów oddajecie gdzieś charytatywnie ;-)
  • Odpowiedz
@KUPUI: ahh uwielbiam te stereotypy o nauczycielach żyjących jak pączki w maśle.

Po pierwsze - nawet jeśli dawaliby korepetycje PO GODZINACH to oznacza, że mogą zarabiać mniej? Czy jeśli informatyk robię dodatkowy projekt to jest przyzwolenie na ucięcie mi części pensji?

Z tego co wiem to nauczyciel nie pracuje pelnych 40 godzin + korepetycje + prezenty od
  • Odpowiedz
@spidero: Zdradzę ci sekret - programista15k też wciąż się uczy :D
@KUPUI: Nie no, jak prezenty od dzieci to się rzeczywiście opyla #!$%@?ć poniżej minimalnej xD Wyobraź sobie, że jesteś dyrektorem technikum i chcesz zatrudnić kogoś, kto będzie uczył przedmiotów zawodowych. Przychodzi taki np. stolarz z papierami a ty mu rzucasz 35 brutto za godzinę użerania się z bachorami + wszelkie wywiadówki, sprawdziany, egzaminy gratis :D
  • Odpowiedz
@lukasz-synos: Chce powiedziec tylko tyle, ze jezeli mowisz ze na kontraktach jest wieksza odpowiedzialnosc ale zarazem wieksze pieniadze to logiczne ze jest to powiazane, tak samo jezeli jestes rezydentem bez specjalizacji dostajesz mniej kasy przez okres w ktorym nie masz specjalizacji, zawsze mozesz sobie dorabiac w przychodniach wypisujac gripex, znam rezydentow, są tacy ktorym to odpowiada i takim ktorym nie, kwestia wyboru
  • Odpowiedz
@Strahl:

Mój brat szuka właśnie domu do kupna. Domu wśród przyjaciół i rodziny, nie dymając za niewiele już większe pieniądze, u niemca i płacząc po kątach, usprawiedliwiając swą dezercję na portalu że śmiesznym obrazkami.
  • Odpowiedz
@banan5005: twoje myślenie jest tak #!$%@? że szkoda słów to tak jakbyś mówił kolesiowi na JDG który narzeka na wysoki ZUS że stary Kulczyk tez ma prywatną firmę i ma tyle kasy że pewnie nawet nie wie ile dokładnie jej ma, nie narzekaj bo masz dobrze
  • Odpowiedz