Wpis z mikrobloga

(ʘʘ)
Janusz z #pracbaza pochwalił się co kupił żonie na święta.
- Telefon. Za ponad 200zł
- Używany?
- Nowy. Na abonament.
- No to nie za 200, bo trzeba koszt abonamentu doliczyć.
- Za 200, bo ona sama będzie płacić abonament.

Dodał jeszcze potem, że to niespodzianka była. Czyli żona o tym nie wiedziała.
  • 74
  • Odpowiedz
@agent-cooper: Właściwie to ja miałem opcję nowego telefonu za podpisanie nowej umowy. Miałem do wyboru słabsze telefony, w tym sporo za 1 zł lub mocniejsze, z sensowną obniżką. Właściwie to wyszło 2/3 ceny rynkowej za zupełnie nowy telefon (Nokia 7.1 rok temu, w najsłabszej konfiguracji) i do tej pory te telefonu w sumie nie staniały do kwoty, jaką wydałem xD Za rok nowa umowa, zobaczę czy będzie sens wymieniać, bo telefon
  • Odpowiedz
  • 9
@AgentGRU kupowałem całe życie telefon osobno i za rozmowy płaciłem na kartę. Od 2 lat mam abonament i mam gdzieś, że zaiszczedze 5zl miesięcznie może. Mam tel na raty w abonamencie, za usługi place 30zl, jak chce dokupuje pakiet, za granico się nie martwię czy mi starczy pieniędzy. Poletzam. Ale zaznaczam, że nie jestem żadnym fanatykiem technologii i Samsung za 1000zl mi wystarczy do życia.
  • Odpowiedz
2k20 i ludzie nadal kupuja telefony na abonament xD

@AgentGRU: a co w tym złego, jeśli abonament jest korzystny, a cena telefonu jest dodana do abonamentu, więc widzisz kwotę za abonament bez i z telefonem?

Tak np. jest w Play, że masz cenę abonamentu podaną bez telefonu, a jeśli chcesz telefon, to masz podane informację, ile będzie kosztował, gdy się jego cenę rozbije na X rat, czyli tyle ile trwa abonament,
  • Odpowiedz
  • 151
@Sawa_N_marS tate mi parę lat temu zrobił podobny prezent na święta. Jakiś syfiasty samsung j coś bo dostał podczas zmiany umowy. I niby spoko że prezent, liczy się gest. Ale... miałam go dostać pod warunkiem że mój stary telefon oddam macosze. Mój "stary" telefon to był roczny flagowec, który kupiłam sobie sama za pierwsze zarobione pieniądze i nawet używany był warty więcej niż nowy, który miałam dostać ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cactooos: mi akurat w Orange Xiaomi note 8t + mi band 4 wyszedł tyle co "na wolnym rynku". A że portfel przed świętami pusty i stary telefon sie sypał to wziąłem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Wycu91 okej z Chińczykami to jest inna sprawa mnie z banggood wyszedł 300zl taniej 550-850 niż pl ale to było z rok temu i one akurat były w niemal tej samej cenie w salonie co w sklepie
  • Odpowiedz