Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@laaalaaa: @Wracam_do_zywych: całe życie miałem psy i zawsze brałem że schroniska ale jakieś młode, które da się jeszcze po swojemu wychować i zawsze było super. Ostatni odszedł w zeszłym roku i teraz zdecydowaliśmy się na psa rasowego z hodowli. W sumie... różnicy nie ma, tylko łatwiej i szybciej da się takiego wytresować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Mietla05: sama racja, plaskoryjce to coś za co człowiek, który to wymyślił powinnien trafić do więzienia. Zrastające się kręgosłupy (!!), Problemy z oddychaniem, wypadające oczy (to akurat nawet zabawne xD). Nie chodzi o to, że pies rasowy jest beznadziejnym wyborem, ale pies rasowy z ras upośledzonych właśnie takim wyborem jest, a jak widać w sklepach odzieżowych itd większość gadżetów jest z jakimiś mopsami, a bluzy z owczarkiem niemieckim, albo jack russell
@laaalaaa chciałem psa kundla z fundacji, jednak nie byłem go godzien. Dom + ogródek i jedna osoba praktycznie zawsze w domu. Nawet nie oddzwaniali, a psy dalej wrzucali na FB z ckliwymi opisami. Po kilku próbach i miesiącach kupiłem psa pod Radomiem z pseudorodowodem. Jest bardzo kochany i chętnie się uczy. Po kilku miesiącach nie żałuję ani trochę.
@laaalaaa wolę mieć rasowego psa z hodowli bez chorób niż kundla z kto wie jaką przeszłością i to jest fakt - po prostu mniejsza szansa że będzie mu odwalalo czy zachoruje na dziwną chorobę, oczywiście mówię tu o psach bez wad genetycznych vide ten mutant z obrazka

Inb4 debil bez serca - miałem kundelka przez 18 lat, przybłędę, niestety nie dało się go za bardzo ułożyć ani niczego nauczyć więc tak sobie
@Wracam_do_zywych: Zauważyłem rosnącą tendencję ze zbawcami ludzkości, którzy będą forsować psy ze schroniska. Problemem jest to, że jeżeli ktoś potrzebuję konkretną rasę to nie da się go zastąpić kundelkiem. Sam miałem kundelka, ale teraz się przymierzam do border collie, bo zwyczajnie chcę psa o takich cechach charakteru, jakie ma ten pies.
Z psami ze schroniska to juz jest zwyczajna loteria...