Wpis z mikrobloga

@WypadlemZKajaka: w końcu obrazek z którym mogę się zgodzić. Kraje zachodu walą konia do Grety, powoli coś zmieniają, ale prawda jest taka że za wolno, mało tego, a na świecie emisja CO2 nawet rośnie. Nasze wysiłki są za małe, już i tak idziemy do nieuniknionej katastrofy. Wymaganie jednak, że mała dziewczynka to zmieni jest niepoważne.

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Najgłośniej krytykują Gretę ludzie, którzy chcą zatrzymać wszelką walkę ze zmianami
które nic nie zmieniają.


@WypadlemZKajaka: ale zmieniają świadomość ludzi.

Pompowanie Grety jako zbawcy ziemi


@WypadlemZKajaka: nikt jej tak nie pompuje

Oczywiście jak krytykujesz taką postawę to jesteś prawakiem


@WypadlemZKajaka: jak krytykujesz osobę, która chce coś zmienić na lepsze to jesteś prawakiem. Póki co na tym tagu widzę "śmieszne" "żarty" z Grety, a nie z ludzi, którzy podbijają sobie ego lajkując zdjęcia na jej instagramie czy robiąc sobie z nią
typie, to Azja #!$%@? tą planetę. My jesteśmy kroplą w morzu, warci tyle co słomka do drinków xd


@Pethaf: Jedne z największych emisji CO2 per capita mają Stany Zjednoczone i kraje Arabskie handlujące ropą, ponadto najwieksza za skumulowaną emisję CO2 odpowiada również USA.

Idąc Twoja logiką to możemy smiecic, bo Azjaci śmiecą bardziej. Co to wgl za logika? XD

masakra, zbiorowa histeria na całym świecie, bo ktoś wystawił dziecko żeby sobie
@JakovKarnic: Ja ją krytykuję z uwagi na obłudę. Może i w dobrej wierze, jednak do celu nie idzie się po trupach. Taka Greta nie personalnie, tylko jako osoba którą przedstawiają media i świat, jest symbolem postępującego debilizmu. Pokazuje jak ludzie przestali myśleć, że zwykłe wystąpienie 16latki wzbudza takie poruszenie. Nikt nie zapyta kto do cholery wpuścił 16-latkę na spotkanie ONZ. Każdy się spuszcza tylko nad tym jaka ona biedna i prawdę
@Ukochany: To co powinno się w takim razie zrobić zamiast posyłać Grete na ONZ? Bo jak wyjedziesz z naukowcami, to dopiszesz się do długiej listy ignorantów, którzy nie zdają sobie sprawy, że na każdym szczycie klimatycznym naukowcy przedstawiają problem, jego skutki, przyczyny i możliwe rozwiązania, tyle że o tym nie słyszałeś, z różnego rodzaju szczytów klimatycznych wyciągane przez media są tylko pierdoły typu który rządzący z kim gadał i jakie orędzia
@WypadlemZKajaka: z jakiegoś powodu została człowiekiem roku Time, czyli musiała mieć wpływ na upływający rok. Jest o niej głośno, to już jest jeden poważny czynnik, który wpływa na to, że to co robi jest słuszne.
Nad resztą nie chce się nawet rozwodzić, bo musiałbym się postarać, wysyłać linki do artykułów w gazetach itd.

@Pethaf: Rewolucja przemysłowa zaczęła się w 1760 roku. W Europie. W chinach, indiach, afryce dużo później. Skoro
Pokazuje jak ludzie przestali myśleć, że zwykłe wystąpienie 16latki wzbudza takie poruszenie.


@Ukochany: ludzie nigdy nie zaczęli myśleć. Każdy miał w dupie zdanie naukowców, dopiero 16 latka wzbudziła jakąś większą dyskusję. Skoro ludzie nie chcą słuchać naukowców, to już wolę żeby słuchali 16 latki niż Donalda Trumpa i innych klimatycznych kłamców.
@JakovKarnic: walka o klimat: kompozytowe wiatraki, panele słoneczne z kadmem, produkcja (w uj brudna) litowych akumulatorów w Azji dalekiej i Afryce
walka o czystość: nie śmieć, wybieraj sprawdzone i niezawodne rozwiązania, don't be a dick
kompozytowe wiatraki


@eloar: straszne, ludzkość używa kompozytowych wiatraków. Gdzie pojawi się znów ten zabójczy kompozyt. W mostach jako żelbeton? Do zrobienia sobie mebli jako sklejka?
Na to nie będzie naszej zgody, już w biblii jest napisane żeby nie łączyć ze sobą dwóch materiałów.

z kadmem


@eloar: dlatego jestem za zutylizowaniem ludzi. Nie może być tak, że obok mnie chodzi człowiek, który jest chodzącym zbiornikiem kwasu solnego i metanu.

w Azji