Wpis z mikrobloga

Proszę, przedstaw nam normalny pomysł, żeby zmusić Chiny do przestrzegania prawa europejskiego


@Flypho: przecież chiny rozpoczęły akcje oze i dużo w nie inwestują.

Postaraliby się jak z wypromowaniem Grety to osiągneliby inny efekt.


@Ukochany: to musissz napisać do sorosa, NWO i jaszczuroludów

Przeciętna szwedzka nastolatka ma w dupie #!$%@? klimat.


@Ukochany: No #!$%@?, jesteś na prawdę ograniczony. Przecież na tym cała dyskusja się opiera. Ludzie mają to w dupie,
przecież chiny rozpoczęły akcje oze i dużo w nie inwestują.


@JakovKarnic:
No to fajrant. Skoro tak mówisz to właściwie problem emisji mamy rozwiązany i możemy na nowo śmiać się z Grety. To o co ona właściwie krzyczy? Nie wie tego? Musimy jej powiedzieć.
Vat za materiały budowlane teżz jest zwracany, jak budujesz dom.


@JakovKarnic: W systemie gospodarczym? Od kiedy?
Gaz ziemny i jego produkcja jest skorelowana z wydobyciem ropy, można go także tworzyć ze zgazowanego węgla którego mamy pod dostatkiem.

I oczywiście pominąłeś cały szereg urządzeń i sprzętu

panele fotowoltaiczne i osprzęt do nich, baterie litowe, materiały budowlane do ocieplania budynków, pompy ciepła.
@Flypho: bo Chiny nie są największym zagrożeniem. Chiny jeżeli będą chciały (a przykład inwestycji w oze pokazuje, że chyba chcą) to mogą stać się neutralne dla klimatu 10 lat później od Europy.
Problemem są Indie, Afryka i Ameryka Południowa. Gdyby USA, Europa i rozwinięta część Azji miała alternatywy, to jeszcze te kraje moglibyśmy przekonać, żeby swoich rewolucji przemysłowych nie opierały na węglu i paliwach kopalnych. O to głównie chodzi.
bo Chiny nie są największym zagrożeniem


@JakovKarnic:
Chiny generują obecnie 30% całego CO2 na świecie. Europa koło 9%. USA jest drugie w kolejności z ok. 17%. Jakiego ty fikołka logicznego zaraz #!$%@?, żeby zrobić z Europejczyków największych niszczycieli Ziemi to aż się #!$%@? nie mogę doczekać xD. Dawaj Maniek! Scena należy do ciebie.
Europa koło 9%


@Flypho: chyba UE

Jakiego ty fikołka logicznego zaraz #!$%@?


@Flypho: póki co to ty go robisz. Chiny produkują więcej, bo może mają więcej mieszkańców? Nie to na pewno nie to.

Per capita UE ma delikatnie mniejsze od Chin, a USA dwa razy większe.

Na dodatek w samej wypowiedzi chodziło, że Indie, Afryka i Ameryka Południowa niedługo także drastycznie zwiększą emisję CO2, jeżeli będą chciały dojść do gospodarczego
@JakovKarnic:
Weź się nie zesraj z tą czarną listą, bo nie będę spał w nocy xD. Wydaje mi się, że wystarczająco dosadnie dałem ci do zrozumienia, że nie zgadzam i nie liczę się z twoim zdaniem, ale z jakiegoś powodu uznałeś, że dodanie mnie na czarną listę będzie dla mnie jakąś karą.
@JakovKarnic: Atakujesz mnie porównując mnie do ludzi nie zgadzających się ze zmianami klimatu. Po raz setny piszę że zgadzam się z tym że klimat się zmienia i znam zagrożenia i skutki.
Po raz milionowy pisze że zrobili to w sposób conajmniej #!$%@? dla siebie i dla dzieciaka. Podzielili ludzi. Jeśli taki był cel - udało się. Jeśli ich celem była informacja żeby ludzie coś zaczeli robić - Zdecydowanie #!$%@? niekoniecznie.

To
@JakovKarnic: foliarskie? który element nie jest prawdziwy? To, że wiatraki są wykonane w dużej mierze z kompozytu, który jest ropopochodny? Czy może to, że tanie panele słoneczne produkowane w chinach zawierają kadm? Czy może to, że produkcja przemysłowa przenoszona do dalekiej Azji i Afryki jest ciężkim i "brudnym" przemysłem? A może foliarskie jest to, że masz nie być złamanym #!$%@? i nie śmiecć i dbać o swoje otoczenie jak przyzwoita istota?
o, że wiatraki są wykonane w dużej mierze z kompozytu, który jest ropopochodny?


@eloar: ty wiesz co to jest kompozyt xD kompozyt to materiał stworzony z materiałów o różnych właściwościach.
O którym elemencie wiartaka mówisz.
Łopaty robi się z włókna szklanego i żywicy epoksydowej.

Czy może to, że tanie panele słoneczne produkowane w chinach zawierają kadm?


@eloar: no i co z tego, że zawierają kadm? W szczepionkach jest R T
raje zachodu walą konia do Grety, powoli coś zmieniają, ale prawda jest taka że za wolno, mało tego, a na świecie emisja CO2 nawet rośnie.


@JakovKarnic: bo dzikie kraje mają w dupie Gretę, czego lewactwo jakoś nie zauważa. To, że UE, która jest już mocno dorżnięta różnymi normami emisji (są też przecież zanieczyszczenia, nie samo CO2...) nie sprawi magicznie, W RAMACH GOSPODARKI GLOBALNEJ, że kraje typu Indie, Chiny, Brazylia itd. zaczną
To dla komuchów jest niestety za trudne do zrozumienia.


@FrasierCrane: dla prawactwa za trudne do zrozumienia jest to, że jeśli nic z tym nie zrobimy to spowodujemy największą katastrofę w znanej nam historii.

są też przecież zanieczyszczenia


@FrasierCrane: rozumiem, że wolałbyś żyć na terenie, gdzie wszelkie normy PM2.5, PM10, tlenki siarki czy beznopiren są przekroczone?

wypierając firmy z krajów cywilizowanych, które normy przestrzegać muszą


@FrasierCrane: no to trochę dystansu
Tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Najgłośniej krytykują Gretę ludzie, którzy chcą zatrzymać wszelką walkę ze zmianami klimatu, a nie jeszcze bardziej ją zaostrzyć. Rozumiem jakby było na odwrót.


@JakovKarnic: ja nie tyle co krytykuję bo mam ją najzwyczajniej gdzieś, ale śmieszy mnie traktowanie poważnie nastoletniego dziecka przez dorosłych ludzi zwłaszcza w tak poważnym temacie jak zmiany klimatu. Rządy państw powinny zarządzić kontrole i nakładać kary za przekraczanie limitów emisji, a same