Wpis z mikrobloga

@Tasde: @JakovKarnic: To że poruszenie 16 latki wywołało taką lawinę pokazuje tylko i wyłącznie jakimi debilami są ludzie.
To jest tragedia, nie sądzę jednak że wykorzystywanie dzieciaka w takiej roli jest słuszne. Co należałoby zrobić? A chociażby coś skandalicznego, jakieś gołe cycki, może pokaz nagrania umierających dzieci w somalii, syrii lub czegośtam. Zwalenie wszystkiego na klimat. Tam zawsze niestety umierają jakieś dzieci. Niech wypuszczą wozy jak jeżdżą po polsce te
Najgłośniej krytykują Gretę ludzie, którzy chcą zatrzymać wszelką walkę ze zmianami klimatu, a nie jeszcze bardziej ją zaostrzyć. Rozumiem jakby było na odwrót.


@JakovKarnic: Ja ją głośno krytykuję a popieram wszelkie proekologiczne działania. To wykreowana przez bogatych rodziców i jakieś grube ryby pacynka mająca realizować w ich imieniu niebezpośrednie naciski polityczne. Nie jest niczym więcej i nic więcej nie jest warta.
nie sądzę jednak że wykorzystywanie dzieciaka w takiej roli jest słuszne


@Ukochany: ten dzieciak ma 16 lat jak ktoś już zauważył. Poza tym krzywda mu sie nie dzieje, nawet jeśli to od nawiedzonych alt-rightowców, którzy tworzą "śmieszne" memy.

A chociażby coś skandalicznego, jakieś gołe cycki, może pokaz nagrania umierających dzieci w somalii, syrii lub czegośtam.


@Ukochany: ale tego próbowano, nie zadziałało

gówno prawda


@Ukochany: co jest gównoprawdą. Zmiany klimatu?
@Ukochany: Tyle, że była masa innych akcji, próbowano to tłumaczyć łagodnie, brutalnie, robiono protesty i masę innych rzeczy. Ja sam nie byłem przekonany do póki nie objaśnili tego w programie popularnonaukowym Kosmos, dopiero wtedy zacząłem zgłębiać wiedzę o klimacie.
Robienia fejków w grę nie wchodzi, bo temat jest na tyle delikatny że jedno przeinaczenie czy użyty nieprawidłowy argument w dobrej wierze by rozpętać burzę że wszystko jest nieprawdą (nawet jeżeli podają
@WypadlemZKajaka wszyscy powinni zadbać o klimat ale kilkunastu letnia dziewczynka mówiąca że jej dzieciństwo rozwalili jest żałosne w porównaniu do innych dzieci na świeci. Nie lubię jej bo jest najzwyczajniej manipulowana i stoi za nią sztab ludzi.
@JakovKarnic:
ad.1 Każdy z nas niech ma swoje własne podejście do tematu wieku. Ja uważam że 16 lat to dzieciak. Fizycznie niekoniecznie, mentalnie za to jak najbardziej.

ad.2 Nie na taką skalę. Nie próbowano tego na większą skalę. Nie jestem mistrzem marketingu, są mistrzowie którzy potrafią to dobrze zrobić. Nie widzę problemu w zatrudnieniu fachowca.

ad.3 Gównoprawdą jest jej darcie #!$%@? "How dare you". Taka wielce pokrzywdzona wszystko wina Tuska. No
Najgłośniej krytykują Gretę ludzie, którzy chcą zatrzymać wszelką walkę ze zmianami klimatu, a nie jeszcze bardziej ją zaostrzyć.


@JakovKarnic: Walka z klimatem to kolejna przykrywka żeby podwyższać podatki. Jedyną opcją jest danie ludziom możliwości i tańszej alternatywy. Jednak wszystkie ich rozwiązania sprowadzają się do większego gnojenia biednych i subsydiowania bogatych.

Np. Polska powinna wykonać kilka prostych ruchów
likwidacja akcyzy i VAT na gaz ziemny, piece gazowe, panele fotowoltaiczne i osprzęt do
końcu obrazek z którym mogę się zgodzić. Kraje zachodu walą konia do Grety, powoli coś zmieniają, ale prawda jest taka że za wolno, mało tego, a na świecie emisja CO2 nawet rośnie. Nasze wysiłki są za małe, już i tak idziemy do nieuniknionej katastrofy. Wymaganie jednak, że mała dziewczynka to zmieni jest niepoważne.


@JakovKarnic: Ale Greta nie ma jak wpływać na rządy. Ma wpływać na ludzi, żeby ci naciskali rządy bo
Nie próbowano tego na większą skalę.


@Ukochany: próbowano

Wina leży po stronie rządzących? Po stronie ludzi odpowiadających za największą emisję gazów cieplarnianych? To prawda


@Ukochany: to prawda czy gównoprawda?

Czy zniszczyli jej przez to dzieciństwo? No chyba nie.


@Ukochany: dziewczyna zamiast zajmować się tym czym zajmują się szwedzkie nastolatki, musi mówić do ONZ że każdy ma w dupie klimat, bo faktycznie ma. Trochę jednak zniszczyli.

Walka z klimatem to
Tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Najgłośniej krytykują Gretę ludzie, którzy chcą zatrzymać wszelką walkę ze zmianami klimatu, a nie jeszcze bardziej ją zaostrzyć. Rozumiem jakby było na odwrót.


@JakovKarnic:
Bądźmy #!$%@? szczerzy - jedyny sposób na obecną chwilę, żeby to zatrzymać to wielka wojna ekonomiczna lub zbrojna z Chinami, Indiami i całym zadupiem na wschodzie. To będzie wojna, która zabije setki milionów jeśli nie miliardy ludzi. Jesteś gotowy? xD
@venividi: jeżeli chcemy progresu, to musimy gonić skośnych i kolorowych do roboty i oduczyć ich lania ścieków w rzeki i fałszowania emisji CO2. To fabryka tego świata, myślisz że nic nie kopci?
@JakovKarnic:
No to teraz musisz jeszcze tylko przekonać całą Europę, Stany, Japonię, Koreę i wszystkie wysoko rozwinięte kraje, że idziemy się #!$%@?ć i albo będzie trzeba tych ludzi po prostu zabić albo okupować ich tereny przez najbliższe kilkaset lat czyli de facto dokonać rozbioru tych nacji.
@JakovKarnic:
Proszę, przedstaw nam normalny pomysł, żeby zmusić Chiny do przestrzegania prawa europejskiego. Sądzę, że taki pomysł na chwilę obecną mógłby mieć podobną wartość, co teoria względności Einsteina w swoim czasie. Chętnie poczytam.
@JakovKarnic:
ad.1 Jak pisałem wcześniej organizacja do dupy. Postaraliby się jak z wypromowaniem Grety to osiągneliby inny efekt.

ad.2 i 3
Cała moja odpowiedź była nawiązaniem do gównoprawdy. Czyli tylko to że rządzacy i firmy są winne klimatowi - TAK.
Ale zniszczone dzieciństwo - jak pisałem wcześniej wina Tuska. No do cholery nie prawda a na tym została skupiona cała jej wypowiedź. Wywołanie żalu i obwinienie za zniszczenie jej części przeszłości
jeżeli chcemy progresu, to musimy gonić skośnych i kolorowych do roboty i oduczyć ich lania ścieków w rzeki i fałszowania emisji CO2. To fabryka tego świata, myślisz że nic nie kopci?


@Pethaf: Kopci, ale nie tak jak takie Stany i producenci ropy. Chiny są na świeczniku, bo emitują najwięcej jako kraj, ale zastanówmy się dlaczego... Może dlatego że USA ma 300mln mieszkańców a Chiny 1,3mld z czego USA emituje 60% tego