Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zarobki #pracbaza #krakow #korposwiat #fir #ekonomia

[b]Tl;dr[/b]
Czy mając 25 lat i zaczynając studia i wszystko od zera można dojść do dobrych zarobków w korporacji w Krakowie, tj. >7-9k netto będąc przeciętniakiem?

Mieszkam w Opolu, jestem policjantem od 20 roku życia, za rok w czerwcu kończe 25 lat. Mam 20k zł oszczędności.

Planuje przeprowadzić się do Krakowa (z dziewczyną), rzucić policje i pójść na studia zaoczne na kierunek finanse i rachunkowość, ale gdzie?
[b]WSEII[/b] czy [b]UEK[/b]?
#studbaza #studia

Znam angielski B2, niemiecki liznąłem A1.2, ale chciałbym wrócić na niemiecki i podszkolić się w angielskim, nauczyć się Excela, może SQL, jakiś python, R i iść w analityk, ale:
-czego się uczyć konkretnie jeśli chodzi o przydatność SQL, R i python dla finansisty?

Czy jest szansa dla takiego normika żeby dojść do fajnych zarobków >7-9k netto/msc?

Jak podszkolę oba języki na B2/C1, ogarnę bardzo dobrze Excel, to na ile można liczyć?

#kiciochpyta
1. Czy nie za późno na taki krok?
2. Księgowość czy Analityk?
Nie bardzo wiem co wybrać, na pewno nie chce byc maklerem czy gościem od nieruchomości, bankowość tez nie brzmi zbyt obiecująco.
3. Protipy?

Dzięk mirki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 70
OP: @mozaika:
@Harmonia
@qakk:
@Sweet_acc_pr0sa:
@lunaexoriens:
@sillygiraffe:
@warning_sign:
@jempierozki:
@vader05:
@Sp1der_P1G:
@InterferonAlfa_STG:
@KwasneJablko:
@Krs90:
@jajcek:
@bartez_94:
@Tytanowy_Lucjan:
@emesc:
@PanPrezesJohny:
@krabar:
@kszaku:
@TUendakbaocmzbyenrski:

Jak wygląda sytuacja z emigracja w takim korpo?

Widywalem pare ofert z korpo z Katowic z relokacja do Niemiec na chwilę lub na stale - to jakas puapka?

Jak
@AnonimoweMirkoWyznania: jak jestes przecietniakiem to pomysl o czyms w rodzaju salesforce.
Co innego ze nie doceniasz swojego doswiadczenia z policji. Z tego jak piszesz wnioskuje ze nie jestes idiota, wiec po przezyciu N sytuacji jako policjant umiesz sobie radzic z wieloma rzeczami z ktorymi ludzie w korpo sobie nie radza.
To moze Ci sie zajebiscie przydac w korpo, ale jeszcze tego nie rozumiesz... i nie zrozumiesz dopoki nie zaczniesz
I co powiesz na co Corporate finance & accounting na UEK zaocznie?


@AnonimoweMirkoWyznania: moim zdaniem nie warto studiować na ueku zaocznie, studia są imo nieproporcjonalnie drogie do tego co oferują i mowię to jako były student studiów dziennych, a co dopiero zaoczne które teraz zdaje się są grubo ponad 3k