Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zarobki #pracbaza #krakow #korposwiat #fir #ekonomia

[b]Tl;dr[/b]
Czy mając 25 lat i zaczynając studia i wszystko od zera można dojść do dobrych zarobków w korporacji w Krakowie, tj. >7-9k netto będąc przeciętniakiem?

Mieszkam w Opolu, jestem policjantem od 20 roku życia, za rok w czerwcu kończe 25 lat. Mam 20k zł oszczędności.

Planuje przeprowadzić się do Krakowa (z dziewczyną), rzucić policje i pójść na studia zaoczne na kierunek finanse i rachunkowość, ale gdzie?
[b]WSEII[/b] czy [b]UEK[/b]?
#studbaza #studia

Znam angielski B2, niemiecki liznąłem A1.2, ale chciałbym wrócić na niemiecki i podszkolić się w angielskim, nauczyć się Excela, może SQL, jakiś python, R i iść w analityk, ale:
-czego się uczyć konkretnie jeśli chodzi o przydatność SQL, R i python dla finansisty?

Czy jest szansa dla takiego normika żeby dojść do fajnych zarobków >7-9k netto/msc?

Jak podszkolę oba języki na B2/C1, ogarnę bardzo dobrze Excel, to na ile można liczyć?

#kiciochpyta
1. Czy nie za późno na taki krok?
2. Księgowość czy Analityk?
Nie bardzo wiem co wybrać, na pewno nie chce byc maklerem czy gościem od nieruchomości, bankowość tez nie brzmi zbyt obiecująco.
3. Protipy?

Dzięk mirki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 70
OP: @mozaika: No spodziewałem się takiej reakcji, ale mam poczucie straty czasu, że zanim skończę studia i bedę już przed 30 to mnie nikt nie zatrudni właśnie przez to że jestem za mało młody i dynamiczny xD

@qakk: tak jak @Sp1der_P1G: wspomniał, że mam dość. Wydawało mi się, że podołam SŁUŻBIE, ale wole jednak pracować i mieć swoje życie, a nie ciągle na telefon, dyżury, służby i inne
@AnonimoweMirkoWyznania: tak naprawde to za niemiecki na B2/C1 dostaniesz te 6-7k brutto w warszawie czy krakowie. + techniczny skill to jakis 1-2k. o angielskim nie wspominam bo to podstawa.

poza tym w korporacjach jest bardzo duzo przeroznych dzialow. dostajesz sie tam jako Junior, zbierasz wiedze, stajesz sie lepszym i tak to sie jakos kreci.

jezyki, doswiadczenie i umiejetnosci techniczne. Widze ze jak juz przez samo VBA, google script itp potrafisz automatyzoiwac
@AnonimoweMirkoWyznania: W 2-3 lata to według mnie dojdziesz do przedziału 3-4, może 4-5 tys. na rękę. Ale nie znam branży rachunkowości, nie wiem, ile tam płacą. Swoją drogą, poszukaj, bo wydaje mi się, że analitykiem można zostać i bez studiów, ogarnięcie w excelu wystarczy.
@KwasneJablko "Tak jak pisalem, te 6-7k netto to mozna miec za sama znajomosc niemieckiego tak naprawde."
7k netto za samą znajomość niemieckiego? No tak, jeśli tam pojedziesz do pracy :)
Kto daje 10k brutto za znajomość języka?
@emesc: z drugiej strony uczestnicze teraz w rekrutacji z niemieckim/angielski wlasnie + excel/VBA/Access za 10k brutto (tyle im powedizalem ze chce:)). w poniedzialek drugi etap ktorym jest test z excela i zoabczymy. Nie jest takich ofert wiele, ale sa.
w korporacji w Krakowie, tj. >7-9k netto


@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę, że to jest absurdalnie wysoka płaca. Ja wiem, że wszędzie słyszy się, ile to tysięcy zarabia się w korpo, ale jest to - jak widzę - coraz bardziej przesadzone. Jeśli będziesz specjalistą, to po latach pracy może masz szansę na takie zarobki.

@lunaexoriens: bzdury. w finansach czy rachunkowości może absurdalna, ale w it to standard dla przeciętnego specjalisty (nawet nie seniora)
OP: @Tytanowy_Lucjan: Racja. W zasadzie nie wiem jak wygląda praca takiego analityka finansowego czy business intelligence analyst.

Więc co radzisz? Zakręcić się w klepanie faktur i starać sie doszkalać w tym kierunku i się przekonać na własnej skórze czy to dla mnie?

@KwasneJablko: O jakich technicznych skillach mówimy?

Języków jestem pewny, bo to moja pasja, a co do samego biznesu i finansów to tak średnio, bo nie wiem jak
@AnonimoweMirkoWyznania na moim przykładzie - studia na politechnice (elektronika), następnie 12 lat pracy w energetyce - 5 lat w inwestycjach, 7 dla jako administrator systemu wspierającego inwestycje i jednocześnie analityk biznesowy, ostatnio przeniosłem się na administratora SAP. Zarobki są dobre, podstawa to 5k netto plus dodatki. Co jest wymaga na analityka - głównie znajomość firmy i procesów, systemów, analityczne myślenie, z narzędzi to oczywiście office, coś do projektowania procesów i metodyk, wiedzą