Wpis z mikrobloga

@Lodzu: Koledzy już tutaj opisali co i jak, ale ja dodam jeszcze coś od siebie co działa w praktyce.
1. Codziennie jakiś ruch. Mam mini siłownie na mieszkaniu więc mogę spokojnie się zmęczyć 3-4 razy w tygodniu. W pozostałe dni staram się jeździć rowerem lub chodzić na piechotę np. do sklepu który jest oddalony o kilka kilometrów. Jak się nie ruszasz to na początek będzie dobry jakikolwiek ruch. Tylko teraz
  • Odpowiedz
@login-jest-zajety: też tak robię i działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) od paru lat nie mam żadnego problemu z usypianiem, może nie robię wszystkiego dobrze ale samo rozluźnienie większości mięśni skutkuje dosyć dobrze
  • Odpowiedz
@Eredin: z tym wstawaniem od razu to jest prawda, kiedys mialam milard drzemek i czulam sie jak gowno, teraz od razu sie budze i czuje sie jak gowno, ale tylko na chwilke ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie marnuje czasu
  • Odpowiedz
Wyrobiłem sobie zwyczaj słuchania tego samego typu muzyki podczas leżenia już w łóżku.


@nieaktywny_88: na mnie najbardziej usypiająco działają melodie z budzika. Kiedyś usłyszałem w tramwaju dzwonek czyjegoś telefonu z taką samą melodyjką jak budzik którego dawniej używałem - prawie zasnąłem a nawet nie miałem miejsca siedzącego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
stawiam pizze osobie, która poda skuteczny lifehack na to


@Lodzu: Nie używaj komputera/telefonu na 30 minut przed tym jak idziesz spać.
Ćwicz codziennie (nawet 10 minut cholernie pomaga - najlepiej rano)
Poczytaj coś w łóżku - ale cholera książkę a nie "newsy" z wykopu na telefonie.
  • Odpowiedz
@Graner: Przeważnie chodzę niewyspany (za późno się kładę), więc zasypiam dość łatwo. Takie problemy jak w picrelu, mam jedynie jak się zdrzemnę w ciągu dnia i potem znowu chcę spać wieczorem.
  • Odpowiedz
@Lodzu: dwie opcje, albo zrób sobie mocny wysiłek fizyczny tak z godzinkę przed snem, albo po prostu się najaraj na dzik - od razu pójdziesz spać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lodzu: jeśli kwestia dotyczy wyłącznie problemów z zasypianiem (w sensie, że nie ma to głębszego podłoża), to wystarczy klasyczne "weź idź pobiegaj, czy coś". Mi po wysiłku fizycznym śpi się znacznie lepiej.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Graner

Metoda sił specjalnych na szybkie zaśnięcie:

1. Głębokie oddechy

2. Zasypiając często mamy natłok myśli itd. Musimy to wszystko odrzucić i wyobrazić sobie idealnie czarny pokój. Wszędzie jest czarno. I tak powoli zapadnięcie w sen.
  • Odpowiedz