Wpis z mikrobloga

Ta cała inba w Koninie nasuwa mi pewną refleksję. W Polsce na każdym etapie edukacji powinny być zajęcia na temat tego, jak się zachowywać w kontakcie ze służbami mundurowymi ze szczególnym naciskiem na to, co się może stać, gdy nie zastosujesz się do poleceń służb, a zwłaszcza policji. Powinni wiedzieć co się stanie, gdy uderzą policjanta, strażaka czy nauczyciela - również funkcjonariusz publiczny. Powinni tez wiedzieć, ze policja ma prawdziwą broń, która może zabić.

#oswiadczenie #konin #aferawkoninie #policja #ratownictwo #ratownikmedyczny #strazpozarna
pogop - Ta cała inba w Koninie nasuwa mi pewną refleksję. W Polsce na każdym etapie e...

źródło: comment_o2fSzqj2R0IPKbouT3p3y6bKUy2SXS6A.jpg

Pobierz
  • 130
  • Odpowiedz
@pogop: W Polsce to nie takie proste bo... w sumie nie jest to jakoś określone co taki policjant i kiedy może zrobić.
Procedury użycia broni są i trochę zbyt skomplikowane i ogólnie nieżyciowe.

Więc pierwsza rzecz od której należałoby zacząć to od uregulowania stanu prawnego i procedur, właśnie po to żeby w ogóle było wiadomo co i kiedy się może stać.

To jest takie trochę błędne koło, bo z jednej
  • Odpowiedz
W mojej rodzinie byli policjanci (małżeństwo). Mojego kolegi ojciec pracował w policji. Mojego drugiego kolegi siostra jest w policji. Mój inny kolega zmienił prace ukończył kurs różne psychotesty i testy sprawnościowe i też jest w policji. Coś jeszcze?


@porannewyciepsa: W mojej rodzinie jest znajomy, który ma znajomego, którego żona znajomego ma znajomego i ten znajomy ma znajomego który też lubi schabowe.

  • Odpowiedz
@a-lexis: jeśli patola miałaby być bardzo agresywna, a wystrzelanie szybkie, to może jest to jakiś pomysł? (zaznaczam, że nie komentuje wydarzenia w Koninie, bo tak na prawdę nie wiadomo co tam się stało) :D
  • Odpowiedz
@pogop: aha, trzeba studia skończyć żeby wiedzieć że broń może zrobić kuku. Martwy patus na bank wiedział wszystko co powinien, tylko był debilem
  • Odpowiedz
prawdopodobnie wykorzystał całą sytuację, do wypromowania swoich zbiórek


@dgjkasgr8yl3q: Naprawdę są idioci, którzy temu debilowi wpłacają pieniądze? Świat schodzi na psy (pieski bez obrazy).
  • Odpowiedz
No ja też mieszkając w polsce, będąc policjantem strzelał bym na pewniaka do uciekającego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyrok murowany.
1. Nie każdy policjant ma kamerę.
2. Nie ma nagrań świadków bo świat nie jest idealny, nie przy każdej sytuacji być musi.
3. Protesty pod komisariatem wyraźnie wskazują kręgi poszkodowanego co daje nam do myślenia o jego "charakterze"
4. Policjant w razie ataku na niego nie ma obowiązku używać tazera. Przysługuje mu prawo do odparcia ataku każdymi możliwymi środkami. Tazer ze względu na swoją awaryjność jest zalecany do użycia przy minimum 3 funkcjonariuszach.
5. Policjant nie ma obowiązku udzielać pierwszej pomocy jeżeli zagraża mu niebezpieczeństwo. Tak samo jak każdy inny obywatel. (np atakujący mimo użycia środków przymusu bezpośredniego nadal
  • Odpowiedz
@pogop: a ty wiesz co sie stanie gdy w danej sytacji bedziesz uciekał przed policjantem? Jest to zdefiniowane prawem czy podlega ocenie danego policjanta. Przypominaja mi sie rozne internetowe "pranki" gdzie masz dowody na youtube, ze dla tego samego czynu jeden policjant podejmuje poscig, inny olewa, pytanie co sie musi stac zebys oberwał kulkę za próbę ucieczki
  • Odpowiedz