Wpis z mikrobloga

Ta cała inba w Koninie nasuwa mi pewną refleksję. W Polsce na każdym etapie edukacji powinny być zajęcia na temat tego, jak się zachowywać w kontakcie ze służbami mundurowymi ze szczególnym naciskiem na to, co się może stać, gdy nie zastosujesz się do poleceń służb, a zwłaszcza policji. Powinni wiedzieć co się stanie, gdy uderzą policjanta, strażaka czy nauczyciela - również funkcjonariusz publiczny. Powinni tez wiedzieć, ze policja ma prawdziwą broń, która może zabić.

#oswiadczenie #konin #aferawkoninie #policja #ratownictwo #ratownikmedyczny #strazpozarna
pogop - Ta cała inba w Koninie nasuwa mi pewną refleksję. W Polsce na każdym etapie e...

źródło: comment_o2fSzqj2R0IPKbouT3p3y6bKUy2SXS6A.jpg

Pobierz
  • 130
@Kezcliw: W mojej rodzinie byli policjanci (małżeństwo). Mojego kolegi ojciec pracował w policji. Mojego drugiego kolegi siostra jest w policji. Mój inny kolega zmienił prace ukończył kurs różne psychotesty i testy sprawnościowe i też jest w policji. Coś jeszcze?
@Kezcliw: nie mówię co powinien a czego nie tylko że nie ma świadków i jest dużo nie jasności. Jedną nie jasnością jest to że podobno policjant został zaatakowany a gdy strzelił do chłopaka to jedna kobieta widziała jak dobiegł do niego by go ratować. Jak by był atakowany to by nie musiał dobiegać
@pogop: skoro policjanci mają kamery to powinni film upublicznić i tyle. Skoro jest on funkcjonariuszem publicznym to takie materiały powinny być publicznie dostępne.
No chyba nie tylko strażaka czy nauczyciela, bo wiele jest takich grup. Tylko z drugiej strony, odpowiedzialność karna takich osób też jest szczególna i to ma działać w obie strony.