Wpis z mikrobloga

Ta cała inba w Koninie nasuwa mi pewną refleksję. W Polsce na każdym etapie edukacji powinny być zajęcia na temat tego, jak się zachowywać w kontakcie ze służbami mundurowymi ze szczególnym naciskiem na to, co się może stać, gdy nie zastosujesz się do poleceń służb, a zwłaszcza policji. Powinni wiedzieć co się stanie, gdy uderzą policjanta, strażaka czy nauczyciela - również funkcjonariusz publiczny. Powinni tez wiedzieć, ze policja ma prawdziwą broń, która może zabić.

#oswiadczenie #konin #aferawkoninie #policja #ratownictwo #ratownikmedyczny #strazpozarna
pogop - Ta cała inba w Koninie nasuwa mi pewną refleksję. W Polsce na każdym etapie e...

źródło: comment_o2fSzqj2R0IPKbouT3p3y6bKUy2SXS6A.jpg

Pobierz
  • 130
  • Odpowiedz
Policja nie powinna bezpodstawnie nikogo nękać ani legitymować. Musi być wyraźna podstawa do dokonania czynnoşci. Inaczej będą strzelać do nas jak do kaczek.
  • Odpowiedz
@mac_jg tak teraz wszyscy mówią ze uciekał to trzeba strzelać. To wskaż mi kurde sytuacje ze ktoś uciekał policja mogła strzelać i nie strzelała. Ktoś uciekał samochodem mieli możliwość staranowania go nie narażając innych ludzi na niebezpieczeństwo to cackali się jak z jajkiem a tu taj strzał w klatkę piersiową. Nie w nogi czy w ziemię by przestraszyć. Czy wy nie widzicie ze to wszystko śmierdzi a sprawa przycichnie. Nie bronie
  • Odpowiedz
@porannewyciepsa: tak bo ten policjant na pewno dla frajdy strzelał do tego chłopaka, bo uwielbia mieć problemy xD
gdyby nie było powodu to by nie strzelał, to jest ostateczność.
Jeśli istnieje jakiś filmik z tego zajścia to niech stonoga czy inny bałwan pokażą.
Póki co wolę posłuchać co ma do powiedzenia policja, a nie grupa sebiksów.
  • Odpowiedz
@porannewyciepsa: Ale gdzie ja mówię, że TRZEBA strzelać?
Mnóstwo jest sytuacji, że ktoś ucieka i policja nie strzela.

Powiedz mi kto ucieka by potem się odwrócić do policjanta

@porannewyciepsa: Musi być przypadek z Polski? Bo tu może być ciężko z prostego powodu, brak kamer u policjantów. Ale w USA zobaczysz, że to częsty przypadek, gdy napastnik jest już
  • Odpowiedz