Wpis z mikrobloga

Ta cała inba w Koninie nasuwa mi pewną refleksję. W Polsce na każdym etapie edukacji powinny być zajęcia na temat tego, jak się zachowywać w kontakcie ze służbami mundurowymi ze szczególnym naciskiem na to, co się może stać, gdy nie zastosujesz się do poleceń służb, a zwłaszcza policji. Powinni wiedzieć co się stanie, gdy uderzą policjanta, strażaka czy nauczyciela - również funkcjonariusz publiczny. Powinni tez wiedzieć, ze policja ma prawdziwą broń, która może zabić.

#oswiadczenie #konin #aferawkoninie #policja #ratownictwo #ratownikmedyczny #strazpozarna
pogop - Ta cała inba w Koninie nasuwa mi pewną refleksję. W Polsce na każdym etapie e...

źródło: comment_o2fSzqj2R0IPKbouT3p3y6bKUy2SXS6A.jpg

Pobierz
  • 130
  • Odpowiedz
@porannewyciepsa: policjant doznał ciężkiego szoku, trafił do szpitala psychiatrycznego. Stonoga obiecał dwa dni temu że udostępni materiał, który niby już zmontował, ale od tego czasu nic nie pisał, więc prawdopodobnie wykorzystał całą sytuację, do wypromowania swoich zbiórek, i losowań auta xD. Policjanta pewnie skażą, i tyle będzie, niestety
  • Odpowiedz
@pogop: A no, chciałbym żeby powstała jakaś kampania społeczna, która by informowała ludzi jakie mają prawa ale jakie mają też obowiązki w kontakcie z policją i całą resztą służb.
  • Odpowiedz
@dgjkasgr8yl3q: miał prawo? Raczej wątpie nie ma filmu nie ma świadków i wszystko takie naciagane. Wiesz policjant po szkole policyjnej osoba która musi umieć techniki samoobrony strzela do kogoś kto waży 50 kg i ma w ręku nożyczki? No nie róbmy jaj
  • Odpowiedz
@Kezcliw: W mojej rodzinie byli policjanci (małżeństwo). Mojego kolegi ojciec pracował w policji. Mojego drugiego kolegi siostra jest w policji. Mój inny kolega zmienił prace ukończył kurs różne psychotesty i testy sprawnościowe i też jest w policji. Coś jeszcze?
  • Odpowiedz
@porannewyciepsa: W mojej rodzinie jest fizyk kwantowy a mojego kolegi ojciec jest astrofizykiem, mojego drugiego kolegi siostra jest chirurgiem ale nie znam się na żadnej z tych rzeczy. Tak jak Ty nie znasz się na tym co policjant powinien robić a co nie zgodnie z tym jak jest wyszkolony
  • Odpowiedz
@Kezcliw: nie mówię co powinien a czego nie tylko że nie ma świadków i jest dużo nie jasności. Jedną nie jasnością jest to że podobno policjant został zaatakowany a gdy strzelił do chłopaka to jedna kobieta widziała jak dobiegł do niego by go ratować. Jak by był atakowany to by nie musiał dobiegać
  • Odpowiedz
@pogop: skoro policjanci mają kamery to powinni film upublicznić i tyle. Skoro jest on funkcjonariuszem publicznym to takie materiały powinny być publicznie dostępne.
No chyba nie tylko strażaka czy nauczyciela, bo wiele jest takich grup. Tylko z drugiej strony, odpowiedzialność karna takich osób też jest szczególna i to ma działać w obie strony.
  • Odpowiedz
@pogop: POLICJA NIE MOŻE STRZELAĆ DO UCIEKAJĄCYCH OSÓB. Więc takie lekcje nic by nie dały. To policja zadziałała tutaj nie zgodnie z prawem. Mam nadzieje że gliniarza zamkną za zabójstwo.
  • Odpowiedz
@azz5:

POLICJA NIE MOŻE STRZELAĆ DO UCIEKAJĄCYCH OSÓB


XDDDDD może jak najbardziej jeszcze jak a nawet jakby nie mogli to i tak patus dostał od frontu
  • Odpowiedz