Wpis z mikrobloga

Ta cała inba w Koninie nasuwa mi pewną refleksję. W Polsce na każdym etapie edukacji powinny być zajęcia na temat tego, jak się zachowywać w kontakcie ze służbami mundurowymi ze szczególnym naciskiem na to, co się może stać, gdy nie zastosujesz się do poleceń służb, a zwłaszcza policji. Powinni wiedzieć co się stanie, gdy uderzą policjanta, strażaka czy nauczyciela - również funkcjonariusz publiczny. Powinni tez wiedzieć, ze policja ma prawdziwą broń, która może zabić.

#oswiadczenie #konin #aferawkoninie #policja #ratownictwo #ratownikmedyczny #strazpozarna
Pobierz
źródło: comment_o2fSzqj2R0IPKbouT3p3y6bKUy2SXS6A.jpg
  • 130
@pogop: jak czytam takich dzbanów, którzy tak #!$%@?ą to mi się ten pistolet w kaburze odbezpircza

a najlepsze to teksty typu :

hehe nie strzela się do uciekajacych hehe

no #!$%@? xD bandzior, #!$%@? wie co zrobi, może kogoś dziabnął nożem, ale nie strzelaj, bo nie można strzelać uciekającemu xD
to w sumie policja nie powinna gonić uciekających z miejsca wypadku, bo on ucieka

poza tym oczywiście jak zwykle procedury policyjne
@porannewyciepsa: To czy dostał od przodu czy od tyłu jest w stanie stwierdził pierwszy lepszy biegły. Różnice są ogromne, zależnie od odległości strzału mamy jeszcze np. resztki prochu na ciele/ubraniu ofiary. Kula w ciele ma określone zachowanie. To nie przechodzi jak wiatrówka przez kartkę papieru.
Również nie jestem za tym, by opiniować jak nie mamy potwierdzonych info. Przykra sprawa - zginął człowiek. Jednak jeżeli faktycznie czymś atakował to sprawa jest oczywista.
@pogop: zero szacunku do funkcjonariusza....bez wyjątku....doświadczyłem tego kiedyś na sobie...byłem w samochodzie słuzbowym i w mundurze a koleś chciał sobie z placyku pod blokiem wyjechać a ja mu stałem na drodze...ale ja byłem uprzywilejowany w ruchu...gość otworzył drzwi i krzyczał że mamy #!$%@?ć mu z drogi.... sam już nie wiem czy komuna nie powinna wrócic w jakimś sensie...
@pogop: młodzi ludzie mogliby wtedy zacząć zadawać pytania np:
- dlaczego policja ma większe prawa od nich i gdzie tu równość wobec prawa?
- dlaczego policja może dowolną osobę uwięzić na 48 godzin i zniszczyć jej życie?
- dlaczego nie ponosi odpowiedzialności za swoje błędy?
- dlaczego policjanta trzeba szanować, a on szanować obywatela nie musi?
- dlaczego uczymy jak zachować się w kontakcie z policjantem, a nie uczymy policjantów jak
W Polsce na każdym etapie edukacji powinny być zajęcia na temat tego, jak się zachowywać w kontakcie ze służbami mundurowymi ze szczególnym naciskiem na to, co się może stać, gdy nie zastosujesz się do poleceń służb, a zwłaszcza policji


@pogop: No, od małego uczmy dzieci ślepego posłuszeństwa wobec zbrojnego ramienia aktualnego reżimu politycznego.
@pogop: W Polsce powinno być wiele zajęć edukacyjnych "z życia" w szkolnictwie, też choćby kwestie podatkowe, albo formalności urzędowe w kontekście zakładania i prowadzenia firmy, bo przecież państwo wymaga od obywateli, żeby to wiedzieli. Problem w tym, że nie kładzie się nacisk na rzeczy przydatne w życiu, tylko propagandę i indoktrynację przyszłych obywateli.
@dgjkasgr8yl3q: "doznał szoku", żeby odejść ze służby 5 lat wcześniej. Tak to niestety działa, że mundurowi czekają na czyjś zgon podczas czy inną sytuację, żeby tylko "doznać szoku".
@pogop: z jednej strony tak, ale z drugiej strony, jakim kompletnym trzeba być idiotą, żeby nie zdawać sobie z konsekwencji (już nawet nie prawnej) podniesienia ręki na oficera policji. Na szczęście polska policja wychodzi z cienia po zmianie ustrojowej, gdzie byli porównywani do zomo i zaczynają korzystać z narzędzi takich jak broń palna w przypadku niebezpieczeństwa a szczeble administracyjne przestają #!$%@?ć za słuszne użycie broni służbowej.

Jakby to określić. Żeby przeżyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@azz5: Może. Tu masz jeden z punktów prawa użycia broni.
6) w bezpośrednim pościgu za osobą, wobec której użycie broni było dopuszczalne w przypadkach określonych w pkt 1–3 i 5, albo za osobą, wobec której istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia zabójstwa, zamachu terrorystycznego, uprowadzenia osoby w celu wymuszenia okupu lub określonego zachowania, rozboju, kradzieży rozbójniczej, wymuszenia rozbójniczego, umyślnego ciężkiego uszkodzenia ciała, zgwałcenia, podpalenia lub umyślnego sprowadzenia w inny sposób niebezpieczeństwa powszechnego dla
@Pepege: Policjantowi nie wolno używać broni gdy jest atakowany. Wolno mu użyć broni tylko w przypadku podjęcia próby zamachu. Tak jest napisane w ustawie o Policji w artykule zwanym potocznie prawem o użyciu broni. Atak to akt agresji, którego celem jest wyrządzenie krzywdy lub szkody. A przez zamach rozumie się próbę celowego pozbawienia kogoś życia. W ustawie ktoś dostrzegł tą różnicę i nie bez powodu jako powód użycia broni wymienił zamach.
Policja nie powinna bezpodstawnie nikogo nękać ani legitymować. Musi być wyraźna podstawa do dokonania czynnoşci. Inaczej będą strzelać do nas jak do kaczek.
@mac_jg tak teraz wszyscy mówią ze uciekał to trzeba strzelać. To wskaż mi kurde sytuacje ze ktoś uciekał policja mogła strzelać i nie strzelała. Ktoś uciekał samochodem mieli możliwość staranowania go nie narażając innych ludzi na niebezpieczeństwo to cackali się jak z jajkiem a tu taj strzał w klatkę piersiową. Nie w nogi czy w ziemię by przestraszyć. Czy wy nie widzicie ze to wszystko śmierdzi a sprawa przycichnie. Nie bronie chłopaka
@porannewyciepsa: tak bo ten policjant na pewno dla frajdy strzelał do tego chłopaka, bo uwielbia mieć problemy xD
gdyby nie było powodu to by nie strzelał, to jest ostateczność.
Jeśli istnieje jakiś filmik z tego zajścia to niech stonoga czy inny bałwan pokażą.
Póki co wolę posłuchać co ma do powiedzenia policja, a nie grupa sebiksów.
@porannewyciepsa: Ale gdzie ja mówię, że TRZEBA strzelać?
Mnóstwo jest sytuacji, że ktoś ucieka i policja nie strzela.

Powiedz mi kto ucieka by potem się odwrócić do policjanta

@porannewyciepsa: Musi być przypadek z Polski? Bo tu może być ciężko z prostego powodu, brak kamer u policjantów. Ale w USA zobaczysz, że to częsty przypadek, gdy napastnik jest już "przyparty do muru".

Ja ani nie bronię policjanta, ani zabitego. Nie wiem