Wpis z mikrobloga

Ta cała inba w Koninie nasuwa mi pewną refleksję. W Polsce na każdym etapie edukacji powinny być zajęcia na temat tego, jak się zachowywać w kontakcie ze służbami mundurowymi ze szczególnym naciskiem na to, co się może stać, gdy nie zastosujesz się do poleceń służb, a zwłaszcza policji. Powinni wiedzieć co się stanie, gdy uderzą policjanta, strażaka czy nauczyciela - również funkcjonariusz publiczny. Powinni tez wiedzieć, ze policja ma prawdziwą broń, która może zabić.

#oswiadczenie #konin #aferawkoninie #policja #ratownictwo #ratownikmedyczny #strazpozarna
pogop - Ta cała inba w Koninie nasuwa mi pewną refleksję. W Polsce na każdym etapie e...

źródło: comment_o2fSzqj2R0IPKbouT3p3y6bKUy2SXS6A.jpg

Pobierz
  • 130
  • Odpowiedz
Raczej wątpie nie ma filmu nie ma świadków i wszystko takie naciagane. Wiesz policjant po szkole policyjnej osoba która musi umieć techniki samoobrony strzela do kogoś kto waży 50 kg i ma w ręku nożyczki? No nie róbmy jaj


@porannewyciepsa: Widziałem co stonoga wypisuje. To farmazoniarz. Już przy akcji z pedofilem odpłynął. Teraz to samo. Wrzucił screena że kazali komendantom nosic ze sąba wzory notatek odzielnie do wykroczeń drogowych i
  • Odpowiedz
@moonamur co da Tobie i innym to ze bym udowodnił ze pisze prawdę? Bycie policjantem to nie jest coś nie zwykłego. Z osobami które wymieniłem nie rozmawiałem o tej sprawie po drugie co by mi dało bym miał zmyslac. To że w rodzinie i wśród znajomych są osoby które pracują w policji to chyba nic nie zwykłego i nie wiem czemu ludzie myślą że zmyslam. Jaki miałbym w tym cel?
  • Odpowiedz
@secretservice666: 1. przepisy dopuszczają możliwość strzelania do uciekających - przepisy są przepisami, a kiwi kiwi kiwi
2. koleś nie uciekał, rana wlotowa jest z przodu
3. nikogo z nas tam nie było więc wszyscy powinni zamknąć mordy xD
  • Odpowiedz
@pogop: kilka lat temu chyba w 2013 roku podobne sceny się rozgrywały w Legionowie. Jak gnojek 18 letni umarł bo się zadławił podczas przeszukaniu przez policjantów mieszkania w sprawie narkotyków.
  • Odpowiedz
@azz5:

Mam nadzieje że gliniarza zamkną za zabójstwo.


Nie skażą. Na chwilę obecną jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci i przekroczenie uprawnień.
W ogóle takie sytuacje się powtarzają - ktoś komuś skacze po głowie, czy atakuje nożem, a jest oskarżony o NIEUMYŚLNE spowodowanie śmierci - ale dlaczego w tym przypadku wykopki o to nie marudzą? Bo to pan policjant, wykopki lubią być trzymane za mordy, pod warunkiem, że za mordy
  • Odpowiedz
@pogop: czyli jestes za tym by strzelaniny były powszechne? bo skoro policja zacznie strzelac no to i chłopaki zaczna do nich strzelać "akcja reakcja" teraz strzelaniny nie sa zbyt częste. Jednak gdy policja zacznie uzywac broni to i druga strona wyposaży się w nią i bedą strzelac do policjantów .
  • Odpowiedz
@pogop: Ta! W ogóle to najlepiej zabierajmy rodzicom dzieci tuż po urodzeniu i do czasu osiągnięcia pełnoletności muszą przebywać w "wychowywalni"... Co za poronione pomysły aby coraz więcej i więcej obowiązków wychowawczych przenosić do szkoły. Szkoła ma uczyć do jasnej ciasnej, a nie wychowywać. Jeszcze bardziej poroniony pomysł niż ten o wprowadzeniu nauczania "umiejętności życiowych" takich jak gotowanie, jak płacić podatki itp...

@a-lexis: Ta, jeszcze sobie wpiszą HESOYAM
  • Odpowiedz
@pogop: po co przy koninskiej sprawie piszesz o tym co może się stać po ataku na policję?

To co, od razu może przekażemy dzieciakom że każde wyjście na podwórko może się skończyć strzałem w plery?
  • Odpowiedz
@lemek3: to nie tak po prostu czasami będzie ginąć policjant czasami bandyta jak w USA. Z tym ze na-pewno więcej będzie bandytów ginąc. To normalne w tej grze ty strzelasz do mnie ja do Cibie. Tylko czy tego chcemy??
  • Odpowiedz
@a-lexis: Chłopie, co Ty porównujesz... USA gdzie masz powszechny dostęp do broni? A jak w twoim stanie akurat nie ma, to jedziesz do innego i kupujesz bez żadnego pozwolenia... W USA policjanci muszą w ten sposób reagować, bo nie mają pojęcia, czy napastnik jest uzbrojony czy nie. U nas takiego problemu nie uświadczysz. Porównujesz osoby obyte z bronią od dziecka, do naszych patusów, którzy nie mieli nawet podstawowego przeszkolenia bo
  • Odpowiedz
@pogop: co za paranoja, każdy przecież wie jak się zachowywać w tych sytuacjach. Mamy dostosowywać system edukacji pod jednego typa który miał swoje za uszami i bał się że wpadnie, przez co podjął wątpliwą decyzję o rzuceniu się na policjanta?
  • Odpowiedz
@lemek3: zgadzam sie ale jak policja zacznie strzelać będzie tych przypadków więcej no to i chłopaki sie zradykalizują. Jedno z drugiem jest powiązane. Krótka piłka wiesz ze cie może pies zastrzelić dasz się zastrzelić czy będziesz walczył? W dupie masz wiezienie itd walisz bo musisz bo inaczej on zabije Cibie albo trafisz na dożywocie to lepiej zginać w obławie i strzelaninie prawda? Niechce strzelania na ulicy ale policja broni powini
  • Odpowiedz