Wpis z mikrobloga

@Majk_:

@friboo a zdajesz sobie sprawę że te statystyki są dla krajów OECD w których urlopy macierzyńskie mają inną formę i wymiar, a w niektórych są równo dzielone na oboje rodziców? To nie jest najistotniejsza zmienna w tym układzie.

Rozmawiamy teraz na przykładzie Polski, prawda?
I która zmiennia jest wg. Ciebie najistotniejsza?

Zdajesz sobie sprawę że właśnie trafiłeś do skansenu chłopskiego rozumu?

Nie zdaję, wyjaśnij mi.
I wyjmij kij z dupy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zgagulec: nie zamienia się, faceci maja inne odczucie czystości i porządku. I to sprawia że kobiety same wezmą się do roboty. Jak. Mieszkałem sam to pranie robiłem gdy kończyły ubrania, mój różowy robi wtedy gdy uzbiera się pełna pralka. Siła rzeczy ona robi pranie bo jak mówi nie może zanieść czekania aż skończą się ubrania.
@Loloman: odkurza się nie tylko podłogi, ale też meble. podłogi raz na parę dni trzeba umyć mopem. w łazience wypada raz na jakiś czas umyć kafle, lustro, wannę/kabinę, kibel. czasami gdzieś zbierze się kamień i trzeba go wyczyścić. w kuchni też trzeba myć zacieki z tłuszczu, kafle, fronty, blat itp. nie wszystko też nadaje się do mycia w zmywarce.

na razie z twoich wypowiedzi wychodzi na to, że jesteś niezłym syfiarzem
@paziu: Podłogi myć co parę dni? Faktycznie jak się żyje w bańce czystości to można i 24h sprzątać. Niektórzy co tydzień odkurzają cały dom - dla mnie to chore i nienormalne. Ot na większe spotkania (bo i tak 99% spotkań robi się na mieście) i co dłuższy okres. Meble co 3 miesiące na luzie wystarcza, nie licząc codziennie używanych miejsc. Podłogi mopem to w ogóle raz na rok można jeśli się
@Loloman:

Obiady i sprzątanie po to już gorsza sprawa bo z 10 godzin tygodniowo nożna dać.

Jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mi się udało zejść z robieniem żarcia(nie odgrzewaniem gotowego) do jakiś 2-3h tygodniowo przy 3k kcal.
No dobra 3-4.5h z zakupami wyjdzie.
@friboo a żebyś wiedział, sam też sprzątam i sobie gotuję, a byłem kiedyś u takiej #plodnajulka i rano chciałem zjeść śniadanie to zadeklarowała że mi zrobi. Serio pierwszy raz widziałem żeby ktoś miał trudności ze zrobieniem jajecznicy XD
Niektórzy co tydzień odkurzają cały dom - dla mnie to chore i nienormalne.


@Loloman: i ty twierdzisz że nie masz syfu? Nawet jeśli nie ma się zwierząt i dzieci to po tygodniu zawsze jest jakiś syf, jakieś okruszki, pajęczyny, kłaki z kurzu. To że TY nie zauważasz syfu (jak większość facetów), to nie znaczy że go nie ma.

rozwisi w 5 minut pranie


@KochanekAdmina: w 5 minut XD to chyba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zelber: pewnie że można. Jak się umie. Ale co jak co jedzenie jest bardzo ważne. Od niego zależy cała jakość naszego życia i na to warto wydawać kasę i czas. A ja np lubię robić samemu to czego nie kupię zwykle a to kosztuje czas zwykle. Więc 10h jest ok mi się wydaje :)