Wpis z mikrobloga

Kobiety w UE pracują w domu średnio 22 godziny tygodniowo, mężczyźni 9 godzin. W Polsce kobiety pracują więcej od mężczyzn, co daje średnio 18 dni pracy więcej kobiet rocznie.

Skoro to takie proste to może mężczyźni zamienią się z kobietami rolami i to oni będą odwalać większość pracy w domu?


@Zgagulec: a czy nie jest aby przypadkiem tak że mężczyźni więcej pracują poza domem? Nie znam statystyk, ale w moim otoczeniu
@KEjAf: Tak, mężczyźni więcej pracują poza domem ale sumarycznie kobiety więcej pracują jeśli zsumujemy pracę płatną i bezpłatną.

I związek przyczynowo skutkowy jest w przeciwną stronę niż zdajesz się sugerować. Nie jest tak że kobieta nie może poświęcić się pracy zawodowej bo ograniczają ją domowe obowiązki, tylko raczej zajmuje się domowymi obowiązkami właśnie dlatego że mniej się poświęca pracy zawodowej.


Nie, badania wskazują że liczba godzin poświęcanych na prace domowe przez
pranie koło 10-15 minut tygodniowo. Prasowanie od 0 do 30 minut tygodniowo zależy czy się chodzi w koszulach i trzeba wyglądać ale to rzadkie i zwykle z własnej nieprzymuszonej woli. Tylko część osób musi cokolwiek prasować i jest do tego jakoś zmuszona.

Rozwieszenie prania wpakowałem w pranie więc 0.

Jeszcze odkurzanie i sprzątanie. Wyjdzie z godzina tygodniowo.

Obiady i sprzątanie po to już gorsza sprawa bo z 10 godzin tygodniowo nożna dać.
@nacpanazielonka: ale nikt nie oczekuje pracy na pełen etat - to twoje projekcje i przykro mi, ze masz takie doswiadczenia. Nie interesują mnie układy domowe i stękanie kobiet, wzielas nygusa to sie mecz. Ja sprzatam prawie wszystko i zaden problem zrobic raz na tydzien generalne porzadki. Okno myje w 15 minut z polerowaniem i tez nie stanowo to zadnej trudnosci. Jak facet nie ma seksu to ma wyliczyc koszt roksy czy
@Phallusimpudicus: Właściwie nic dodać nic ująć. Skomentuje tylko że część rzeczy wymaga pieniędzy (pralka z suszarką czy z funkcją suszenia kosztuje więcej niż sama pralka). Ale warto w wiele takich rzeczy inwestować bo często pieniądź i nasze życie i szkoda go na sprzatanie.
Jedzenie na mieście to jednak co innego niż domowe, więc nie zamieniałbym tego, można czasami sobie pozwolić :) chyba że ma się bardoz dużo gotówki i miejsce ze
@lezeikwicze: kiedy właśnie od kobiet oczekuje się pracy. Bo inaczej, jak kobieta nie zarabia, mowi się jej że jak nie przynosi pieniędzy to ma siedzieć cicho i robić co jaśnie pan każe, a do tego inni przypną jej łatkę kury domowej i będą patrzeć z wyższością - bo co może wiedzieć o literaturze czy polityce ktoś kto siedzi w domu i sprząta.
jedno okno 15 minut - ok. Teraz pomnóż przez
@cameltoe: W kobietach lubię to, że jeżeli facet tak naprawdę od małego miał obowiązki domowe i musiał sobie sam robić żarcie do szkoły, prać ubrania, prasować koszule na egzaminy, czy gotować obiad dla wszystkich, to... w sumie szybko traci nim zainteresowanie, bo czuje się w pewnym sensie zbędna i nie ma tego poczucia, że ona tak bardzo w tej relacji się poświęca, czyt. nie może go tym szantażować xD

Inb4 co
Nie, badania wskazują że liczba godzin poświęcanych na prace domowe przez kobiety jest bardzo zależna od liczby dzieci i starszych domowników którymi trzeba się zajmować, tak samo zmienia się ona po urodzeniu dzieci.


@Zgagulec: Ojej, ktoś naprawdę robił badania na ten temat? Pewnie jakiś zespół naukowczyń dostał na to grant z funduszy unijnych? Proponuję temat do dalszych badań: czy czas potrzebny na umycie naczyń jest zależny od ilości tych naczyń? A
@nacpanazielonka: roksa to samo jak co kogo obchodzi co kobieta robi w domu, tak jak nikogo nie obchodzi jak zalatwiaja sprawy seksu tak tez nie rozumiem wyliczania kto ile pracuje w domu. 20 okien, jak sie buduje 150m2 albo lepiej to trzeba myslec wczesniej kto to bedzie sprzatal. Tak na marginesie to zauwazam u wielu osob slaba organizacje i brak nawyku fizycznej pracy. Proste czynnosci mecza ich jak maraton. W swoim
No #!$%@?, widziały gały co brały. I mam tu na myśli obie strony. Moja mama wyjeżdżała od kiedy byłem dzieciakiem i jakoś potrafię gotować, prać, sprzątać, prasować itp. i robię to regularnie. Moja żona też to potrafi. Czasem robię to ja, czasem ona, czasem oboje. Np. teraz mam #!$%@? projekt, czasu mało i od dwóch miesięcy nie tknąłem niczego w domu, ale jak ona mordowała się podczas połogu, to za wszystko odpowiedzialny
@nacpanazielonka: troche mi szumi w głowie ale mam nadzieje, że sens wyłapałaś. Reasumujac - każdy sam ustala zasady z drugą połową i jak sobie poscielesz tak się wyśpisz. Pretensje kobiety, szczegolnie młode moga miec do siebie. Dlaczego te młode? Ano bo widziały jak tyrały ich mamy, babcie i powinny chłopa brac pracowitego co bedzie z nimi dzielił obowiazki, a nie zaslanial sie praca, i chlal browarki przy netflixie
Kobiety w UE pracują w domu średnio 22 godziny tygodniowo, mężczyźni 9 godzin. W Polsce kobiety pracują więcej od mężczyzn, co daje średnio 18 dni pracy więcej kobiet rocznie.

Skoro to takie proste to może mężczyźni zamienią się z kobietami rolami i to oni będą odwalać większość pracy w domu?h


@Zgagulec: dopiero jak kobiety zamienią się z mężczyznami rodzajami pracy i zaczną wybierać te niebezpieczbiejsze, żeby tak żeby odwróciła się też
Jeszcze żeby dzisiejsze kobiety faktycznie były takie pracowite w domu i robiły wszystko

@friboo:
Nie wiem jak wy, ale ja bym nie chciał się zamienić na obowiązki z moją kobietą :D