Wpis z mikrobloga

@Loloman: Kobiety w UE pracują w domu średnio 22 godziny tygodniowo, mężczyźni 9 godzin. W Polsce kobiety pracują więcej od mężczyzn, co daje średnio 18 dni pracy więcej kobiet rocznie.

Skoro to takie proste to może mężczyźni zamienią się z kobietami rolami i to oni będą odwalać większość pracy w domu?

Do poczytania
https://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=1196&newsId=2492&furtherNews=yes
https://link.springer.com/chapter/10.1007/0-387-36218-5_17
https://en.wikipedia.org/wiki/Unpaid_work
Pobierz Zgagulec - @Loloman: Kobiety w UE pracują w domu średnio 22 godziny tygodniowo, mężcz...
źródło: comment_ZytF3YNkAy2T42VJI3kknn9icYHkdBNr.jpg
@Zgagulec: A daj statystyki ciężkości pracy mężczyzn (czyli ludzi pracujących na wyższy stanowiskach lub fizycznie) i ile godzin faceci spędzają w pracy PŁATNEJ? Ile kto bierze urlopów, ile L4, ile nadgodzin. I magicznie wyjdzie ci kto ma bardziej #!$%@?. Tym abrdziej że rapce domowe to łatwizna i kompletnie nie męczą. I jak kobiety widze potrafią robić pranie kilka godzin :D. Większość prac domowych to oglądanie telewizji czy czegoś + lekka robota.
@Loloman Mycie lodówki zajęło mi dziś 3 godziny. Powiesz, że lodówkę się myje raz w roku, albo rzadziej? No to następnego dnia mycie okien. Następnego sprzątanie samochodu. Następnego wizyta z psem u weta i oczywiście czekanie w kolejce. Przyjmijmy, że ze dwa razy w tygodniu robisz takie rzeczy, które trzeba zrobić raz na pół roku czy rok. No i uwzględnij w obliczeniach ludzi, którzy mają dzieci lub zwierzę, a zwłaszcza psa. Nie
@Loloman:

A daj statystyki ciężkości pracy mężczyzn (czyli ludzi pracujących na wyższy stanowiskach lub fizycznie)

Że co? Masz jakieś kryterium która praca jest cięższa od drugiej? Kobiety zdecydowanie częściej podejmują się płac gorzej płatnych, opiekuńczych, sprzątania ect, wątpię żeby to była lżejsza praca od np pracy w banku
Tutaj masz więcej danych https://ourworldindata.org/economic-inequality-by-gender

ile godzin faceci spędzają w pracy PŁATNEJ?


Więcej niż kobiety, ale kobiety łącznie spędzają więcej czasu w pracy
@kooolega: Bo? blisko 100m2, odkurzanie zajmuje mi 45 minut. Ja nie wiem co wy robicie.
@ryba_twojej_mieczty: Mycie lodówki zajmuje około 60 minut. Co ty robiłaś z nią? #!$%@?ć wszystko, przetrzeć i schować. Tym bardziej że nowe lodówki praktycznie myć nie trzeba tak naprawdę. Myje raz na pół roku lub rok bo serio tam nic się nie dzieje jak się zwyczajnie dba o wszystko. No i myje za każdym razem jak
Niedouczone wykopki ze spranym incelstwem mózgiem będą coś #!$%@?ć o manipulacjach, kiedy fakty są przytłaczające: w dosłownie każdym kraju kobiety spędzają od mężczyzn więcej czasu na czynnościach codziennych:
https://www.oecd.org/gender/balancing-paid-work-unpaid-work-and-leisure.htm

Kobieta pracuje na swojego darmozjada polaczka ponad dwukrotnie więcej w domu niż on na nią, ale nienawidzące kobiet i chodzące encyklopedie błędów poznawczych, prawdziwe skanseny chłopskiego rozumu zwane wykopkami wiedzą lepiej.
@Majk_: Ale zdajesz sobie sprawę, że te słupki stanowią o czasie spędzonym na pracach domowych, ZAKUPACH, i opiece nad dziećmi?
Hint: osoba która się opiekuje dzieckiem jest na macierzyńskim, nie pracuje. Drugi hint. Jeśli chodzi o osoby które znam, to damska część spędza jakieś 1000% czasu w sklepach w porównaniu do facetów. Just sayin.
@Majk_: Przecież te badania są #!$%@? warte :D
Według nich np. w Polsce kobieta średnio dziennie spędza 296 minut na niepłątnej robocie (jak #!$%@?, to jest #!$%@? 5 godzin!!!). I uwaga 196 minut płatnej! Facet za to 303 minut płatnej i 157 niepłatnej. Łącznie wychodzi to podobnie - 492 vs 460.
A nie chce mówiąc że praca płątna jest jakieś 10 razy trudniejsza, bardziej męcząc psychicznie i stresująca niż jakakolwiek kiedykolwiek
@Majk_: To co robisz w swoim domostwie to jest twoj #!$%@? problem i wliczanie tego do jakiegos ogolu prac, zeby pokazac, ze kobiety spedzaja wiecej czasu to jakis kretynizm xDDDD Hurr durr niech mi placa za sprzatanie i nie sranie od siebie. Bialorycerzyku, well done :*
@friboo a zdajesz sobie sprawę że te statystyki są dla krajów OECD w których urlopy macierzyńskie mają inną formę i wymiar, a w niektórych są równo dzielone na oboje rodziców?
To nie jest najistotniejsza zmienna w tym układzie.

Jeśli chodzi o osoby które znam, to damska część spędza jakieś 1000% czasu w sklepach w porównaniu do facetów. Just sayin.


Zdajesz sobie sprawę że właśnie trafiłeś do skansenu chłopskiego rozumu?
@Zgagulec: Ja sam robie wszystko, gdzie moja zaplata za sprzatanie po sobie i nie zycie w chlewie?

Jestescie jebniete, zeby poza pracowe czynnosci wliczac do ogolnej puli. Jak nie chcecie tego robic to zyjcie w chlewie i sracie pod siebie, jaki problem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NoGo24:

Ja sam robie wszystko, gdzie moja zaplata za sprzatanie po sobie i nie zycie w chlewie?


Już któryś raz w dyskusji o niepłatnych pracach słyszę to gówno pt łebebe chco żeby im płacić, gdzie moje piniądze za umycie kubka i zrobienie prania Skąd u was ten pomysł że ktokolwiek chce żeby płacić ludziom za to że robią pranie u siebie w domu? Dlaczego wam się coś takiego ubzdurało w głowie?