Wpis z mikrobloga

Kuce z #konfederacja i #4konserwy bardzo lubią tłumaczyć jak to niepotrzebna jest równość małżeńska bo umowy cywilne blablabla.

Pomyślałem sobie że fajną opcja jest loteria wizowa (USA). No i nie zgłoszę się ani nie będę planował zgłoszenia.

Dlaczego?
Ponieważ jakbym chciał spakować sobie w walizkę niebieskiego to nie spakuje bo wymagane jest małżeństwo przed odebraniem wizy z loterii.

Bardzo ciekawe czy taki #korwin czy #sosnierz mi wyjaśnią jak mam to załatwić umową cywilno-prawną.

I w to niby nie jest sposób w jaki moja Ojczyzna traktuje mnie gorzej niż murzyni białych w RPA ?


#neuropa #lgbt #teczowepaski #homoseksualizm #biseksualizm #smutnazaba #zalesie #usa #prawo #polityka
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kjedne: Takie prawo by pozwalało na nadużycia. Bo czy celem wspólnej wizy jest to, żeby rodzina mogła pojechać, czy dwie osoby? Bo wtedy każdy może podłączyć się związkiem partnerskim do drugiej osoby na czas wyjazdu, a potem cofnąć związek. W końcu to tylko papierki w urzędzie.

Jak już chcemy wprowadzać związki partnerskie, to nie ma żadnego powodu żeby ograniczać się do dwóch osób, płci i wieku.
@Kjedne: @JakovKarnic: Przecież gdyby w Polsce zlikwidowano śluby to USA zaczęło by akceptować kontrakty małżeńskie zgodne z prawem do tego celu, ewentualnie wymagając by coś tam zawierały.
W krajach Arabskich chyba mają jakieś takie dziwne kontrakty i rozwody praktycznie na życzenie i nie sprawia to że USA nie akceptuje ich małżeństw ¯\_(ツ)_/¯

Zresztą, pewnie w jakiejś ustawie zapisali by definicje małżeństwa jako instytucja powołana umowa cywilnoprawną i gotowe. Jest małżeństwo
@janeeyrie:

A nie da się zrobić tak, że zgłaszasz się do loterii, wyjeżdżasz, partner Cię odwiedza i bierzecie ślub w USA?

Da się, oczywiście. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć ślub w US na wizie turystycznej.

Wówczas procedura uzyskania Green Card trwa nieco dłużej (parę lat):

If you, however, get married after your interview appointment in the US consulate, therefore after receiving your Green Card, the process to get a
@Kjedne: Nie. A co? Napisałem tak?

Inna sprawa, że przykład bardzo fajny, szkoda że wydumany. Żaden lewak z EU nie przeniesie się do USA. Tym bardziej za Trumpa.
Tam się ciągle szczelajo, służba zdrowia i edukacja jest płatna, a 1% w melonikach spluwa na ulicy na tych, którym się nie powiodło.
@Dutch:

kiedy masz antyamerykańskie poglądy masz dwa wyjścia
-> starać się zmienić politykę swojego kraju, żeby nie był proamerykańska

-> skoro uważasz, że amerykanie rządzą światem i doją resztę świata: zamieszkać tam

( ͡° ͜ʖ ͡°)