Wpis z mikrobloga

Ile dają sterydy? Mamy ciekawy przypadek z samego szczytu. Oczywiście możemy tylu polegać na poszkalach i domysłach, ale cóż nic innego nam nie pozostaje.

Ray Williams jeden z najlepszych trójboistów na świecie. W zaledwie 7 miesięcy traci 175kg w totalu z 1112,5kg spada na marne 937,5kg. Jednocześnie nie ma żadnej kontuzji, o niczym nie takim nie pisał, a nawet jeśli to musiałby mieć cały szereg kontuzji żeby nagle 3 boje aż tak spadły.

Sama ława spada mu w ciągu 7 miesięcy o prawie 50kg!. I on przez lata robił 240-250kg... więc nie ma takiej magii że ciut mniej poćwiczył, mniej się przykładał i w 7miesięcy mu wynik o 50kg spadł... Odstawiając/drastycznie zmniejszając dawki koksu, to jest jednak normalne.

Dodatkowo schudł ~15kg, względem szczytu formy i widać jakby %bf-a wzrósł, zdecydowanie bardziej ulany się wydaje.

Szokiem było jakiś czas temu że spalił opener na zawodach IPF. Teraz to wszystko klei się do kupy, z jakiś powodów musiał odstawić towar, i się przeliczył, nie sądził, nie spodziewał się że aż tak to wpłynie na jego wynik, i dlatego ustawił opener zbyt wysoko i spalił wszystkie 3 podejścia.

Ktoś może powiedzieć że na tych zawodach się po prostu oszczędzał... ale nie, spalił trzecie podejście w siadzie i wyciskaniu.

Kolejna sprawa to fakt że po zawodach umieścił wpis z tym że w 2020r planuje zrobić 500kg w siadzie i total ~1134kg (2500lbs). Przecież nie pisałby rzeczy kompletnie wyssanych z palca, nie pisałby tak gdyby miał jakieś ogromne kontuzje/problemy które nie pozwalają mu trenować.
Ale właśnie musiał zejść z towaru z jakiegoś tam powodu, ale ciągle trenuje i wie że jak wróci na towar to zrobi nowe rekordy.

Oczywiście dowodów nie ma, jak zawsze zresztą, pozostaje gdybanie. Jednakże dawno nie widziałem bardziej przekonującego przypadku.
Czyli wywnioskować z tego można że sterydy dają te ~20% na takim poziomie. Czyli na niższych poziomach pewnie jeszcze więcej, bo paradoksalnie słabszym,gorszym sterydy dają więcej.

Zapraszam do dyskusji.

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #sport
IntruderXXL - Ile dają sterydy? Mamy ciekawy przypadek z samego szczytu. Oczywiście m...
  • 14
@IntruderXXL: W sumie tutaj wypadałoby zadać pytanie:
A.) Czy sterydy pozwalają dołożyć 20% do wyniku naturalnego.
B.) Czy po odstawieniu są spadki o 20%
Bo jedno z drugim nie jest tożsame.
@IntruderXXL: Jeżeli już "gdybiemy" to obstawiam że wraz z odstawieniem poszedł zarazem brak systematycznych treningów który spowodował takie spadki. Nie wszyscy żyją tylko sportem i toczą "wojnę" na każdym treningu, z tego co wiem to urodziło mu się dziecko i wziął ślub, może były też inne czynniki. Warto zapamiętać jednak ile siadał i to bez taśm i monolifta xD
Nie wszyscy żyją tylko sportem i toczą "wojnę" na każdym treningu,


@Darksed: Słuchaj mógłbym Ci przyznać rację gdybyśmy mówili o jakimś Januszu z naszego podwórka... Ale to jest TOPOWY zawodnik świata. Który właśnie TYM I Z TEGO żyje. Jego etyka pracy, #!$%@? przewyższa wszystkich innych, dlatego jest/był na szczycie. Dlatego właśnie pomimo odstawienia koksu moim zdaniem #!$%@?, jedzie na zawody, bo wie że to chwilowe i chce byc w gazie cały
Zapraszam do dyskusji.


@IntruderXXL: no chyba nie ma o czym dyskutować, chyba każdy ma podobne zdanie i wyobrażenie i chyba nikt nie twierdzi inaczej.
Ja bym nawet powiedział, że dają więcej niż 20%. Pewnie jakby z tego towaru musiał zejść na dłuższy czas, to spadłby z wyników jeszcze mocniej.
Wyniki siłowe to jedno, ale masa mięśniowa to drugie.
Wystarczy porównać lifetime natural bodybuilders, takich o których możemy być prawie pewnie że
@IntruderXXL: I mimo braku formy nadal wygrywa swoją kategorie xD Poza tym jego głównym zawodem jest bycie trenerem przygotowania motorycznego. Pewnie miał zobowiązania wśród sponsorów a że konkurencja w jego kategorii nie jest duża to no cóż. Może zdecydował nie na chwilę odpoczynku przed wyznaczonym przez siebie celem, wystarczy zobaczyć jak Góra obecnie wygląda/ćwiczy ale na Arnoldzie pewnie znowu zrobi porządną formę.
I mimo braku formy nadal wygrywa swoją kategorie xD


@Darksed: Dlatego bo jest najlepszy :) I jak już wspomiinałem wielokrotnie, jakby zabrać cały koks świata wszystkim... To najlepsi byli by dalej najlepsi nic by się nie zmieniło. Bo na samym szczycie sterydami się nie wygrywa, bo każdy ładuje mniej więcej tyle samo, ale determinacją, etyką pracy, no i możemy szczerze powiedzieć genetyką, bo to jest poziom na którym ona się liczy
no chyba nie ma o czym dyskutować, chyba każdy ma podobne zdanie i wyobrażenie i chyba nikt nie twierdzi inaczej.


@151346136: Heh, właśnie jest przeciwnie :P Każdy mówi że to prawie nic nie daje, malutko, kilka kg, no góra 5%, nawet eksperci z naszego podwórka tak mówią...

Ja sam nie jestem zdania że sterydy robią za Ciebie robotę, czy wystarczy kuć dupę żeby być najlepszym, oczywiście że nie... Wystarczy zobaczyć ile
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Darksed: No Hafthor miał 2 kontuzje, stopa i później lekko bark. Dlatego też odpoczynek mu się przyda bo wygrać wszystko w roku to trzeba mieć zdrowie. Dodatkowo między słowami starali się z żoną o dziecko. Swoją drogą jak teraz był na WUS i rok temu to dwie różne osoby xD
  • 2
@IntruderXXL na moim poziomie różnica pomiedzy byciem na silnym androgenie a nie byciem to roznica ~10% w bojach. W przysiadzie, ciagu to bywa nawet wiecej.. Mimo ze ciagle jestem On.
Nie ma mozliwosci zeby sila nie spadla. Inne przewodnictwo neuroprzekaznikow, synteza atp, regeneracja.