Wpis z mikrobloga

wg taryfikatora mandatów:

Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym – 350 zł

wg taryfikatora punktów karnych:

Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym – 3 pkt. karne

Gdybym za każdym razem, gdy ktoś dokonuje na mnie tego wykroczenia dostawał 100zł, nie musiał bym do szefa chodzić po wypłatę.

Pomijając już taki drobiazg, jak groźny jest taki drogowy bandytyzm/bezmyślność kiedy to podejmując manewr wyprzedzania mam widoczność i miejsce, a w trakcie okazuje się że już nie mam. I na hamowanie oraz powrót też już jest za późno.

W rozmowach z kierowcami ciężarówek dominuje jedna opinia: nie zastanawiaj się, spychaj wyprzedzanego do rowu.

Mam zdjęcia, mam filmiki, tylko zaraz jakiś bordo ekspert (rzeczywisty albo kandydujący) narobi screenów i będzie podkreślać na czerwono by tylko na złych kieroffcóf tyrów poujadać

#trzymaczkierownicy #filozofietrzymaczakierownicy #pord #prawojazdy #polskiedrogi

Pobierz
źródło: comment_P7DwpotuW9D6d8mhjUIDRMsgZ3pbQCTp.jpg
  • 62
@peszmerd
Sporo się takich znajdzie, najczęściej w godzinach porannych kiedy jadą do pracy, zawsze znajdzie się ktoś kto się karawani i szczerze mówiąc dopóki nie zacząłem jeździć ciężarówką nawet ich nie zauważałem. Osobówką po prostu się ich wyprzedzało i człowiek o nich zapominał.

@totalski: chcesz mi powiedziec, ze ktos osobowka jedzie ~70 na takiej drodze?
@SpalaczBenzyny: ja jakiś czas temu miałem forda mondeo który nie wygladał jak coś co moglo mieć wiecej niż 100km i jako że, jeżdże przepisowo to w terenie zabudowanym zawsze ta 50 była. Bardzo często było tak, że równo ze znakiem jakiś kozak zaczyna starego forda wyprzedzać, ale ten stary ford miał ponad 200km i zanim oni zdążyli zmienić pas na lewy ford zostawiał ich w tyle. Co prawda później te osoby
@totalski: Kultura jazdy na polskich drogach odcinek 9837395. Dlatego bym chyba oszalał jeżdżąc jakimś słabym autem. Ostatnio jakiś geniusz mi przyspieszał pod górkę (jeszcze była przerywana i mogłem wyprzedzać) jak tylko znalazłem się na jego wysokości. Na szczęście przewaga około 100-150KM pozwoliła bezpiecznie dokończyć manewr.
eko to nie jest wolno, po prostu nie rozpędzam się tak jak fabryka dała, a normalnie.


@twisterro: najlepiej rozpędzać się szybko tj. ile fabryka dała żeby szybciej osiągnąć odpowiednią prędkość, wtedy jest eko.. bo wbijanie 2. biegu przy 15km/h jeszcze bardziej zwiększa spalanie, ale wielu januszy na światłach tego nie wie.

nie kieruję tego do Ciebie, ale jako ciekawostkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@totalski: #!$%@?, wczoraj jechałem spokojnie 100 km/h, i doganialem cały czas jakiś samochod. Więc zabieram się za wyprzedzanie i nagle się okazuje, że jadę 140 a ledwo gościa wyprzedzam. No #!$%@? się aż zagotowałem.
Jeśli jadę sobie z bezpieczną odległością od samochodu przede mną, a jakiś kretyn wyprzedza na trzeciego i wciska się na siłę przede mnie, a z naprzeciwka jedzie jakiś samochód to mam #!$%@? na takiego pajaca, przyspieszam i niech #!$%@? za mnie.
@peszmerd: jechalem 3 listopada trase szczecin-gdansk. zazwyczaj zajmuje mi troche ponad 5h, wtedy zajela mi ponad 6 przez takich niedzielnych kierowcow, ktorzy jada po 60-70km/h poza zabudowanym.
Dlatego bym chyba oszalał jeżdżąc jakimś słabym autem


@MrPr0h: 400KM na 12,5, albo 40ton (zależy w którą stronę jadę :) ) to obecnie chyba takie minimum. Owszem, marudziłem na początku że koni mało, ale z drugiej strony to uczy i pokory i obserwowania tego co się dzieje na drodze.
ci debile co przyspieszaja i Twoi koledzy, którzy chcą spychać osobówki


@loman_alchemik: na pewnym etapie przerwanie wyprzedzania ciężarówką zajmuje więcej czasu/metrów drogi niż jego dokończenie, nawet na wcisk. Dziwisz się że tak chcą (bo to może tylko impulsywne parkingowe gadanie) reagować na próbę wysłania ich na czołówkę?
więc ktoś jedzie tędy poniżej 70km/h?


@Sm3rf1k: ekodriwerzy, waginosceptyczni amatorzy bezglutenowych pierożków, uciekinierzy z geriatrii, baby które zdały prawko x lat temu, ale nic się od tego czasu nie nauczyły i nadal jeżdżą równie uciążliwie dla innych jak w nauce jazdy. Stare wąsate janusze, dostawcy pracujacy na godziny, o dziwo DHLe i podobne dostawcze/dystrybucyjne z windą i pewnie jeszcze parę innych grup...