Wpis z mikrobloga

wg taryfikatora mandatów:

Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym – 350 zł

wg taryfikatora punktów karnych:

Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym – 3 pkt. karne

Gdybym za każdym razem, gdy ktoś dokonuje na mnie tego wykroczenia dostawał 100zł, nie musiał bym do szefa chodzić po wypłatę.

Pomijając już taki drobiazg, jak groźny jest taki drogowy bandytyzm/bezmyślność kiedy to podejmując manewr wyprzedzania mam widoczność i miejsce, a w trakcie okazuje się że już nie mam. I na hamowanie oraz powrót też już jest za późno.

W rozmowach z kierowcami ciężarówek dominuje jedna opinia: nie zastanawiaj się, spychaj wyprzedzanego do rowu.

Mam zdjęcia, mam filmiki, tylko zaraz jakiś bordo ekspert (rzeczywisty albo kandydujący) narobi screenów i będzie podkreślać na czerwono by tylko na złych kieroffcóf tyrów poujadać

#trzymaczkierownicy #filozofietrzymaczakierownicy #pord #prawojazdy #polskiedrogi

Pobierz
źródło: comment_P7DwpotuW9D6d8mhjUIDRMsgZ3pbQCTp.jpg
  • 62
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wlodek1239: bo w kato s86 co trochę są zjazdy wjazdy, mam tancowac między prawym a środkowym co 400-600 metrów gdy jest pusto i wbijac na środek gdy chce komuś ustąpić miejsca na wjazd zamiast zająć środkowy i zjechać w momencie kiedy muszę?

Gość dokładnie tak samo robił, jechał śmiało środkiem za mną i przede mną, przerastala go możliwość wyprzedzenia pojazdu który chce jechać spokojniej. W nocy.
@totalski: Mnie natomiast wkurza to, że jak kończy się teren zabudowany i przyspieszam do 90, to zawsze znajdzie się jakiś jełop, któremu moje 50 w zabudowanym przeszkadzało i jak tylko jest kawałek prostej drogi, to mnie wyprzedza - zazwyczaj właśnie jak kończy się teren zabudowany. #!$%@? tam zakazy, podwójna ciągła itp. - zaczął mnie wyprzedzać, więc w myśl przepisów ja nie mogę przyspieszać. Ok, wyprzedzi mnie jeden, drugi też mnie wyprzedza
@totalski: Pewnie jesteś tym co wyprzedza idealnie równo ze znakiem końca zabudowanego gdzie każdy zaczyna przyśpieszać, ale kozak w e36 1.6 chociaż nie ma mocy to próbuje wyprzedzić na siłe, bo ktoś jechał 50, a on siedział cały teren zabudowany na dupie.
@totalski: Ten przepis ma kompletnie zero sensu w obecnej formie. A dlaczego? A no spróbuj nie przyspieszać na autostradzie w każdej jednej sytuacji jeżeli ktoś cię wyprzedza. Będziesz jechał po niej 30km/h przez całą trasę. A dokładniej to 99% osób będzie tak jechać, jeżeli każdy się zastosuje do tego przepisu w 100%, a tylko raz na czas jakiś szczęśliwiec z samego końca peletonu będzie mógł wyprzedzić.