Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawialiście się kiedyś jak wygląda jedna czwarta dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla osoby dorosłej? Przez następne dni chcę publikować zdjęcia przedstawiające właśnie #500kcal. Mam nadzieję, że was zainteresuję!

Na pierwszy ogień idą delicje. 500kcal znajduje się w 132 gramach produktu, czyli około jedenastu ciastkach.

#jedzenie
Pobierz Monoecho - Mirki, zastanawialiście się kiedyś jak wygląda jedna czwarta dziennego zap...
źródło: comment_vg9D9ugoRSCquxWvNMIjBnc29xW5tQio.jpg
  • 88
@Monoecho: Wg najnowszych badań okazało się, że liczy się nie ilość kalorii, a ich jakość. Kalorie z tłuszczów (np. orzechy czy awocado) są zdrowsze niż z cukrów (np. soki, jogurty owocowe czy słodycze). Nawet kilka dni temu na wykopie był ten film: https://www.youtube.com/watch?v=BmOqtLVTW-Y&list=PLVzkQ-cejj2h27yFyhgyK1TQphYHHI4Sj&index=8&t=0s

Zrobiono w nim eksperyment. Główny bohater z rzeczywiście zdrowej diety przeszedł na dietę powszechnie uważaną za zdrową, ale wysoko przetworzoną i zawierającą dużo cukru (płatki śniadaniowe, soki, musy
@marian1881:

przytył 10 kg choć licząc w kaloriach to nawet jadł ich trochę mniej


xDDD ja #!$%@? ze ludzie sa tak ciemni i w to wierz

Zeby przytyc MUSI buc nadwyzka kaloryczna. Zeby svhudnac MUSI byc deficyt kaloryczny. To jakiej jakosci sa te kalorie i jakie jest makro - to jest sprawa drugorzedna ktora vedzie wplywac na jakisc masy, krazenie, ogolne zdrowie etc

Podstawa to deficyt lub nadwyzka.

Jesli ten czlowiek