Wpis z mikrobloga

@giku: a zauważyłeś ile zwierżąt żyje na tym 1.3ha ziemi dla mięsożercy? No i polecam zacząć żywić się trawą i roślinami pastewnymi.
@giku: Ale kto w europie zjada krowy ???? Te porównania mają sens w stanach gdzie zjada się dużo wołowiny u nas(w Polsce) wołowiny na łeb wypada max 1 kg na rok co widać po ekspozycjach w mięsnych.

W większości zjada się wieprzowinę która na tych wszystkich wykresach wypada o niebo lepiej.

Nawet w przypadku krów nie wypada to tak źle jak przedstawiasz bo krowy mleczne można karmić "sieczką" która jest #!$%@?
@giku: w sumie, możliwe ze masz racje nie będę tego negować bo mi się nawet nie chce. Ja uważam ze jedzenie nadmiernie mięsa tez nie jest dobre dlatego bilansuje dietę ale mięsa nigdy nie porzucę.. w sumie brat ma z 5h ziemi i cała rodzinkę wykarmi sam i jeszcze od groma zasobów zostaje
@gtk90:

Poza tym mięso czerwone i mięso przetworzone jest rakotwórcze w większych ilościach

Parafrazując pana Paracelsusa: wszystko jest rakotwórcze w większych ilościach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Kancerogenność czerwonego mięsa dotyczy w zasadzie tylko jednego typu nowotworu - raka jelita grubego - a i tam badania nie są konkluzywne. Nawet WHO w swoim raporcie z 2015, w którym taki związek sugeruje, używa sformułowania "possibly cancerogenic". Do tego rodzi
@patatier: o ile z hodowlą się zgodzę, to jednak uprawy wielkopowierzchniowe (np USA) są zdecydowanie lepsze od tych małych (np Polska). Wielkopowierzchniowe uprawy taniej i łatwiej ogarnąć żeby były przyjazne dla środowiska (a to że nikt tak za bardzo nie robi to już inna bajka)
spoko, szkoda tylko, że wegańskie żarcie jest dużo droższe i to dlatego jeszcze bardzo, bardzo długo nie będzie żadną alternatywą dla mięsa.


@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: Pomiędzy weganizmem, a mięsożerstwem jest ogromny środek. Osobiście jestem wegetarianinem, czyli jem jajka i niektóry nabiał (głównie sery i śmietanę; mleko odstawiłem), ale mięsa, w tym ryb, nie. I w naszym klimacie uważam, że jest to złoty środek niewymagający żadnego wysiłku. Jest tanio, zdrowo i dobrze dla środowiska,