Wpis z mikrobloga

@giku: Mirko to średnie miejsce do dyskusji o jedzeniu, najwięcej do powiedzenia na temat żywienia mają ludzie którym matki pakują kanapki do plecaków. Ważne że śmieszny komentarz o instytucie danych z dupy wyplusowany w górę przez #!$%@?ów których wiedza ogranicza się do tego co się działo na ostatnich patostreamach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łap plusika i udanego dnia
  • Odpowiedz
To teraz wygoogluj ile zasobow: paszy, trawy i wody zuzywa krowa rocznie :)


@giku: Niby wszystko się zgadza, ale dlaczego w takim razie mleko sojowe czy ryżowe jest o droższe niż zwykłe?
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra: Spoko tylko weź pod uwagę jakość ziem w Polsce i co na nich rośnie. Akurat paszę dla krów, świń jest łatwo wyprodukować. Raczej nie chciałbyś jeść ziemniaków pastewnych na obiad.
  • Odpowiedz
@arkan997: nie wiem, ale pewnie z tego samego powodu, dla ktorego batony z ziaren sa drozsze niz snickersy a kolektory sloneczne kosztuja 5k :). Na niszy sie zarabia windujac ceny.
  • Odpowiedz
  • 57
@giku: z różowym próbujemy ograniczać mięsa właśnie ze względu na ekologię oraz na zdrowie. W ciągu tygodnia większość posiłków wegetariańskich, a w weekendy dobre jakościowo mięso. Polecam ten styl.
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Nie znam powodu, dla ktorego pokazanie pewnych ciekawych i niezaprzeczalnych faktow odczytales jako "dyktowanie innym co maja robic". Tak wlasnie sie poczules?
  • Odpowiedz
@SiDi: Od jakiegoś czasu ograniczyłem węglowadany do 50-60g dziennie :). Zero cukrów i strączków itd i produktów mocno przetworzonych. Jakość skóry i snu zwiększyła się u mnie kilkukrotnie :) + brak łaknienia. Polecam ten styl.
  • Odpowiedz
@giku: zeby jeszcze cos napisac na korzyść mięsa to napiszę że zwierzęta produkują spore ilości obornika który jest później używany do nawożenia roslinek dla wegetarian, (bez tego wydajność pola może byc mniejsza) a ta pasza dla zwierząt o której mówisz tez po części jest produkowana z resztek roślinnych na przykład kiszonka którą produkuje się z naci od buraków cukrowych dla nas nie przydatna dla zwierząt rewelacyjna. Tutaj moje argumenty za
  • Odpowiedz
@kawior2007: 675m to calkiem spory plac. Sam mam taka dzialke i mysle, ze by mi wystarczyla. Pomysl dziennie zjadasz prawie 2m^2 zielska, to calkiem sporo. Zawsze mozna zagryzc dzdzownica ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz