Wpis z mikrobloga

ktoś kto ulegnie powierzchownemu, szokującemu przesłaniu grafiki i odbierze to jako guilt trip może podjąć decyzje dietetyczne na jego podstawie - bo zresztą taki jest cel tej grafiki, wskazanie na kolejne szkody konsumpcji mięsa i odwieść od niej ludzi, za wszelką cenę.


@Wap30: No przecież dokładnie po to została zrobiona.

pokazujaca tez przy okazji, ze nie "wzieli do obrazka samej wolowiny", bo teren bylby o wiele wiekszy.


No właśnie wzięli, bo
@giku: Nie bez powodu kiedyś polujący Homo sapiens polowali na zwierzęta. Jedząc mięso łatwiej człowiekowi przeżyć i zapewnić mu energii do pracy. Ile musisz zjeść zieleniny, by nie zemdleć przy pracy fizycznej ?

Równie dobrze możesz zarzucać wielkim koncernom motoryzacyjnym,aby produkowali małe auta, po co sobie umilać życie i jeździć luksusowymi limuzynami. I tak jadą z A do B.

Tego świata nie zmienisz, nawet ideologią Vegan. Elo
@giku: Nigdy sam nie przyglądałem się tym danym - Twój wpis dał mi do myślenia. Oczywiście nie do końca sensowne są dla mnie słupki porównujące cokolwiek, jako podstawę stawiając "kilogram jedzenia", ale jeśli już porównać chociażby ilość białka w 100 gramach fasoli, a np. zmielonego mięsa wołowego, robi to wrażenie. Sam nie należę do żadnego z radykalnych obozów "vege-only" czy "meat-only" i podejrzewam, że zdrowym podejściem byłoby prowadzenie balansowanej diety, bez