Wpis z mikrobloga

@Wap30: Nie policzylem tych kur, moja wina :) Artykul oczywiscie czytalem.

Meat eater w grafice oznacza przecietny podzial w rodzaju konsumowanego miesa. Rozumiem, ze dopoki nie ma 20 grafik zaczynajac od "tylko kury" wszystko jest klamstwem?
Badan bylo sporo, od ONZ zaczynajac... Wpisac w google: land required to feed one person.


@giku: wszystko świetnie, tylko dlaczego - dziwnym trafem - wybrano do tego obrazka akurat krowę? a napisano "meat" a nie "beef"? ot taka malutka manipulacja xD
bo przy wieprzowinie już by nie wyglądało tak "efektownie"?
na dodatek zapominasz że z takiej krówki czy świnki produkuje się jeszcze masę innych rzeczy a nie "tylko miecho"

ot, kolejna
@Squla: a ta krowa czym sie zywi? powietrzem? tylko 10% energii zawartej w pożywieniu zostaje w organizmie, reszta jest wydalana lub rozpraszana w
postaci ciepla
Zjadając rosliny przyswajasz 0,1energii w nich zawartej, wiec krowa ktora te rosliny zjada (wiecej niz czlowiek na dobe) tez przyswaja 0,1energii
problem w tym ze ty z tej krowy tez przyswajasz 0,1energii, wiec nawet zakladajac ze krowa spozywalaby tyle samo roslin co czlowiek, to ty zeby
Ja #!$%@? xD Najbardziej mnie #!$%@?, że o ludziach, którzy chcą ratować planetę dla dobra WSZYSTKICH pisze się:

#!$%@? egoiści

o zwierzątkach nie myślicie

nie wtrącajcie się w cudze sprawy

zamordyści

xDD #!$%@?, tak jak gdyby było naszą przyjemnością, że musimy jako ludzie, cywilizacja wprowadzać na siebie ograniczenia, żeby nie #!$%@?ć przyszłości naszym dzieciom xD Ja nie wiem jaką teorię trzeba mieć w głowie, by takiej tezy bronić? Że robimy wam drodzy
@TwojStaryToKorniszon: Patrzac na "Land use per gram of protein, by food type" mysle, ze nie wybrano krowy, tylko jakas "miesna srednia", inaczej dysproporcje bylyby jeszcze wieksze. Porownaj wolowine z ryzem: jest 50x wiecej.

Tak czy siak, mozesz sobie policzyc proporcje dla wybranego typu miesa... zawsze wychodzi spora roznica 10x i wiecej
@Wap30: Sam wiesz, ze zawsze bedzie za malo, dlatego w watku sa 2 wykresy z danymi, z ktorych mozesz sam sobie porownac ile potrzeba terenu dla uzyskania kg lub protein. Zawsze wychodza spore roznice.
ptactwo oczywiscie zabiera mniej zasobow niz krowa, ale ciagle nieporownywalnie wiecej niz rosliny jadalne :)


@giku: Na wykresie wyżej miałeś "poulrty" 0.08m2 w porównaniu z "wheat" 0.04m2 a na kolejnym są już rzędy wielkości różnicy. Zatem albo jeden albo drugi wykres jest zatem błędny albo faktycznie dane z dupy.

A na pierwszym zdjęciu jest oczywista manipulacja, bo "meat eater", szczególnie w Polsce, nie odżywia się tylko mięsem a szczególnie mało wołowiną,
zawsze bedzie za malo


@giku: Wystarczy trochę dobrej woli i będzie ok.

dlatego w watku sa 2 wykresy z danymi, z ktorych mozesz sam sobie porownac


@giku: Pomijając że trzeba ich szukać w morzu komentarzy, najwyraźniej nawet tobie nie wystarczyły żeby określić ilość terenu w przypadku hodowli drobiu. Uważam że to jest ogromna różnica, bo ja sobie zdaję sprawę że to absurdalna wielkość terenu w przypadku drobiu, ale ktoś kto
@giku: Najlepiej by bylo zebysmy nie jedli miesa, nie jezdzili autami, nie latali samolotami, kupowali tylko od malych przedsiebiorcow, nie uzywali papieru i mieszkali w szopie w srodku lasu z adoptowanymi dziecmi i zwierzetami, #!$%@? was niezle
@Wap30: W przypadku drobiu, wychodzi mi x9. Mniejsza roznica... pokazujaca tez przy okazji, ze nie "wzieli do obrazka samej wolowiny", bo teren bylby o wiele wiekszy.

Ty rowniez poleciales zbyt skrajnie, nie sadzisz, ze za duzo i za mocne te insynuacje? Byc moze dziala tu ideologia drugiej strony?

Napisalem powyzej, ze nie jestem wege, jem mieso i nie prowadze wojenek.

Nie bylem swiadom skali tej dysproporcji i mimo, ze skala moze