Wpis z mikrobloga

Jakoż iż #!$%@?łem 3 lata w kurierce jako ten zasrany kurier, obiecuje, jeżeli dzisiaj kurier #dpd który wczoraj przywalił mocno w #!$%@? nabijając brak odbiorcy znowu zrobi to samo to ja #!$%@?ę w telefon do znajomych z dyspozytorni #dpd i udowodnie typowi że ma #!$%@?ć z paczką nawet o 23. Zazwyczaj bronie kurierów ale jeżeli wychodzi jawne walenie w #!$%@? to sam ich cisne. Przez #!$%@? 3 lata wykonywałem swoje obowiązki jak należy. Uważam że jak jesteś w pracy to należy ją wykonać i choćby #!$%@? na #!$%@? stawał to #!$%@? masz robote zrobić. Screeny w komentarzach

#coolstory #truestory #dpd #polska #kurier
  • 104
@Notabene jak żona coś zamawia i jest napisane że przyjedzie dpd albo DHL to jesteśmy cali w strachu że zaraz będzie trzeba jechać na koniec miasta po to do jakiegoś magazynu bo wpisują brak adresata pomimo że ktoś był cały dzień w domu.. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Notabene: jest inna opcja niż dzwonienie po znajomości do dyspozytorni firmy? Bo mam wrażenie, że wszystkie firmy kurierskie jawnie walą w #!$%@? z obsługą klienta i zgłaszaniem takich rzeczy. Mi kilka razy w #!$%@? #dhl zamknęli takie reklamacje założone i co? I #!$%@?, do widzenia, klient nic nie może zrobić oprócz osobistej wizyty w oddziale na obrzeżach miasta za siedmioma rzekami.
@Notabene az mi się przypomnialo jak kiedyś gościu nie przywiozl mi paczki(coś bardzo ważnego) i poleciał sobie w #!$%@? podobnie. Na jego nieszczęście a moje szczęście mój szwagier który mieszka vis-a-vis mnie jest kierownikiem oddzialu DPD w moim mieście. Nigdy nie zapomnę miny typa jak #!$%@? specjalnie po 19 z paczką dla mnie na całkowicie drugi koniec miasta z magazynu DPD do którego musiał podjechać po paczkę już z własnego domu. Mam
@Notabene: Wczoraj dostałem maila że moja paczka z #dpd wjechała do polski i będzie dostarczona jutro (dziś) - wchodzę w tracking i widzę - wysłane powiadomienie mail i sms - sms brak - jako że tydzień wcześniej miałem akcje z #gls o czym niżej pisze od razu do konsultanta na czacie czy paczka ma numer telefonu żeby kurier do mnie zadzwonił konsultant pisze do mnie że nie, wiec proszę aby dodał
@Notabene: Jak byłeś kurierem to chyba wiesz, że głównie mają płacone za odebrane paczki a nie dostawy i w pierwszej kolejności mają na rejonie załatwić firmy i rozwieźć umowy do podpisu a na końcu jest szary Kowalski. Wątpię by ktoś się tobą interesował w dyspozytorni i specjalnie do ciebie wysyłał nocnego z paczką bez zlecenia.

@mleko3-2procent: Kurierzy nie są zatrudniani na umowę a rozliczani na podstawie faktur i DG stąd
@Notabene: Wczoraj i przedwczoraj kurier Geis mnie olał wpisując brak zamawiającego, a kurła 2 dni warowałem w domu żeby nadać paczkę i nawet na działkę nie wyszedłem kawę wypić. Dzwonie do niego wczoraj i mi ściemnia że to nie jego rejon (podał miasto 10 km dalej, więc to ten sam rejon) + że on teraz już jest w miejscowości x (3 km dalej więc kolejna ściema i że jak chce to
@m0rgi

Kurier to ma stałą pensję, aktualnie mało jest kurierów na własnej działalności, większość pracuje u podwykonawców którzy mają np. 10 aut na 10 rejonach (tak to wygląda w Warszawie). Poza tym zdziwiłbyś się ile może załatwić jeden telefon do znajomych kurierów (mam kilku kolegów którzy pracują w dpd) czy do kogoś znajomego z dyspozytorni.
Kurier to ma stałą pensję, aktualnie mało jest kurierów na własnej działalności,


@Notabene: Może nazywaj ich po imieniu - kierowca lub dostawca nie kurier bo to nie on ma umowę z firmą kurierską właśnie z takim "kurierem" co podnajmuje auta i ma jeszcze bardziej #!$%@? od tego co sam na siebie jeździ gdyż też są tacy.
Te bajki o telefonach możesz sobie dalej klepać.
@m0rgi

Osoba ta wykonuje pracę na stanowisku kuriera, z dostawcą nie ma to nie wspólnego. Polecam się doedukować a nie #!$%@? głupoty w internecie totalnie nie znając tematu. Po co wtrącasz swoje 3 grosze nie mając pojęcia o tym jak wygląda cudza praca? Chcesz kłócić się z kimś kto przepracował jako kurier 3 lata? Serio?
Miałem taka sama sytuacje z tym ze paczkę zostawił u sąsiada i podrobił mój podpis. Na infolinii zapytałem się czy mam zgłaszasz na policję popełnienie przestępstwem czy moja paczka dojdzie niezwłocznie. Kurier z ucałowanie raczki przyszedł na drugi dzień i chodzi tak do dnia dzisiejszego. Nawet dzień dobry mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak się ich wychowuje ( ͡ ͜ʖ ͡)