Wpis z mikrobloga

Miruny, przy jakich zarobkach netto mozna spokojnie zyc w Warszawie? Jestem po Technologii chemicznej, pierwsza praca here, mam fajne cv. Zaproponowali mi prace w projekcie (inzynier procesowy) i zastanawiam sie ile jestem wart na rynku i przy jakiej wyplacie wyzyje w takim miescie. Celowalbym w wynajem jakiegos mieszkania.

#warszawa #praca #pracbaza
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szatanski_werset: mieszkanie ze wszystkim bez szału 2k. Pokój 1k. Życie z 1k tez bez szału. Resztę policz sam.

Zaraz wyskoczą, że 5k to conajmniej xD a jednak większość ludzi ma mniej.
@Szatanski_werset: ale masz propozycję pracy czy zaproszenie na rozmowę? Generalnie panuje zasada, że wymagania są #!$%@? w kosmos ale wybór jest jeden "Kto da mniej" :).
A tak na powaznie to sprawdz sobie ile kosztuje wynajem mieszkania, dojazdy, jedzenie itp itd i będziesz wiedział ile potrzebujesz,
@Szatanski_werset: a co możesz w firmie zrobić na dniu próbnym ?
Przecież, żeby stwierdzić czy dana osoba się nadaje zatrudnia się ją na okres próbny (3 miesiące).
Okres próbny to można organizować, do pracy na taśmie/kasie/itp zeby pokazać kandydatowi co to za praca i czy chce się jej podjąć.
@Szatanski_werset
Apetyt rosnie w miare jedzenia.
6-7 lat temu mialem 1700 i bylo git
3-4 lata temu mialem ok. 2200 i bylo git
1-2 lata temu mialem oo. 3500 i bylo tak srednio
Teraz mam prace z prowizja,miesiecznie srednio 5-6k i bywa roznie.

Inna sprawa,ze nie mam kredytu na mieszkania oraz nie wynajmuje pokoju.
Takze na poczatek minimum to te 2,5-3,5 tysi na reke
@Poemat: dlaczego nie? Pokój 800-1000 zł, masz 1000-1200 zł na przeżycie.
Powiem więcej- możesz za 2k zł jeść i codziennie opychać się sushi.


Poza tym bez jaj, ustalmy 20 zł dziennie na żarcie, to imho wystarczy spokojnie. Masz 600 zł, więc zostaje Ci 400-600 zł na pozostałe potrzeby. Masz gdzie mieszkać, masz pełną kichę. Bilet to 250 zł na 90 dni, więc powiedzmy, że 80 zł miesięcznie, więc 320-520 zł zostaje