Wpis z mikrobloga

#rozowepaski #niebieskiepaski doradźcie, kto ma rację?
Otóż mój facet pojechał za granicę, wraca dopiero na wszystkich świętych. Przez nieuwagę zabrał mój klucz od piwnicy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i swój drugi komplet.
Z tego powodu nie miałam jak wyjąć kurtek zimowych a dzisiaj u nas był już przymrozek.
Klucz co prawda wysłał, ale przesyłka szła bardzo długo a koniec końców ma status zaginionej. Żeby nie marznąć kupiłam na szybko kurtkę zastępczą za 180zł i kazałam mu zwrócić hajs. Słusznie? Tak jakby inaczej się do mnie odzywa, od kiedy poprosiłam go o przelew.

Wymiana zamków w piwnicy to 300zł prawie, ja i tak kupiłam jedną z najtańszych kurtek.
#logikarozowychpaskow czy #logikaniebieskichpaskow?

#zwiazki

Kto ma rację?

  • Ja, bo to niebieski zawinił 33.9% (680)
  • Niebieski 66.1% (1328)

Oddanych głosów: 2008

  • 77
@KinderCzekolada: Rozumiem, że nie można było poczekać, ale dla mnie żądanie zwrotu hajsu w związku, szczególnie jeśli się prowadzi wspólne gospodarstwo domowe (rozumiem że tak jest, bo macie wspólną piwnicę) jest bardzo słabe.
Jesli naprawdę nie było tańszych kurtek, a mama/koleżanka/siostra nie mogła pożyczyć, to po prostu bym stwierdziła że to dobry pretekst na zakupy.

Niczyja wina. Chciałaś kurtkę za 180 PLN, to płać.
@KinderCzekolada: źle mnie zrozumiałaś. Nie uważam, że powinien oddawać. Za nic. To Twoja decyzja że kupujesz. On mógłby to zaproponować, ale jak się żyje razem to się nie rozlicza. Moje zdanie jest takie, że powinna kasa być razem. Najlepiej jak zarządza nią osoba, która chce i umie to robić. I tyle. A jak jest oddzielnie, bo mały staż to bez takiego rozliczania.
u mnie popsuł się zamek. Akurat wróciłem z wakacji i nie mogłem wejść do domu:( niedziela rano, masakra ogolnie. Awaryjne otwarcie drzwi - liczą sobie w weekend 500-600 euro, do tego nowa wkładka/zamek. Wychodzi że te 300 za wkładkę to nie tak dużo;)


@wykopowy_brukselek: To jest bardzo dużo biorąc pod uwagę, że mówimy o wymianie najzwyklejszej wkładki w Polsce bez jakiegoś ciśnienia na termin usługi. Realnie by to wyszło mniej niż