Wpis z mikrobloga

@nigdy_nie_zylem ty gówno wyjaśniłees pracuje czasami z Niemcami i spotykałem się z historiami o polskich super software housach, ile to poprawek mają po polakach co to mówili że wszystko umieją i zrobione będzie a gówno działało a na poprawki czekałi po miesiącu albo w ogóle pożucali projekt zostawiali klienta samego sobie z #!$%@? kodem
@nigdy_nie_zylem: Hinduski offshore jest bardzo słaby i to jest fakt. Ale to też nie znaczy, że Polacy to jacyś bogowie it. Pracuję za granicą i nikt tu nie słyszał o programistycznej husarii która rzekomo się wyróżnia na tle innych nacji umiejętnościami (nie wliczając tych hindusów i chińczyków bo to wiadomo).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nicescroll: póki jest koniunktura trzeba z niej korzystać. Zaletą programowanie jest to że dla wielu jest to nudne i stosunkowo trudne. Non stop trzeba się uczyć bo wypadnie się z obiegu. Nie każdemu to pasuje. Kasa sporo jak na polskie warunki, średnia na europejskie. Spowodowane jest to tym że firmy robią projekty dla zagranicznych klientów głównie. Są też polskie, ale z racji rynku muszą oferować podobne zarobki bo nikt by tam
przypada 100 hindusów 200 Chińczyków co umieją to jeszcze lepiej.


@Nicescroll: Tylko i wyłącznie z powodu efektu skali. Bo jeśli w Polsce jest przykładowo 100 tys programistów to w Indiach 100 razy więcej. Jasne są wśród nich mega dobrzy specjaliści, ale patrząc na średnią są słabsi od programistów z US czy Europy.
I na to jest proste wytłumaczenie - to jest dobra praca, więc każdy się do niej pcha. Więc mają
@Escalade pełna zgoda jednak ilość swoje robi. A takie wywyższanie się naprawdę działa na mnie jak płachta odkąd pracuje więcej z zagranicą widzę jaka jest różnica mentalna pomiędzy nimi a nami , tutaj to co widać . Wyśmiewanie, szydzenie a jeden z drugim umi co najwyżej wgrać Wordpressa ale slyszal, że programiści z chin i Indii to dno i bez namysłu powiela głupoty, bez żadnej weryfikacji
przypada 100 hindusów 200 Chińczyków co umieją to jeszcze lepiej.


@Nicescroll: To sobie z nimi popracuj i poobserwuj XD W przeciwieństwie do Ciebie tak jak @Ld93 miałem okazję zarówno jednymi i drugimi, dramat. "YES, YES, YES" i marny efekt na koniec. W dodatku ci pierwsi to mistrzowie w #!$%@? się, ale 12h dupogodzin zrobione XD