Wpis z mikrobloga

Cześć, właśnie tworzę odcinek: Czy suplementy degradują mózg (i portfel)?
Zabrałem pod lupę najpopularniejsze suplementy i sprawdziłem, czy faktycznie działają.
(spalacze tłuszczu, magnez, BCAA, odżywka białkowa, omega-3, HMB, kreatyna, multiwitamina i witamina C)

Jeśli chcesz być zawołany na filmu to byłoby mi bardzo miło (zostaw plusika) ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#mirkokoksy #silownia #dieta #zdrowie #suplementy #ciekawostki #youtube
źródło: comment_E8ITE8JwjJDI7hYi7c720S5ZrOOlCITJ.jpg
  • 149
a co sądzisz o piciu białka przy wegetarianizmie?


@dwojra: Zacznij od sprawdzenia ile tego białka zjadasz, potem zacznij dobijać tyle ile Ci potrzeba ;) Poza tym są białka wege np. soja, ryżowe w takiej formie jak WPC, więc możesz być nadal wege.
Jak można pisać, że suple nie działają? Kreatyna na codzień (bo daje mierzalne efekty i nie ma skutków ubocznych), kofeina przed treningami i zawodami, białko jeśli mamy nieogarniętą dietę, albo gorszy dietetycznie dzień, witaminy i minerały jeśli mamy niedobory. Do tego jeszcze różne bomby kaloryczne do robienia szejków jeśli znudziło nam się już to co mamy w lodówce, a 4000kcal dziennie samo się nie zje. Tego chyba nikt nie kwestionuje? A to
- kreatyna - pompuje wodą (nie tylko jabłczan), dodaje energii to fakt, jednak efekty długo się nie utrzymują, ale na lato można ładniej wyglądać jak Chad, no i tani


@PELock: pompa wodą po czasie schodzi, ale co się tam więcej porozrywało i pozrastało to zostaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
plus kreatyna działa w pierwszych sekundach wysiłku, co pozwala wziąć wincyj na klatę, a przeciez o to w
@bzikus co to za glupi mit, ze wchlania sie tylko 40g bialka, totalna bzdura dawno juz obalona. Jezeli trenujesz 20 lat i masz tak mierna wiedze to jest mi bardzo przykro z tego powodu. Nie wypisuj bzdur. Poczytaj bardziej wiarygodne zrodla.

Z ciekawosci - jakie masz maxy na lawce, siadzie i martwym? Jaka waga?
@ArseneWengerTheAnimatedSeries podbijam pytanie - po co robic setny filmik o czyms, czego znalezienie zajmuje minute? Chodzi o hajs z wyswietlen, to po prostu chlodna kalkulacja (gimby+tania atencja=szmal)? Na to wyglada.

Odkrywanie kola na nowo.

Co kolejne? Pozwolcie, ze zaproponuje wam fajowskie materialy:

"kreatyna - jablczan czy monohydrat, po czym wieksza pompa, obalamy mity!!1!!1"
"Testujemy smaki bialka firmy xxx (ktora da nam darmowe probki lol), ciasteczkowe krolem"
@XpedobearX: Nie jestem weganką :) Nie jem mięsa, natomiast produkty nabiałowe i jajka - tak. Szczerze mówiąc, jak dotąd po białku czułam się ok, przy piciu dwa razy dziennie masa mięśniowa drgnęła w górę. Nie myślałam nawet, że odżywki białkowe są szkodliwe, trochę dałam się nabrać na podejście "wszyscy piją" no i to było wygodne pod tym względem, że nie musiałam myśleć czy przy odżywianiu bezmięsnym nie jem za mało białka.
@kfjatooshek: 150 płaska, siad 100, martwy 180- teraz lipa bo jestem po złamanej ręce i małe ciężary staram się nie przekraczać 120 na ławce, a martwy odpuszczony bo nadgarstek za bardzo dokucza
@filip-gluszek:

opis odnośnika

Podałeś bardzo ciekawy artykuł. Zgadzam się z jego treścią, ale:

Przejdę do kolejnej pracy z roku 1997 [2]. Podobnie jak wcześniej oceniono różnice w zawartości mikro i makroelementów w 40 warzywach i owocach na przestrzeni lat 1930-1980 w Wielkiej Brytanii. Już na początku pracy autorka zaznacza, że dane z lat 30 nie są pewne, a wynika to ze zniszczeń jakie niosła za sobą II wojna światowa.


Jak zanieczyszczenie
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: Mam takie pytanko, kupiłem sobie białko aby mieć na czarną godzinę gdy będę miał jakieś odstępstwo od ustalonego planu żywieniowego. Niestety jak przychodzi taki czas to muszę takiego shake pić na raz, bo nie daje rady (mdli mnie). Wolę już nawet zjeść serek biały na sucho niż pić białko zwłaszcza po treningu. Wybrałem jakieś złe białko czy to normalne?
@kfjatooshek: @bzikus: Dziwne rozkłady, przynajmniej wg. mnie ja w martwym daję radę wziąć więcej niż w siadzie (choć różnica jest niewielka) a na płaskiej do 100 jeszcze nie dobiłem. Tutaj za to masz 150 na klate i tylko 180 w martwym. Przy takiej płaskiej to spokojnie powinieneś 200+ w martwym robić, oczywiście się mogę mylić i albo jedno odpuszczałeś na rzecz drugiego albo "geny" :)

@PELock: czyli z tym
@PELock: XD Kreatyna to jedyny faktycznie dzialajacy suplement z ogolnodostepnych, a beta alanina ma udowodnione dzialanie pod wysilek cardio (bieg, sztuki walki), mniej po silowniany ale rowniez. Troche beka.
@Analitykzbozejlaski1_-: odpuszczałem długi czas nogi, problem z kolanami, teraz po złamaniu ręki zjechałem wszystko i tak będzie przez rok dopóki mnie nie przestanie boleć. Drążek podciąganie do prostych rąk z 60kg doczepionych nachwytem - teraz góra 15kg i tak będzie rok.
@kfjatooshek: to są mierne wyniki wiem jednak nie jestem profesjonalistą i moje trenowanie nie ma nawet znamion pół profesjonalizmu stąd biedne rezultaty. Na siłowniach, na których byłem ludzie w moim wieku raczej nie są w stanie dźwignąć połówki tego co ja dźwigam. Nie chce się porównywać do młodych gniewnych bo jak mi kiedyś powiedział na studiach Pan w wieku 50 lat chcesz się równać przyjdź z tatą zobaczymy w jakiej formie
@Lukasq: zależy od smaku. np, od KFD ciasteczkowy jest koszmarnie słodki, z mlekiem nie da się tego pić. Jeżeli słodycz jest problemem, można rozrabiać z wodą lub po prostu kupić smak neutralny i modyfikować smak samemu za pomocą kakao, owoców czy czego tam sobie zażyczysz. Mi osobiście bardzo podoba się kokosowy i waniliowy właśnie ze względu na mniej intensywny smak.
@filip-gluszek: ale przeciez generalnie pan z bloga przyznaje racje, ze wartosc skladnikow maleje. w niektorych wzroslo i ma rację, ze temat jest skomplikowany i suplementacja wcale nie jest konieczna jak sie w miare odzywiasz
badan nt zubozenia witamin i składników mineralnych w żywności w tym robione przez USDA i niezaleznych,wieec nie ma co mowic o badaniu jakiegos szwajcarskiego koncernu.