Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady mądrych ludzi.

Łącznie z dziewczyną zarabiamy 6,5k miesięcznie.

Zdolność kredytową mamy na 480k

Bralibyście teraz kredyt hipoteczny na 480k, biorąc pod uwagę nadchodzącą inflację?

Czy kupić coś za 150k i spłacić w ciągu 5 lat?

Nie możemy być wiecznie na garnuszku u rodziców, ale państwo nie stwarza nam do tego warunków, żeby coś się zmieniło na tej płaszczyźnie.

Jeszcze 5 lat temu bym się nie zastanawiał, bo ceny domów/mieszkań były w miarę normalne

Ceny najmu także są z kosmosu.

Trader21 mówi, że kupno mieszkania/domu to nie inwestycja, tylko jeśli chce się w nim mieszkać, to po prostu trzeba kupować.

Widziałem wykresy Wiboru, cen mieszkań, ale im dłużej na to patrzę i analizuję tym gorzej dla mnie, bo co chwila pojawiają się informacje o rosnącej inflacji, i nadchodzących wyższych stopach procentowych.

Co to za czasy, że zarabiając 4,5 tys. W 120-tysięcznym mieście boję się, że nie będzie mnie stać na godne życie.
Boję się, że nigdy nie będę w stanie zapewnić swojej rodzinie dobrych warunków do życia.

Bardzo bym prosił o jakiejkolwiek wskazówki

#kredythipoteczny #kredyt #kredyty #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #zalesie #banki #bank #bankowosc #inwestycje #inwestowanie #pytaniedoeksperta
  • 70
  • Odpowiedz
Przy ratach malejących łączne odsetki wyniosą wtedy nie więcej, niż średniej klasy samochód - co jest dość istotne, bo zauważ, że przy 30 letnim kredycie odsetki stanowią ok. 60% pożyczonej kwoty, więc płacisz za mieszkanie ok. 150% jego ceny - a to dość ryzykowne zakładać, że po 30 latach wartość starego już mieszkania wzrośnie o 50% ( ͡° ͜ʖ ͡°), a wtedy jesteś setki tysięcy złotych w dupę...
  • Odpowiedz
  • 14
@szcz33pan @Pantegram @powaznyczlowiek @Tarec @JimNH777 @kaaban @kszaku @advac @rmbobster @Johnus @zakaz_palenia @ArturoMaran @maciejze @wojtas_mks @Van_Zavi @Kraciacho @kam1l @yggdrasil @arbuz77 @Hard_Ancient_Life @mitatuyo @Niekumaty_ @shaggee @Ryzy_Wuj @slasherr @zxcvf @Jarczur @Patsi @PienieznyWieprzZMlotemBojowym @imler1th @AntyDojcz @play4off @Soveliss @animuss @DestroDevil @papaj_21_37 @annotate @wychwalany @TheAwaken @bartd @maniok

Kupiłem mieszkanie 1piętro 45m2 do remontu za 152 tys.
W dobrej lokalizacji, czynsz 250zł.

Udało się ogarnąć wszystko bez kredytu hipotecznego.
Zamiast hipoteki- pożyczki pracownicze:
*70tys/7lat 2%
*23tys/3lata 0%

+ Ewentualna
  • Odpowiedz
@TellurowyAndrzej: bardzo dobrze to rozwiązałes, gratuluję, oby się Wam dobrze mieszkało. Splacajcie sobie zgodnie z harmonogramem, zależy jaka była prowizja, bo to oprocentowanie to nie jest żaden pieniądz, żeby był sens nadpłacać kredyt.
  • Odpowiedz