Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego ludzie kupują smartfony Apple? Dlaczego opłaca się je kupować? Bo nie trzeba ich wymieniać, ani się z nimi użerać dopóki dosłownie nie rozpadną się w rękach. Używam iPhone 7, czyli telefonu który ma już ponad 3 lata i działa absolutnie bezproblemowo. Nie to co Androidy które po 3 miesiącach zaczynają zamulać, a po pół roku zaczynamy nim rzucać z #!$%@? o podłogę. Zaraz się zlecą oczywiście obrońcy z krzykiem „jak nie umiesz używać smartfona to tak jest” i będą mi wmawiać, że to żaden problem przywrócić sobie ustawienia fabryczne, albo zainstalować roota i poprzestawiać ustawienia dotyczące trimmowania pamięci xD też mi się kiedyś chciało bawić w takie rzeczy, ale za gówniaka, kiedy miałem mnóstwo wolnego czasu. Dorosłym ludziom szkoda na to życia, żeby stracić pół dnia na szukaniu rozwiązania, rozkminianiu ustawień aparatu, albo instalowaniu alternatywnego oprogramowania, customowych budzików, klientów poczty itp. Mówię to jako człowiek który używał Androida przez 10 lat. Wolę 3 letniego iP od świeżego Andka, nawet flagowa.

Androidy są dla dzieciaków i biedaków. Już wolałbym sobie kupić starego BlackBerry na ichnim OSie

#apple #android #smartfon #technologia
  • 217
@mirekmirkowski: Dokładnie mam tak samo, SE od ponad 2 lat, większy mi nie potrzebny a na tym wszystko dziala aż miło. Jak mialem telefony na andoidzie to zawsze to gowno myliło po 3-4 miesiącach a miałem topowe telefony.
@mirekmirkowski: pewnie trollujesz, ale i tak ci odpiszę. Z applem masz rację - kupiłem ojcu iphona jako pierwszego smartfona (bo łatwiejszy) i używa już parę lat (teraz jedzie już na drugim). W pierwszym wylał się ekran - przełożyłem sima do nowego, zalogowałem i voila, wszystko jest. A co do androidów to używam od kilku lat telefony ze średniej półki i jestem zadowolony - widać kwestia tego jak intensywnie używasz. W iphonach
@mirekmirkowski: Od lekko ponad 2 lat mam Samsunga S8 i możesz mi nie uwierzyć ale ani razu nie przywracałem w nim ustawień fabrycznych.Od momentu zakupu nie zaciął się ani razu.Nie jestem jakimś fanboyem antka.Poprostu na tym poziomie parametrów jakie mają dzisiejsze telefony nie daje #!$%@? o oprogramowanie bo i tak wszystko działa mi płynnie i nie ma aplikacji która mi się nie włączy albo będzie widać spadki wydajności.Jeśli ktoś zaczyna swoje
@mirekmirkowski: XD po tym poście widać jak ajfonowcy są zacofani. Wybacz, ale twoje informacje są delikatnie mówiąc przedawnione. Mój OP6 działa po roku jak po wyjęciu z pudełka, poprzednio S7 edge też chodził zajebiście tylko chciałem coś nowego bo jestem trochę gadzeciarzem. Powtarzacie stare mity, czas się obudzić. Jestem nawet skłonny zaryzykować stwierdzenie że szybkością działania OP może pobić iphona.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mirekmirkowski: mój chłopak jest #bojowkaapple żadnego innego telefonu nie kupi no i ma już drugiego iPhone 6s, Bo tamten mu się elegancko #!$%@?ł (ekran nie działa) i jak ja mam użyć tego telefonu to mnie szlag trafia. Tnie się przy wszystkim!!, Baterii nie trzyma nawet 3/4 dnia, w porównaniu do mojego Huawei p20 pro to jest jakiś szajs. Ja nie jestem #bojowkaandroid w dupie mam jaki masz telefon, ale tak się
Kupiłem flagowca xiaomi za niecałe 1300zł i używam prawie rok. Od wyjęcia z pudełka nie czyściłem w nim nic i działa dalej tak samo dobrze. Łosie dalej sobie wmawiajcie że to nie podzespoły a cena sprawia czy coś działa dobrze a coś źle.
I bajki z iphonami 5s działającymi tak dobrze jak współczesne telefony włóżcie między bajki, nikt z IQ >90 się na to nie nabiera.
Co Wy macie z tym "muleniem"?


@Polanin: Z tym muleniem Androidów to był problem kilka lat temu. Moja teoria jest taka, że Android zajeżdzał pamięci flash w telefonach, przynajmniej tak wygladało to w dwóch moich telefonach - po kilku latach muliły nawet po reinstalacji systemu. To juz nie powininen obecnie być problem ponieważ istnieją odpowiednie systemy plików przystosowane do pamięci NAND https://en.wikipedia.org/wiki/F2FS
@mirekmirkowski w dupie byłeś gówno widziałeś. Od trzech lat mam Xiaomi Redmi 3s, kupiłem go za 900 PLN i nie mam żadnych problemów z nim. Nic się nie zacina. Jedyny problem ze bateria już tyle nie trzyma co wcześniej. Mimo wszystko nie zanosi się na to abym potrzebował go zmienić.
@mirekmirkowski: X tutaj, jestem mega zadowolony. Za tydzień kupuję 11 Pro Max a swojego X odsprzedam za niewiele mniej niż go kupiłem. Tymczasem samsungi i ksiajomi są na przecenie w momencie wyjścia ze sklepu a po paru miesiącach połowa wartości telefonu w dupie, zresztą i tak nikt by nie kupił.
Używam taniego, budżetowego Samsunga od 3 lat, nic się nie dzieje


@Elpie: @mirekmirkowski: #!$%@?, to jak ja mam od 4 lat redmi note 2 i nadal działa to co?
a brat kupił najnowszego srajfona i nie może poczty skonfigurować bo srajfon odrzuca certyfikaty serwera, i ni #!$%@?, nie da się tego łatwo skonfigurować xD
ja zapłaciłem za nówkę na fakturę VAT 700 zł
mam mi4c I bateria trzyma ze 2 godziny post użytkowaniu, nowe wersje androida pogarszają wynik na baterii bo to od aktualizacji tak się #!$%@?ło.


@Qiudo: są pewne modele których się nie kupuje bo są grosze. Każdy kto przerobił dużo telefonów jednej marki wie że takie się trafiają. Xiaomi zrobił wtopę kto kupił Mi 4c, 4s, 4i, Mi note, redmi 5a/lite i redmi pro.

Patrząc na zapowiedź modelu już można wyniuchać czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mirekmirkowski: ostatni telefon kupiłem za 600-700zl (dokładnie nie pamiętam). Używam go około 4 lata. W zasadzie nie narzekam na niego ale planuje go zmienić w ciągu pół roku i wydać podobna ilość kasy.

W jakiś sposób iPhone dałby mi coś więcej? Xd zapłacił bym więcej i bym się wkurzal że nie mam androida
@mirekmirkowski: no spoko, tylko że iPhone nie ma trzech ultrapodstawowych dla mnie funkcji: gniazdka jack, radia FM i slota na kartę microSD xD już kartę to pomijam, nawet, bo i tak wszystko mam w chmurze, ale jak patrzę ile oni każą sobie dopłacać do wersji z większym dyskiem to się nóż w kieszeni otwiera xD Radia w sumie też nie ma większość androidów, a ostatnio bardzo często używam do tego własnościowe
@Polanin: Androidziarze nie widzą mulenia, bo ich oko już jest przyzwyczajone, ale jak ktoś długo używa Appla i ktoś daje jakiegoś Andruta żeby np wykonać telefon czy coś sprawdzić... ja #!$%@?, to menu, wszystko uruchamia się wieczność...